امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ادامه 1 راه به اندازه قدم نهادن در آن اهمیت دارد
از ماهاچیتای عزیز میخوام جواب این سوال را بدند که برامون ضدو نقیض پیش نیاره.

آیا حرکت لشکری مورچه و سوزن سوزن شدن برون ریزی میباشد؟

به نظر خودم این دریافت انرژی ست نه برون ریزی. چون در موقع دریافتهای خودم و یا سر نماز کلا این حالت برام پیش میاد.

چون تاکید من به این مطلب به این میباشد که بنده قبل از گرفتن همسویی ها هم این حالت را داشتم ویعنی من چند سال است که دچار برون ریزی هستم.
 سپاس شده توسط yasinsepehri ، Reza809 ، جویا ، bashar ، maryam ، مهران1365
ربطی به بیرون ریزی نداره و معمولا بک نشانه از حرکت انرژیه. انرژی هم برای افراد مختلف متفاوت کار میکنه و میتونه برای برخی شدیدتر متجلی بشه.

و حتی این حالت میتونه برای افراد مختلف با طبع های مختلف فرق کنه، و حتی میتونه ربطی به انرژی نداشته باشه و یه فعالیت بیولوژیک بدن و مغز خود فرد باشه.

پیچیده نکنید، لذت ببرید!
لطفا! حتما! "قوانین انجمن" را مطالعه و رعایت کنید.
 سپاس شده توسط FATIMAA ، سنجاقک ، داود ، bashar ، yasinsepehri ، Taraneh ، Reza809 ، جویا ، amirkalate ، Saeed141 ، مریم ، konda ، arman23 ، maryam ، پاييز ، رهرو ، فراسو ، Solmazazimzadeh ، baharan
با سلام به دوستان عزیزم در جیوتی مارگا و راهیان نور. یکی از دوستان که به انجمن معرفی کردم از من راجب نحوه تمرینات و انرژی دادن به زمین پرسید و من هم دیدم اگر در این بخش تجربه ام در اینباره را بگویم شاید دیگر دوستان هم بتوانند از آن استفاده کنند.
دوستان عزیزم قبل از هر سخنی درباره تمرینات باید بگویم همانطور که استاد گرام جناب ماهاچیتا بارها گفته اند ریکی سادگی است پس آنرا برای خودتان سخت نکنید.
بهتر است شما عزیزان هر جور که راحت تر هستید عمل کنید و از تجربیات من و دیگر دوستان تنها به حد لزوم برداشت کنید نه اینکه کاملا آنرا برای خودتان اجرا کنید زیرا همانطور که قبلا گفته ام همه ما با هم تفاوتهایی داریم که باید با توجه به آنها عمل کنیم.
اول در مورد انرژی دادن به زمین میگویم که بسیار لذت بخش است. تنها کافیست با ستون فقرات راست بنشینید در حالی که دستهایتان را باز و رو به آسمان بر روی زانوهایتان گذاشته اید بگویید: خودبرتر عزیز هم اکنون آماده ام ( مثلا انرژی اسویی ۱ ) را کانال کنم برای زمین و تمامی موجودات تا در پناه عشق الهی صلح، سلامتی، شادی، آسایش و آرامش برای آنان به همراه آورد سپاسگذارم. 
دوستان عزیز دقت کنید که میتونید این جمله رو اونطوری که با احساساتتون هماهنگ تر باشه تغییر بدید و این جمله شخصی منه و هر کس میتونه جمله خودش رو داشته باشه.
در مورد خود درمانی من به ۲ صورت عمل میکنم بسته به شرایط. نشسته و دراز کش.
به صورت نشسته در هر موقعیتی چه به صورت ۴ زانو و نشستن مدیتیشنی و یا هم روی صندلی ( اینطوری حتی در اتوبوس هم در مسیرهای طولانی خود درمانی میکنم.) 
در زمانهایی هم که از نشستن خسته باشم به صورت دراز کش دست به تمرین میزنم.
پس بسته به شرایط میتونید حالت خود رو تغییر بدید. ( من حتی بارها در حالت ایستاده در اتوبوس انرژی رو جاری کردم )  Big Grin
تنها کافیه بگید خودبرتر عزیز هم اکنون درخواست دارم مثلا، انرژی ریکی اوسویی را برای پاکسازی و درمان کلی و یا مثلا درمان بیماری تپش قلب من جاری کنی تا به لطف پروردگار شفای کامل حاصل گردد سپاسگذارم. بعد یا قبل از درخواست هم میتونید از فرشتگان و موجودات نورانی و استادان معنوی درخواست حمایت، حفاظت، همراهی و یاری در درمانتون رو بکنید.
برخی دوستان میگن بدون تمرکز جاری کردن انرژی ممکن نیست اما من به شخصه با این موضوع موافق نیستم چون انرژی در هر لحظه و در هر جا وجود داره و جاری میشه و تنها موضوعی که دریافت انرژی رو با تمرکز بهتر میکنه آگاهی شما برر اون انرژی است.
برخی دوستان میگن دریافت انرژی باید با مدیتیشن همراه باشه که باید بگم قطعا در اون حالت دریافت انرژی بهتر خواهد بود اما مدیتیشن لازمه دریافت انرژی نیست. من تا به حال ۱ بار هم نتونسته ام به حالت مراقبه وارد شوم اما انرژیم را دریافت میکنم.
دوستان عزیز دقت کنید تمرکز، آگاهی و حتی مراقبه و مدیتیشن قطعا دریافت انرژی رو قوی تر میکنند و شاید حتی بر کیفیت انرژی دریافتی نیز تاثیر بگذارند اما به نظر من لازمه دریافت انرژی نیستند پس اگر در این موارد مشکل دارید آنرا مانعی بر سر راه خود ندانید.
موضوع دیگری که به ذهنم رسید براتون بازگو کنم این است که من بارها شده وقتی داشتم تلویزیون نگاه میکردم متوجه جاری شدن انرژی شدم بدون درخواست و به این نتیجه رسیدم که با همسویی با ریکی گویا کالبد انرژیک ما بر روی همه انرژی های مثبت کیهانی باز میشود و بسته به نیاز آنها را دریافت میکنیم و این نعمتی بس بزرگ است که باید شاکر باشیم و نهایت استفاده از آن را ببریم هم برای خود و هم عزیزانمان و هم برای زمین و تمام موجودات زیرا هر چه این چرخه انرژی گسترده تر شود سودش برای همه است. 
پس پیشنهاد میدهم قبل از هر خود درمانی ۵ دقیقه وقت برای درمان زمین و دیگر موجودات صرف کنیم چون قانون زندگی میگوید با هر دست بدهی با همان دست پس میگیری...
همواره شاد و سلامت باشید.  Heart
سال ها پرسیدم از خود کیستم
آتشم ، شوقم ، شرارم ، چیستم
دیدمش  امروز  و دانستم  کنون
او به جز من ،من به جز او نیستم
مولانا
 سپاس شده توسط konda ، داود ، مریم ، Taraneh ، Valizadeh ، amirkalate ، rainbow ، arman23 ، maryam ، aseman231 ، Reza809 ، مهران1365 ، رهرو ، tbolya ، Solmazazimzadeh ، alizobeidi ، آیلا
سلام خدمت دوستان عزیزم
با تشکر از بشر عزیز برای مطالب خوبش.
من میخواستم مطلبی درمورد ایجاد انگیزه در کارکردن با انرژی بگم. من خودم الان سچیم هستم و چون یه مدت یه ذره بی انگیزه شده بودم برای ادامه راه ،شروع کردم به نوشتن یک لیست برای کارهایی که بعد از دریافت همسویی بعدی (کندالینی 1) میخوام انجام بدم.
اول رفتم جزوه ی کندالینی رو به صورت کامل مطالعه کردم بعد رفتم بخش مخصوص کندالینی و دارم تمام مطالبشو میخونم.
بعد شروع کردم به نوشتن لیست:
1.دریافت همسویی (روز و ساعتشو مشخص کردم ، نشسته بعد از مراقبه با امواج مغزی و ...)
2.روزی یکبار خود درمانی
3.روزی یکبار فرستادن انرژی برای دوستم و زمین
4.پاکسازی خونه دو بار
5.شفابخشی کارمیک (رابطه ام با مامانم بابام و...)
6.شفابخشی حالت و صفات خودم
بعد جلوی هر کدوم به تعدادی که قراره اون انرژی رو جاری کنم مکعب گذاشتم تا وقتی انجام دادم تیک بزنم و از خودم تشکر کنم و به خودم جایزه بدم!! Blush
و به خودم گفتم تا زمانی که تمام مکعبها رو تیک نزدم کندالینی 2 رو دریافت نکنم.
غرض از این صحبتها این بود که به عزیزانی که ممکنه انگیزه شونو از دست بدم بگم با شیوه ای که خودتون میدونید خودتون رو تشویق به ادامه ی مسیر کنید اونم طوری که بدونین دارین کار مهمی رو انجام میدین و برای هر همسویی برنامه ی خاص خودش رو بریزین طوری که بهتون فشار هم نیاد و هر همسویی رو که تموم میکنین برای بعدی برنامه فرق کنه و تنوع داشته باشه تا مشتاق بشین پیش برین.
البته من با برنامه ریزی مشتاق میشم ، هر شخصی ممکنه فرق کنه ،فقط عامل مهم دادن یه ذره تنوع و تشکر از خودتون بابت ادامه ی مسیر هست. 
در پناه حق باشین
 سپاس شده توسط rainbow ، bashar ، MehrdadS ، FATIMAA ، داود ، جویا ، amirkalate ، مریم ، Valizadeh ، konda ، arman23 ، maryam ، aseman231 ، Reza809 ، مهران1365 ، رهرو ، tbolya ، Solmazazimzadeh ، alizobeidi ، maryam2090
(4-18-1394، 09:54 عصر)داود نوشته است: آیا حرکتی شبیه راه رفتن مورچه در روی بدن نوعی از انرژی محسوب میشود یا برون ریزی ؟

من فکر میکردم این هم نوعی انرژی است .

با سلام به دوستان عزیزم در جیوتی مارگا و راهیان نور.
لازم دیدم این موضوع رو کمی بیشتر باز کنم تا دوستان دچار دوگانگی ذهنیت نشوند. همونطور که استاد عزیز ماهاچیتا میفرمایند همه چیز نسبی است حتی تعاریف ما از کلمات. در مورد برون ریزی من 2 تعریف برای خودم دارم که بر اساس آنها حالاتم را بررسی میکنم.

1- برون ریزی به معنی باز شدن گره ها و خروج انرژی منفی انباشته شده در بدن فیزیکی و یا انرژیک. که من از این مورد تنها 1 تجربه داشتم در تمام همسویی هایم و آن هم در زمان همسویی با عنصر آب بود که ناگهان در بین همسویی قلبم تیر کشید و تا 2 روز دست چپم درد میکرد درست مانند افرادی که دچار سکته قلبی میشوند. Thinking

2- برون ریزی به معنی خروج انرژی اضافی در بدن که به علت همسویی ایجاد شده و در آن حالت من تا چند روز با حرکت مورچه وار انرژی بر روی بدن مواجه بودم که با اتصال به زمین روزی چند بار این فشار را کمتر میکردم.

پس دوستان عزیز دقت کنید که ممکن است حالات مشابه در چند نفر دلایل و یا نتایج متفاوتی داشته باشد پس هیچ گاه حالات خود را با دوستانتان مقایسه نکنید و یا انتظار نداشته باشید آنچه برای آنان رخ داده و در تجربیاتشان نوشته اند برای شما نیز رخ دهد چون همانطور که قبلا گفته ام هر شخص بنا به شرایط متعددی که دارد از شرایط فیزیکی و روحی گرفته تا تغذیه و زندگی با دیگری متفاوت است.
پاینده باشید.
مولانا
 سپاس شده توسط FATIMAA ، داود ، amirkalate ، konda ، مریم ، Saeed141 ، rainbow ، Taraneh ، arman23 ، maryam ، Reza809 ، مهران1365 ، Solmazazimzadeh
با سلام به دوستان عزیزم در جیوتی مارگا و راهیان نور.
میخوام درباره مدیتیشن و مراقبه با شما عزیزان صحبت کنم. من در اوایل کار خیلی به این موضوع حساس شده بودم و از اینکه میدیدم دوستان در مدیتیشن هاشون به شهود میرسند واقعا حسادت میکردم و تکنیکی نبود که امتحان نکرده باقی نگذاشته باشم اما هیچ کدومش برای من نتیجه ای رو که انتظار داشتم به همراه نداشت. 
عدم موفقیت در یک کار همونطور که میدونید نا امیدی رو به همراه میاره و ناامیدی نیز باعث دست کشیدن از کار و تلاش میشه...
اما خوب من به خاطر کارم که مربی گری است صبرم در مورد تکرار کارهایی که حتی بی نتیجه است بالاست چون باید دائم با هنرجویانم سر و کله بزنم برای آموزش  Big Grin 
پس به انجام مراقبه ادامه دادم و تنها چیزی که برایم داشت بیشتر شدن زمان نشستنم بود به طوری که بدون مشکل ۱ ساعت مینشستم.
اما ته دلم همیشه میخواستم تجارب شهودی داشته باشم اما خبری نبود که نبود.  Thinking
با اینکه به موضوع تفاوتهای فردی باور داشتم اما تمام فکر و ذکرم این بود که کجای راه را اشتباه میروم و چرا نمیتوانم مراقبه درستی داشته باشم...
بارها این سئوال را با دوستان در انجمن مطرح کردم و هر بار با این پاسخ مواجه میشدم که چیزی به اسم مراقبه درست و غلط نداریم.  Sad
وقتی استاد ماهاچیتا مراقبه سکوت درون را قرار دادند تصمیم گرفتم تمام روشهای دیگر را کنار بگذارم و فقط این تمرین را انجام دهم.
البته ناگفته نماند بسیار برایم سخت بود حتی وقتی استاد قسمت دوم آموزش را قرار دادند من هنوز در قسمت اول به جای دلخواه و مورد نظر نرسیده بودم.
اما دیگر حس ناامیدی نداشتم و دنبال نتیجه هم نبودم و فقط زمان تمرین و آن حس آرامشش برایم لذت بخش بود به گونه ای که هرگاه تایم آزاد میافتم برای مراقبه مینشستم.
در همان زمان بود که شروع کردم به خواندن کتاب خودآگاهی نوین که از انجمن دانلود کرده بودم ( http://jyoti-marga.in/forum/thread-742.html ) و دریچه تازه ای در برابرم گشوده شد.    3
 اکنون مراقبه برایم سهل و آسان شده و با اینکه هنوز به شهود نرسیده ام اما به گسترش آگاهیم مشغولم و هر بار در هر نشست شگفتی ای از شگفتیهای جهان برایم نمایان میشود و لذت غیر قابل وصفی از نشست هایم میبرم و برایم کم از عبادت نیست زیرا بزرگان گفته اند به خدای تا به خدای رسی...
همواره شاد و سلامت باشید  Heart  
مولانا
 سپاس شده توسط داود ، FATIMAA ، rainbow ، Saeed141 ، konda ، Eagle ، جویا ، Taraneh ، مریم ، arman23 ، maryam ، Reza809 ، پاييز ، مهران1365 ، رهرو ، Solmazazimzadeh
با سلام به استاد عزیز و دوستان نازنینم و رهروان نور...
اینبار میخوام براتون درباره فراز و نشیب های راه صحبت کنم و تجربه ام رو بگم...
همونطور که قبلا گفتم من به خاطر بیماریم به این راه کشیده شدم و خوشحالم که پروردگار عالم منرو به این سمت هدایت کرد...
وقتی کار با انرژی هارو شروع کردم که از لحاظ روحی و جسمی بسیار بیمار بودم و ذهنم سرشار از افکار منفی بود. به جرعت میتونم بگم الان ۹۰ درجه فرق کردم و امیدوارم به ۳۶۰ درجه برسم.
اما دوستان عزیز فکر نکنید یک شبه همه چیز با گرفتن همسویی درست شد، خیر زمان نیازه و تمرینات پاکسازی مداوم و مستمر تا انرژی های منفی انباشته شده در طی سالیان پاکسازی بشن...
این رو هم بگم که فکر نکنید وقتی با انرژی ها کار میکنید و به آرامش و سکون رسیده اید دیگه هیچ چیز متزلزلتون نمیکنه، برعکس خیلی هم مستعد میشید اما باید در وقت مشکلات ایمانتون رو قوی دارید و مثبت اندیش باشید.
سعی کنید پیوسته و مستمر تمرین کنید و اگر میتونید زمان و مکان خاصی رو به اون کار اختصاص بدید چون فقط تداوم در تمرینات و پاکسازی هاست که شمارو از یک مرحله به مرحله دیگه میبره و آگاهیتون رو بست و گسترش میده.
در ایم مدت بارها و بارها نا امیدی و یاس و افکار منفی به سراغم اومده اما زمانی که من رو درگیر کرده خیلی کوتاه بوده چون با جاری کردن انرژی و امید به عشق، برکت و لطف پروردگار تونستم آرامش خودم رو بدست بیارم و بر طوفان و تلاطم درون غلبه کنم.
دوستان براتون آرزوی سلامتی و پیروزی دارم.  Heart
مولانا
 سپاس شده توسط maryam ، سنجاقک ، مریم ، amirkalate ، Reza809 ، arman23 ، Taraneh ، پاييز ، مهران1365 ، tbolya ، Solmazazimzadeh
با سلام .بشارگرامی واقعا سپاسگزارم بابت این پست ارزشمندتون که اعضای جدید رو به امیدوار بودن تشویق کردید درسته که در انجمن موضوعات مهمی در مورد انرژیها و همسوییها و مطالبی از این قبیل زیاده ولی امید و باور پایه و اساس همه موضوعات دیگه هست .واینکه درمورد خودتون گفتین بازم ممنون چون من خیلی دوست دارم درمورد مسایل شخصی دوستانم در انجمن بدونم و از نظراتشون درباره بحث انرژی و تأثیری که در زندگیشون داشته آگاه بشم.
همانطورکه در پستهای دیگه گفتم سالها پیش اتفاقاتی برام رخ داد که دچار شوک روحی شدم و ناراحتیهای اعصاب برام به دنبال داشت شاید نا امیدترین لحظه عمرم اون زمان بود که دست به خودکشی زدم و هیچ هدفی برای ادامه زندگی نداشتم انشالله هیچکس به اون مرحله نرسه وقتی خدا عمر دوباره بهم داد خیلی ناراضی بودم و عصبانی .انشالله هیچوقت زمانی نرسه که تنها آرزوی کسی مرگ باشه .
اون موقع به بن بست رسیده بودم و نا امیدی مثل یک سایه بر زندگیم افتاده بود .و من در این حالت افسردگی نفس میکشیدم ولی زندگی نمیکردم .کم کم به مرور زمان و کمک عزیزانم و به یاری خدا تونستم زندگی عادی گذشته ام رو از سر بگیرم ولی تصمیم گرفتم معنویت رو در خودم پرورش بدم و افکار مثبتی در ذهنم شکل گرفت که امید به آینده رو در من زنده کرد و از اون موقع دریچه زیباییها مقابلم گشوده شد و زندگیم پر از نشاط و امیدواری بوده و خوابهای معنوی زیادی ازامامان دیدم که همه رو یادداشت کردم و دلم میخاد روزی چاپشون کنم .الهی شکر.
الان که در آسمان هستم وبه اون روزها که در ته دره بودم نگاه میکنم از هیچ چیزی پشیمون نیسم و احساس حقارت نمیکنم و با سربلندی در پیشگاه خدا زانومیزنم و شکرش میکنم که منو بر گزید تا عاشق باشم و زیبا زندگی کنم و مطمینم این برگزیده شدن هم به خاطر طرز تفکر خودم بوده چون همیشه از خدا خاستم خاص باشم و شیرین زندگی کنم .
در این چند سال اخیر حس میکردم گمشده ای دارم با اینکه زندگیم از هر لحاظ عالی بود ولی یک چیزی کم بود و سردر گم بودم تا اینکه از طریق فرشتگان پیامهایی برام فرستاده شد و مسیرم مشخص شد .البته شاید در نظر دوستان اغراق آمیز باشه ولی واقعیت داره و فرشتگان منو هدایت کردند .
در این دو سال خیلی مطالعه کردم تا بتونم پیام فرشته هارو تفسیر کنم و در اینترنت سرچ میکردم و گه گاه به مطالبی برمیخوردم که برام جالب بود و منو به فکر وا میداشت در لا به لای نت گردیهام به موضوع انرژی درمانی برخوردم و مثل کسی که از راه درازی خسته و کوفته شده و حالا به خانه اش رسیده و به آرامش میرسه ...به آرامش رسیدم و گمشده ام را یافتم .
تمرینات خود درمانی ,بیداری کوندالینی, بازشدن چاکراها,هاله بینی ,و خیلی چیزای دیگه رو به طور مستمر و علاقه بسیار زیاد انجام میدادم و بسیار موفق بودم هرگز امیدم رو از دست ندادم و هر روز بر باورم افزوده میشد .و خلاصه چندماه پیش با این انجمن آشنا شدم و این آشنایی رو به فال نیک گرفتم .
عذر میخام اگر جو گیر شدم و در ادامه پستهای جناب بشار این مطالب رو قرار دادم فقط خاستم بگم اگر نا امید باشید نا امیدی بر زندگی و روحتان مسلط میشه و شما رو به نابودی سوق میده و اگه امید داشته باشید امید بر شما مسلط میشه و راههای خوشبختی و مسیر الهیتون رو براتون آشکار میکنه .
باورکنید حتی اگه الکی خوش باشید و خوشحال به زودی خوشحالیتون به واقعیت میپیونده .فقط اراده کنید ....اراده ما در طول اراده و خواست خداست اگر بخاهیم خدا هم میخاهد .
پرواز کن تا آرزو ....زنجیر را باور مکن
 سپاس شده توسط سنجاقک ، مریم ، bashar ، aseman231 ، Saeed141 ، amirkalate ، Reza809 ، arman23 ، arman23 ، FATIMAA ، جویا ، Taraneh ، پاييز ، مهران1365 ، tbolya ، Solmazazimzadeh
با سلام به استاد عزیز و رهروان نور...
دوستان من هم مانند اکثر شما عزیزان تا قبل از عضویت در اینجا و بهرهمند شدن از اطلاعات و راهنمایی های استاد عزیز ماهاچیتا، درباره ریکی خیلی مطالعه کرده بودم حتی در ۱ جلسه همسویی حضوری هم شرکت کرده بودم که بیشتر شبیه نمایش بود.
وقتی در اینجا عضو شدم بحث همسویی های رایگان اون هم از راه دور برام غیر قابل باور بود. مخصوصا که اون استاد در جلسه حضوری بر روی تماس بدنی برای انتقال همسویی بسیار تاکید میکرد. خلاصه کنم با ذهنیتی انباشته از اطلاعات غلط به جیوتی اومدم و وقتی شروع به مطالعه مطالب انجمن کردم دچار ۲گانگی شدیدی شدم. اما با دریافت همسویی ها و باورم به انجمن متوجه شدم باید هر چه قبلا آموخته و اندوخته بودم رو دور بریزم و با ذهنی پاک به یادگیری ای تازه بپردازم...
 میخوام به تمام دوستان تازه وارد بگم اگر میخواهید در راهی که قدم گذاشتید موفق باشید و به اطلاعاتی که داشته اید اعتماد و ایمان کامل ندارید همه رو کنار بگذارید و آموختن رو از ابتدا و با مطالعه مطالب انجمن شروع کنید.
پاینده باشید.
مولانا
 سپاس شده توسط FATIMAA ، maryam ، Taraneh ، مهران1365
دوست عزیز از پستتون سپاسگزارم.
اتفاقا منم وقتی در اینجا متوجه شدم که استاد به رایگان همسویی و آموزش میدن
خیلی برام جالب بود حدود یکسال پیش در فیسبوک با اساتیدی آشنا شدم که
برای همسویی و آموزش انرژی درمانی پول میگرفتند ولی من همیشه عقیده ام
بر این بود که اگر قسمت باشه در این راه قدم بگذارم خدا موانع رو از سر راهم برمیداره .
و شکر خدا همینطور هم شد و من با این انجمن سراسر نورانی آشنا شدم وخدا را شاکرم.
و این سخت نگرفتن استاد گرامی خودش یک امید هست برای ادامه این مسیر الهی .
من صمیمانه از بشار عزیز سپاسگزارم به خاطر راهنمایی که فرمودند
که باید آموخته های گذشته رو کنار بگذاریم و درسهای انجمن رو جایگزینش کنیم .
واقعا تداخل آموخته ها باعث دوگانگی و نا امیدی میشه .
انشالله که خداوند به سالکان ورهپویان راه نور برکت و امید عطا فرماید.
 سپاس شده توسط FATIMAA ، bashar ، MehrdadS ، سنجاقک ، amirkalate ، Taraneh ، rainbow ، مهران1365 ، رهرو ، Solmazazimzadeh ، Delkhoshi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان