امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوردن آب زیاد ، مفید یا مضر؟
(6-3-1394، 11:05 عصر)FATIMAA نوشته است: با سلام
انسان بایستی در هرکاری تعادل رو رعایت کنه .از اعمال و رفتار گرفته تا خوردن و آشامیدن
درهرچیزی وقتی تعادل رو رعایت کنیم  بدن انسان هم از لحاظ جسمی و روحی عملکرد بهینه خواهد داشت .

بله کاملا درسته! اما تعادل رو کسی نمیتونه مشخص کنه ، ممکنه من در روز یک ساعت ورزش سنگین کنم و هیچ مشکلی هم برام پیش نیاد و ممکنه یک نفر دیگه با 15 دقیقه ورزش کارش به بیمارستان بکشه!

بدنمون بهمون نشون میده که چه قدر باید ورزش کنیم ، و یا هر کار دیگری!
 سپاس شده توسط bashar ، Reza809 ، FATIMAA
جناب مهرداد فقط با این پست آخرتون موافقم و بهتر بود از همان اول به جای پستهای قبلی این رو میذاشتید.
و آیا شما شنیدین که آب زیادبرای بدن مضر باشه حتی کسی هم که بدنش بی آب نیست اگر بازم آب بنوشه
زیادیش نمیکنه وپزشکان به طور میانگین تخمین زدند که هر فرد این مقدار آب بنوشه .
وگرنه اینهایی که شما گفتید در ست هست و در هر آب و هوایی شرایط فرق میکنه ولی به هر حال
آب ,زیادش هم بد نیست بر خلاف چیزای دیگه.
 سپاس شده توسط bashar ، Reza809 ، FATIMAA
منظور از پست آخر این بودبیاید یه کم راجع به این موضوع فکر کنیم ، به ما توصیه شده که روزی 8 لیوان آب بنوشیم اما به نظر شما فرقی نمیکنه که ما  :

طبعمون خشک باشه یا تر؟ سرد باشه یا گرم؟ ورزشکار باشیم یا خیر؟ چه قدر از میوه ها و سبزیجات آبدار در برنامه غذاییمون وجود داره؟ درچه آب و هوایی زندگی میکنیم؟ تعرقمون در طول روز چه قدره؟ و....
به نظر شما میشه برای تمام مردم دنیا با شرایط متفاوتشون یک نسخه پیچید؟ یا بهتره که از غریزه طبیعیمون بپرسیم که چه میزان آب نیاز داریم؟
 سپاس شده توسط bashar ، Reza809
درضمن اینکه فرمودین از کجا بفهمم آب نیاز دارم.منکه نگفتم آب نخورید و احساس تشنگیتون رو سرکوب کنید
منظورم این بود که وقتی احساس تشنگی میکنید که خیلی طبیعیه نیاز به آب پیدا کنید
ولی میتونید یه مقدار بیشتر از نیازهم مصرف کنید که البته همانطور که خودتون هم اشاره کردین بسته به شرایط
فرق میکنه مثلا ماکه در منطقه کویری هستیم مسلما باید آب بیشتر از نیازمون مصرف کنیم
ولو این آب از طریق خوراکیها یا خود آب تأمین بشه .هرچند من فکر میکنم هیچ چیز جای آب را نمیگیرد.
 سپاس شده توسط bashar ، جویا ، Reza809 ، FATIMAA
(6-3-1394، 11:41 عصر)maryam نوشته است: جناب مهرداد فقط با این پست آخرتون موافقم و بهتر بود از همان اول به جای پستهای قبلی این رو میذاشتید.
و آیا شما شنیدین که آب زیادبرای بدن مضر باشه حتی کسی هم که بدنش بی آب نیست اگر بازم آب بنوشه
زیادیش نمیکنه وپزشکان به طور میانگین تخمین زدند که هر فرد این مقدار آب بنوشه .
وگرنه اینهایی که شما گفتید در ست هست و در هر آب و هوایی شرایط فرق میکنه ولی به هر حال
آب ,زیادش هم بد نیست بر خلاف چیزای دیگه.

بله هم شنیدم و هم خوندم!

اب خوردن زیاد هم ضرر داره و من چندین بار در پست هام خواستم که در اینترنت سرچ کنید و کمی مطالعه کنید و بعد تصمیم بگیرید ، اما ظاهرا برخی دوستان نه تنها مایلند با همان اطلاعاتی که از گذشته دارند تصمیم بگیرند ، بلکه معتقدند این اطلاعات کاملا درست هستند! 

زیاد آب خوردن آب ممکنه باعث گیجی ، کما و حتی مرگ بشه!!!

لطفا در اینترنت سرچ کنید!
 سپاس شده توسط bashar ، جویا ، Reza809 ، maryam ، FATIMAA ، یکتا
به قول خودتان بستگی به شرایط داره ما که بیشتر از ۸لیوان هم در روز آب میخوریم
وخدا رو شکر تا الان که یک سنی ازمون گذشته دچار مشکل زیادی آب نشدیم .
به هر حال از اطلاعاتی که دادید ممنونم .
 سپاس شده توسط Reza809 ، bashar
با سلام

مهرداد جان مشخصا نظر خیری در گوشه ای از ذهن شما وجود داشته که این پست رو گذاشتید ، ولی قلمتون به اندازه ی کافی شیرین نچرخیده ! لطفا برای ایجاد پستهای دیگر رعایت بفرمایید .

به فرض نظر من این است که آب مایه ی حیات است و شخصا چون در قدیم به من گفته بودند که غلظت خون داشتم و از طرفی همانند بشر عزیز وقتی کم آب بنوشم ( چه به غلظت خون بستگی داشته باشد یا خیر ) به تجربه فهمیده ام که سردرد میگیرم ، باید آب زیادتر به بدنم رسانده شود . اما من چون آب را دوست دارم روزانه بیش از شش لیوان و حتی برخی اوقات تا ده لیوان آب را به راحتی مینوشم ، نه با زحمت ، بلکه به راحتی و با لذت ؛ مدتی تصمیم گرفتم بالاتر از درخواست بدنم آب بنوشم ، ولی احساسم همیشه به من میگفت لزومی به آب خوردن ِ بی هدف ندارم زیرا احتمالا باید همراه با آب ِ اضافی خوردن ، املاح و ویتامینهای بدن ، بیش از پیش شسته شده و از بدن خارج شوند و به ناچار باید از ویتامینهای کمکی در داروها استفاده کرد . چندین ماه پیش اتفاقی به مقاله ای علمی و تایید شده برخورد کردم که صحت ِ احساس ِ مرا تایید میکرد ! این است که کلا ترجیح میدهم فقط در دوره های ریکی دادن و گرفتن همسویی ها یکی دو لیوان به میزان روزانه ی آب درخواستیِ مطالبه شده ی بدنم اضافه کنم و تا حدوی میوه را بیشتر به بدنم برسانم . در مقابل خواهر من با نوشیدن آب احساس خفگی میکند ! و ترجیح میدهد آب بدن خود را از میوه و چای و ... فراهم کند . هر از گاهی به او میگویم بهتر است آب خوردن را هم جزو برنامه های زندگیش میکرد ولی قرار نیست من با او یا دیگری با شمشیر دو دم ِ کنایه صحبت کنم و او یا دیگری را نا آگاه معرفی کنم ؛ چیزی که در چنته دارم با او یا بقیه درمیان میگذارم و تشخیص به عهده ی دیگری ایست نه به حکم ِ اصرار ِ من .

خیر پیش و در پناه حق
جویا
 سپاس شده توسط Reza809 ، maryam ، سنجاقک ، bashar ، Saeed141 ، MehrdadS ، مریم ، پاييز
سلام.

به نظر بنده باید به هنگام تشنگی اب مصرف کرد.اما همین احساس درست بودن یا نادرست بودنش مهمه. مثلا وقتی شما عطش دارید ممکنه بدن تا یک لیتر آب رو در جا طلب کنه که من خودم به خاطر گرمی شصت درجه شهر سکونتم زیاد برام پیش اومده حالا من باید بیام چهار لیوان اب رو تو نیم ساعت بخورم!!!

چیزی که هست کم آبی خیلی مضر تر از مصرف هشت لیوان آبه چرا که هشت لیوان آب به هیچ وجه برای بدن زیاد نیست و متوسطه اما کم آبی مشکلات زیادی به همراه داره که همه آگاهیم و نیاز به ذکر اون نیست.

در ثانی نمیشه اصلا میزان مشخصی تعیین کرد شاید من روزی شش لیوان چای و دو قوطی ماالشعیر و یک لیوان دوغ بخورم؛در این صورت نیاز بنده به آب حتی طبق این استاندارد هم تغییر میکنه!!! پس اگر هم واقعا گفته شده هشت لیوان اب باید دید منظور چه بوده? این جمله شفاف نیست اما نظر بنده مصرف متوسط مایعاته و صحبت فقط از اب کردن علمی نیست.
 سپاس شده توسط maryam ، bashar ، FATIMAA ، MehrdadS
دوستان عزیز یک مطلبی رو که لازم دیدم بیان کنم اینه که در اکثر پست ها دوستان در مورد مصرف میوه و یا چای به جای آب صحبت کردند که باید بگم این کار درست نیست, نیاز بدن به آب خالص رو نمیشه با چایی و یا حتی آب میوه جات تامین کرد پس درخواست دارم به این موضوع توجه بیشتری داشته باشید. 
سپاس Heart

کد:
http://www.salamatnews.com/news/44658/چای-جایگزین-مناسبی-برای-تامین-آب-بدن-نیست
سال ها پرسیدم از خود کیستم
آتشم ، شوقم ، شرارم ، چیستم
دیدمش  امروز  و دانستم  کنون
او به جز من ،من به جز او نیستم
مولانا
 سپاس شده توسط FATIMAA ، maryam ، konda ، MehrdadS
(6-3-1394، 03:55 عصر)جویا نوشته است: با سلام

مهرداد جان مشخصا نظر خیری در گوشه ای از ذهن شما وجود داشته که این پست رو گذاشتید ، ولی قلمتون به اندازه ی کافی شیرین نچرخیده ! لطفا برای ایجاد پستهای دیگر رعایت بفرمایید .

به فرض نظر من این است که آب مایه ی حیات است و شخصا چون در قدیم به من گفته بودند که غلظت خون داشتم و از طرفی همانند بشر عزیز وقتی کم آب بنوشم ( چه به غلظت خون بستگی داشته باشد یا خیر ) به تجربه فهمیده ام که سردرد میگیرم ، باید آب زیادتر به بدنم رسانده شود . اما من چون آب را دوست دارم روزانه بیش از شش لیوان و حتی برخی اوقات تا ده لیوان آب را به راحتی مینوشم ، نه با زحمت ، بلکه به راحتی و با لذت ؛ مدتی تصمیم گرفتم بالاتر از درخواست بدنم آب بنوشم ، ولی احساسم همیشه به من میگفت لزومی به آب خوردن ِ  بی هدف ندارم زیرا احتمالا باید همراه با آب ِ اضافی خوردن ، املاح و ویتامینهای بدن ، بیش از پیش شسته شده و از بدن خارج شوند و به ناچار باید از ویتامینهای کمکی در داروها استفاده کرد . چندین ماه پیش اتفاقی به مقاله ای علمی و تایید شده برخورد کردم که صحت ِ احساس ِ مرا تایید میکرد ! این است که کلا ترجیح میدهم فقط در دوره های ریکی دادن و گرفتن همسویی ها یکی دو لیوان به میزان روزانه ی آب درخواستیِ مطالبه شده ی بدنم  اضافه کنم و تا حدوی میوه را بیشتر به بدنم برسانم . در مقابل خواهر من با نوشیدن آب احساس خفگی میکند ! و ترجیح میدهد آب بدن خود را از میوه و چای و ... فراهم کند . هر از گاهی به او میگویم  بهتر است آب خوردن را هم جزو برنامه های زندگیش میکرد ولی قرار نیست من با او یا دیگری با شمشیر دو دم ِ کنایه صحبت کنم و او یا دیگری را نا آگاه معرفی کنم ؛ چیزی که در چنته دارم با او یا بقیه درمیان میگذارم و تشخیص به عهده ی دیگری ایست نه به حکم ِ اصرار ِ من  .

خیر پیش و در پناه حق
جویا

حویا جان ، ار اینکه لطف کردید و در این تاپیک شرکت کردید متشکرم.
همچنین متشکرم به خاطر تذکر به جای شما ، اما من در یکی از پست ها به این مورد که شما هم فرمودید اشاره کردم:

«
در هر صورت من قصد ندارم نظرم را به کسی تحمیل کنم ، اما احساس کردم وظیفه دارم دوستانم را از این باور غلطی که در بین مردم رواج داره آگاه کنم ، اینترنت در دست شماست و علاوه بر لینکی که معرفی کردم میتونید خودتون هم تحقیق کنید و به هر نتیجه ای رسیدید به همون عمل کنید.»

به هر حال اگر دوستان در برخی از پست ها منظور مرا طور دیگری برداشت کردند عذرخواهی میکنم ، هرگز کسی را نا آگاه معرفی نکرده ام و قصد ندارم خودم و عقیده ام را برحق نشان دهم ، من هم مانند سایر دوستان این اطلاعات را با مطالعه به دست آورده ام ، نکته ای که به آن اشاره کردم این بود که برخی اطلاعاتی که ما به دست آورده ایم قیدیمی هستند و برخی به کلی از منابع ناصحیحی به دست ما رسیده اند ، بنابراین پافشاری بر اطلاعاتی که داریم و با منابع مطمئن بروزشان نکرده ایم کار چندان درستی نیست و  باعث میشود خودمان و دیگران به اشتباه بیافتیم ، پس شاید بهتر باشد اگر با نظر و عقیده ای جدید رو به رو میشویم قبل از اینکه راجع به آن قضاوت کنیم کمی راجع بهش تحقیق کنیم. 

با سپاس مجدد از شما و همه دوستانی که در این تاپیک برای رسیدن به نتیجه بهتر همکاری کردند Heart
 سپاس شده توسط bashar ، maryam ، سنجاقک ، جویا ، FATIMAA

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان