امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خام گیاه خواری تغذیه طبیعی و اصلی انسانها
با سلام خدمت همه دوستان نورانی در انجمن راه نور
بنده حدود ۲ ماه هست که به لطف خدا و هدایت همه عوامل نورانی به سمت خام گیاه خواری هدایت شده و این شیوه تغذیه را برای خودم انتخاب کردم. البته حدود ۲ سال هم هست که گیاه خوار وگان می باشم.
وظیفه انسانی خودم می دونم تا این شیوه رو به همه کسانی که به هر نوعی با آنها در ارتباط هستم پیشنهاد داده و از مزایا و زیبایی های این روش زندگی براشون توضیح بدم.
حال دوستان عزیز قصد دارم در این پیج تا جایی که ممکن باشه مطالبی در این راستا قرار بدم.
چنانچه دوستان سوالی داشته باشند میتونند همینجا مطرح کنند اگه جواب رو خودم دونستم درخدمتم در غیر این صورت در اولین فرصت از کسانی که تجربه بالایی دارند و مدت زمان زیادی هست که خام گیاه خوارند سوال رو پرسیده و در گروه قرار خواهم داد.
ارادتمند رضا
 سپاس شده توسط bashar ، arman23 ، سنجاقک ، amirkalate ، فاطمه ، wind ، ahmadreza ، RealArt ، رزم آور نور ، milad.mash ، sara heidari ، maryam2090
آقا رضا ممنون از اینکه تجاربتون در این مورد رو با ما به اشتراک میگذارید، من هم بیش از ۲ ساله که گیاه خوارم و گیاه خواری رو از روی علاقه انتخاب کردم کما اینکه قبل از اون هم مصرف گوشت زیادی نداشتم گاهی ۱-۲ بار در ماه و گاهی هم هیچی و کلا عاشق غذاهای گیاهی بودم اما در مورد خام گیاه خواری مطلق زیاد مطمئن نیستم و هنوز قانع نشدم.
برای مثال خیلی از گیاهان مفید باید پخته بشن تا مواد مفیدشون آزاد و فعال بشه و حتی برخی گیاهان خوراکی به صورت خام میتونن مرگبار باشن مثل لوبیا سبز که اگه خام خورده بشه باعث خونریزی معده میشه.
و یا در عکس زیر که بیان شده گیاهی مثل گوجه فرنگی با پختنه که مفیدتر میشه...
[عکس: 2tw9_fb_img_1456290228670.jpg]
سال ها پرسیدم از خود کیستم
آتشم ، شوقم ، شرارم ، چیستم
دیدمش  امروز  و دانستم  کنون
او به جز من ،من به جز او نیستم
مولانا
 سپاس شده توسط دانیال ، Reza809 ، سنجاقک ، amirkalate ، ahmadreza ، رزم آور نور ، Delkhoshi ، sama modabber ، milad.mash ، sara heidari ، maryam2090
سلام Bashar عزیز
بنده هم حدود ۲ سال گیاه خوار وگان هستم و الان نزدیک ۲ ماه که خام گیاه خوارم
در اوایل وقتی دوستان پیشنهاد خام گیاه خواری میدادند اینکار رو افراط میدونستم و نیازی به تغییر شیوه تغذیه خودم نمیدیدم
تا اینکه لطف خدا شامل حالم شد و به سمت این نوع شیوه تغذیه و زندگی راهنمایی شدم.
در ابتدا به این علت که اطلاعات و آگاهی لازم رو نداشتم شروع به میوه خواری کردن که بعد از ۳ روز فشار زیادی بهم وارد شد و چون اطلاعات نداشتم دوباره به پخته خواری رو آوردم.
ولی بعد تصمیم گرفتم تحقیق کنم و با آگاهی شروع به تغییر شیوه غذاییم کنم.
دوست خوبم در تغذیه طبیعی انسان هر چیزی که حرارت بالای ۴۶ درجه به اون وارد بشه پخته حساب میشه و تولید سم و سرطان میکنه
به اصطلاح میتونیم اینطور هم تعریف کنیم که هر چیزی که حرارت ببینه انرژی حیاتی یا همون پرانای اصلی رو از دست می ده و مرده محسوب میشه
درباره مثالهایی که مطرح کردید
هر گیاهی تغذیه طبیعی انسان نیست
مثلا همین لوبیای سبز الویت غذایی انسان نیست و نیازی به مصرف اون رو هم انسان نداره
الویت تغذیه انسان در هرم غذایی = میوه های آبدار و شیرین و فصلی و بومی هستند
بعد میوه های خشک و شیرین
بعد سبزیجات و ریشه ها
جوانه ها
مغزها و دانه هاست
۸۰٪ میوه ها
۱۰٪ سبزیجات و جوانه ها
۱۰٪ مغزها و دانه ها
در مورد گوجه هم این تحقیقات بوسیله علوم آزمایشگاهی ثبت گردیده همون علومی که الان به انسان توصیه میکنه گوشت و لبنیات باید مصرف کنه که از نظر ما کلا مردود. درباره گوجه خانم دکتر زرین آذر فوق تخصص دستگاه گوارش،کبد و تغذیه پزشک خام گیاه خوار کاملا توضیح دادن و فایل صحبتهای ایشون تو اینترنت موجود هست.
از مزایای خام گیاه خواری اینکه بدن کاملا الکالی شده و از حالت اسیدی خارج و قلیایی میشه و هر گونه مریضی ،سرطان ،عملکرد نادرست بدن و دستگاه ها و غیره بعد از پاکسازی بدن به بهبودی میرسه که ویدوهای فراوانی در اینترنت و آپارات موجود که میتونید ببینید.
برای بنده تو این ۲ ماه این پیامدهای مثبت رو داشته
خواب عمیق و آرام
بیداری بسیار پر انرژی و فرش
آرامش عمیق
فروکشی هر گونه عصبانیت و رفتار تند
گردش انرژی خوب در بدن و کانالها
بالا رفتن توانایی درمانگری
پاکسازی بدن و کم کردن ۱۲ کیلوگرم وزن در ۵۰ روز
سلامتی کامل
احساس سبکی فوق العاده
تناسب اندام
قویتر شدن شهود
انگیزه و عشق بیشتر به زندگی .
امیدوارم تو این پیج بتونم تا حدودی به ترویج این شیوه زندگی بپردازم .
شاد و سلامت باشید
 سپاس شده توسط bashar ، سنجاقک ، wind ، amirkalate ، شاپرک ، ahmadreza ، RealArt ، رزم آور نور ، Delkhoshi ، milad.mash ، لیلا لرد ، sara heidari ، alizobeidi ، maryam2090 ، امروز، 01:01 صبح">خداپرست
[عکس: Book-Ghablameh-Ra-Faramosh-Kondc63a4.jpg]
 سپاس شده توسط bashar ، milad.mash
آقا رضای عزیز سپاس فراوان از توضیحات بسیار خوب شما بزرگوار، من هم امیدوارم این پیج بتونه باعث توجه و علاقه دوستان به گیاه خواری بشه.
اما در مورد کتاب قابلمه را فراموش کن که معرفی کردید، من فایل صوتی کتاب رو گرفتم و گوش دادم چون من هم تمایل داشتم خامگیاه خوار بشم اما همین کتاب منرو منصرف کرد چون پر از تناقضات و افراط گرایی و سخنانی که اصلا قابل درک و قبول نبود.
درسته علم نواقص بسیاری داره و البته امروز اثرات زیان بار غذاهای گوشتی بر همگان مشخص شده و حتی دانشمندان هم درصدد بررسی نسبتا کامل در این باره هستند اما سخنان این کتاب نیز هیچ صحت و سندیتی نداره زیرا نتیجه چنین مواردی بعد از سالهای طولانی نمود میکنه و از طرف دیگه محروم کردن بدن بدون درک نیازهای واقعی اون تنها ضرر به همراه داره.
ما انسانها در طی سالیان سال قدرت تشخیص نیازهای خودمون رو از دست دادیم در حالی که حیوانات از این قدرت بهره مند هستند و هرگاه بدنشون دچار کمبودی بشه با آگاهی اونرو رفع میکنند.
غلات و حبوبات بسیار غنی هستند و در این کتاب آنها را از لیست غذایی ما حذف کرده و کنار گذاشته است آن هم بنا به دلایل بی منطق، البته بد نیست دوستان این کتاب را بخوانند اما فکر کنم آنها نیز نظر مرا نسبت به آن پیدا کنند.
و اما در مورد نتایج حاصله از این دوره ۲ ماهه باید بگویم من هم همین تجربیات را با پخته گیاه خواری داشته و دارم پس نمیشود گفت تنها خام گیاه خواری به این نتایج میانجامد.
امیدوارم از این بحث دلگیر نشوید زیرا هدف من رسیدن به نتیجه است.
پاینده باشید.
مولانا
 سپاس شده توسط دانیال ، RealArt ، milad.mash ، لیلا لرد ، sara heidari ، maryam2090
[عکس: IMG_20160225_084804.jpg]
[عکس: IMG_20160225_084758.jpg]
نویسنده کتاب قابلمه را فراموش کن
در سن ۹۰ سالگی همراه با همسر
 سپاس شده توسط milad.mash ، sara heidari
Bashar عزیز
این کتاب گرایش زیادی به میوه خواری داره
و برای شروع برای کسانی که خام گیاه خواری رو تجربه نکردن سخته
بدون شک شما اطلاعاتی که در ذهن دارید مربوط میشه به علم آزمایشگاهی و پزشکی
برای همین نتونستید مطالب این کتاب رو اونجور که باید درک کنید
در خام گیاه خواری سعی میشه از علوم آزمایشگاهی فاصله گرفته بشه
حتی تا یک سال توصیه میشه اقدام به دادن آزمایش خون و ادرار و غیره نشه
چون اطلاعات با بدن همه چیز خوارها متناسب و در ما میتونه نتایج عجیبی مشاهده بشه
برای مثال کسانی که دیابت دارند با خام.گیاه خواری یا میوه خواری حالشون خوب میشه ولی وقتی از دستگاه تست قند استفاده میکنتد قند خون رو بالا نشون میده
در اوایل به این علت که بدن تمام گلوکز قدیمی که بر اساس پخته خواری تامین کرده بوده رو تو خون آزاد میکنه تا به مصرف برسونه
بعدها هم که گلوکزی که در خون هست کاملا طبیعی بوده
و بالا بودن گلوکز طبیعی که نیاز تمامی سلولهای بدن هست طبیعی و نشان دادن هر عددی در دستگاه مهم نیست.
در صورت خوب نبودن حال از میوه شیرین کمتر استفاده میشه و بجای اون از سبزیجات پهن برگ استفاده میشه که قند کمتری دارند
شخص دیابتی حتی نوع یک تا پایان سمزدایی بدن باید از برنانه پیروی کنه تا بدن به تعادل برسه
شفایافتگان دیابتی در خام گیاه خواری یا میوه خواری کم نیستند تو نت سرچ بفرمایید
 سپاس شده توسط bashar ، سنجاقک ، milad.mash ، لیلا لرد ، sara heidari ، maryam2090
نا گفته نمونه که در ایران گاها به قول استاد ترجمه ها ایراد دارند
و سلیقه ای ترجمه انجام میشه
در این کتاب هم با توجه به اینکه مترجم شخص حرفه ای در این زمینه نبوده اشتباهات زیادی هست
با توجه به اینکه شغل بنده تصفیه آب
در این کتاب اشاره به مصرف آب مقطر شده که اصلا آب مقطر قابل شرب نیست و اسیدی امکان داره بعضیها با خوردنش بیهوش بشن
منظور آب پاک و خالص بوده مثل آب باران پاک یا اب چشمه
 سپاس شده توسط bashar ، amirkalate ، RealArt ، milad.mash ، لیلا لرد ، sara heidari ، maryam2090
دوست عزیز اینرو در نظر بگیرید که هر انسانی سیستم بدنی خاصی داره، نمیشه با شفای چند نفر یک دارو یا سیستم رو برای همه تجویز کرد، شماره اشاره دارید به افراد شفا یافته و به سرچ در نت ارجاع می دهید. بله من تمام فیلمهای انجمن رو دیدم و همینطور مصاحبه های خانم حسینی و دیگر دوستان رو، اما با همین سرچ در نت هم دیده ام افرادی رو که دچار بیماری دیابت بودن و با این روش کارشون به کما کشیده.
پس اگر موردی رو قراره نظاره گر باشیم باید هم مثبت ها و هم منفی هاشو ببینیم و اینرو مد نظر قرار بدیم که شرایط جسمانی، روحی و زندگی و حتی محیط افراد با هم متفاوته و تمام اینها میتونه موثر باشه.
من خیلی در این باره تحقیق کردم و متوجه شدم که این خام گیاه خواری به تنهایی نیست که موثره بلکه نکته کلیدی کم خوریه و کالری کمتر به بدن رسوندن چون در اصل این بدنه که کار درمان و ترمیم رو انجام میده و وقتی کالری زیاد و مداوم بهش برسه فرصت اینکه درمان و ترمیم انجام بشه به بدن داده نمیشه.
در برخی رژیم های همه چیز خواری که در هفته ۲ روز روزه گرفته میشود نیز تمام بهبودهای رژیم خام گیاه خواری دیده میشه، پس نقش اصلی بر عهده بدن انسان است.
البته نوع تغذیه هم بسیار در این روند تاثیر گذار است اما تاثیر آن جانبی است، مثلا همین انرژی درمنانی دقیقا به همین روش کار میکند یعنی دادن فرصتی به بدن برای ترمیم خود، برای همین بهشون میگن درمانهای مکمل. حتی همیوپاتی نیز به همین صورت عمل میکند.
کم نیستند افراد شفا یافته از سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر که تنها با ذهنیت مثبت دست به درمان بیماری خود زده اند و یا با یکی از درمانهای مکمل درمان شده اند که در تمام اینها نقش اصلی را بدن آنها برای درمان خودش ایفا کرده است با فرصتی که به او داده شده.
مولانا
 سپاس شده توسط amirkalate ، Reza809 ، RealArt ، milad.mash ، لیلا لرد ، sara heidari ، maryam2090
سلام
ممنون بابت این مبحث جالب و مفید. من با اینکه همیشه تمایلم به مصرف گیاهان، خیلی بیشتر از گوشت بوده اما بطور کامل هم گیاهخوار نیستم و گرچه با مقادیر کم ولی به هر حال گوشت یا فرآورده های حیوانی هم استفاده میکنم. در ارتباط با این بحث، شخصا تجربه ای ندارم اما شاهدِ بهبود یافتنِ کسی بودم که با وجود سن بالا و بیماری بسیار سخت، با رعایت رژیم خام گیاهخواری (در کنار استفاده از داروها و پیروی از دستورات پزشک) موفق به بازیافتنِ سلامتیش شده. این فرد، در سن نزدیک به هفتاد، متوجه شد که در مغزش، تومور سرطانی و بدخیمی وجود داره. عملا دکترها و به تبَعِ اونها اطرافیان هم قطع امید کرده بودن اما او، همه رو متعجب کرد و بعد از عمل جراحیِ حساس و گذروندن دورهء شیمی درمانی و ... به لطف خدا هر روز بهتر و بهتر شد و الان بعد از گذشت 3 سال از این موضوع، خوب و سرحال به زندگیش ادامه میده. دکترها میگن که از هر 100 نفری که همچین شرایطی رو داشته باشند شاید فقط 2 نفر زنده بمونن. خودِ این شخص، یکی از مهمترین دلایل پیروز شدنش بر بیماری رو این میدونه که از چند ماه قبل از مطلع شدن از وجود تومور در مغزش، شروع به خام گیاهخواری کرده بود و با اراده، تا به امروز هم ادامه اش داده و البته هیچ وقت هم ورزش از برنامهء روزانه اش حذف نشده.
تو کنارم هستی ای حضور تابناک و من آسوده ام، آرامم و خاموش

سپاس شده توسط فاطمه ، bashar ، جویا ، MehrdadS ، konda ، amirkalate ، شیوا ، Reza809 ، milad.mash ، لیلا لرد ، sara heidari ، maryam2090

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان