امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پریدن ناگهانی دست و پا هنگام مراقبه
سلام خدمت استاد و دوستان گرامی

مشکلی که دارم اینه که 70 درصد مواقعی که تو حالت مراقبه میرم با پرش ناگهانی دست و پا مراقبم دچار اختلال میشه میخواستم بدونم این مشکل میتونه بدلیل دریافت انرژی باشه یا طبیعیه و راهی برای رفع این حالت وجود داره یا نه با تشکر از همه
کیست در گوش که او میشنود آوازم؟
کیست در دیده که از دیده برون مینگرد؟
*
یا کدام است سخن مینهد اندر دهنم؟
یا چه جان است نگویی که منش پیرهنم؟
 سپاس شده توسط bashar ، فاطمه ، جویا ، پاييز ، arman23 ، majidgh ، RealArt ، farda123
دلیل اصلی این باز شدن گره های انرژی در بدن هست. و حرکت انرژی برای پاکسازی و درمان اعضای بدن. اگر پس از تمرینات طولانی مثلا کامل کردن دوره های پایه در مدت حدود 6 ماه با تمرینات منظم این کم نشد که بعیده ممکنه علل دیگه داشته باشه. گرچه گاها این برای همه پیش میاد در مراقبه و تمرینات خصوصا اگر در اثر فعالیت کوندالینی باشه. اما اگر برای مدت زیادی در حد شدید اتفاق میفته و کم نمیشه باید بررسی بشه.
لطفا! حتما! "قوانین انجمن" را مطالعه و رعایت کنید.
 سپاس شده توسط جویا ، bashar ، فاطمه ، پاييز ، محمدمسعود ، konda ، arman23 ، amirkalate ، abbasss ، Valizadeh ، فراسو ، hadighasemian ، RealArt ، farda123 ، سنجاقک ، مجتبی 61 ، Orkideh
برای من یه نوع دیگه اتفاق میوفته.به این صورت که برای مدت چند روز یه جای بدنم نبض میزنه یا میپره.آخرین جا چشم چپم بود که مدام پلک میزد برای شاید یک هفته تا آخر برطرف شد
به تو سر بسته و در پرده بگویــم***تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را
آنچـه گفتند و سُرودنـد تو آنـی***خودِ تو جان جهانی
گر نهانـی و عیانـی***تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی
تو ندانی که خود آن نقطه ی عشقی***تو خود اسرار نهانی

سپاس شده توسط فاطمه ، konda ، arman23 ، amirkalate ، محمدمسعود
(1-2-1395، 08:50 صبح)محمدمسعود نوشته است: سلام خدمت استاد و دوستان گرامی

مشکلی که دارم اینه که 70 درصد مواقعی که تو حالت مراقبه میرم با پرش ناگهانی دست و پا مراقبم دچار اختلال میشه میخواستم بدونم این مشکل میتونه بدلیل دریافت انرژی باشه یا طبیعیه و راهی برای رفع این حالت وجود داره یا نه با تشکر از همه

درود رهرو،
از دید من این به معنی رها نبودن کامل بدنه. مواقعی که خیلی خسته هستیم تمرین کردن به بهترین حالت انجام نمیشه پس بهتره که قبل از تمرین یکی از این موارد را برای انجام دادن مد نظر داشته باشی و هر کدام که موثر بود پی بگیری:

1. قبل از تمرین یک دوش آب گرم بگیر تا اگر گرفتگی عضلانی در جایی از بدن هست که بهش آگاه نیستی آزاد بشه
2. سعی کن در روزهایی که تمرین می کنی قهوه یا نوشیدنیهای محرک عصبی مصرف نکنی
3. در مواقعی که نیاز به خواب داری، فقط بخواب و تمرین را به موقع دیگری موکول کن.
4. حالت تمرین را عوض کن. مراقبه به حالت خوابیده قابل انجامه ولی در حالتهای ساکن لوتس بهترین حالته.
5. نور محیط اگر بسیار تاریکه اون را روشنتر کنید. مراقبه در محیط های تاریک برای شروع کنندگان دشوار هست و ضروری نیست.

در پزشکی وقتی کسی دچار این حالت میشه به دلیل وارد شدن به حالت REM هست و اینکه بدن به صورت طبیعی باید کامل قفل بشه ولی نمیشه که بهش میگن اختلال رفتاری خواب REM. اگر خواب منظم و خوبی داشته باشید معمولا این حالت در دراز مدت برطرف میشه.

اینها چیزهایی بود که به ذهنم رسید

منتظر نتایج جدیدتون هستیم
 سپاس شده توسط Mahacita Bahuruci ، bashar ، جویا ، محمدمسعود ، پاييز ، فراسو ، farda123
نظرات استاد و دوستان رو خوندم، من هم بر اساس تجربه ام نظرمو میگم. 
من هم بارها و بارها دچار این جهش ها شده ام با شدتهای مختلف و در جاهای مختلف که به مرور فهمیدم به خاطر گرفتگی بر سر مسیرهای انرژیه و این حالتها باعث رفع گرفتگی میشه...
برای مثال من گرفتگی در ناحیه چاکرای ۳ داشتم که هنوز هم هست اما کمتر شده چون با انرژی درمانی ازش کاسته شده و در یکی از همین خود درمانی ها وقتی دراز کشیده بودم و کاملا ریلکس بودم ناگهان آنچنان محکم هر ۲ پام به بالا پرتاب شد که احساس کردم مهره های کمرم جابجا شدن و از اون به بعد درد چاکرام خیلی کمتر شد.
در مدیتیشن پویا هم بدن دچار حرکات غیر ارادی میشه جهت باز کردن گره های انرژیک پس نسبت به این تکانها فقط نظاره گر باشید و بدونید قطعا بهترینهارو برای شما به همراه داره.
پاینده باشید.
سال ها پرسیدم از خود کیستم
آتشم ، شوقم ، شرارم ، چیستم
دیدمش  امروز  و دانستم  کنون
او به جز من ،من به جز او نیستم
مولانا
 سپاس شده توسط جویا ، محمدمسعود ، مریم ، پاييز ، hadighasemian ، farda123
سلام خدمت دوستان
من حدودا ده سال پیش تو یک موقعیت اضطراب آمیز خیلی شدید و طولانی قرار گرفتم اون موقع سیزده سالم بود بعد از اون توی مشکلات روحی بسیار شدید قرار گرفتم و وسواس فکریم خیلی شدید بود تا این که یک سال و نیم پیش تصمیم گرفتم این بمباران فکری متوقف کنم و شروع کردم به کمتر فکر کردن.
اوایل بسیار سخت بود و تقریبا غیر ممکن ولی تلاشم ادامه دادم الان خدا رو شکر خیلی بهترم. ولی مشکلی که هست من تو ابتدای مشکلات روحیم مسخ شخصیت و واقعیت هم داشتم و الان رگه هایی از مشکلات قبلی رو دارم و این مشکلات هنوز باقین و در خصوص مراقبه :
من تو ابتدای کار به دلیل افکار منفی و پارازیت هایی که ذهنم به صورت اتوماتیک ارسال میکرد واقعا نمیتونستم مراقبه داشته باشم. اگرم بود مثلا در حدود 10 الی 15 ثانیه و توی مراقبه به شدت پای چپم تکون میخورد و احساس گر گرفتگی خیلی شدید همراه با تپش قلب داشتم طوری که دیگه نمیتونستم ادامه بدم . بعد ها طول مراقبم بیشتر شد ولی همچنان این موارد رو داشتم. بعد ها این احساس گرگرفتگی دیرتر میومد سراغم مثلا یک دقیقه و الان که یک سال و نیم گذشته پای چپم خیلی کم تکون میخوره و مثلا باید بیست دقیقه مراقبه داشته باشم تا احساس داغی کنم.ضمنا چیزی که اضافه شده و قبلا نبوده اینه که پاهام یخ میکنه .
حالا سوال من از دوستان اینه اگه ادامه بدم میتونم همه مشکلاتم از بین ببرم یا نه ؟
چون تونستم وسواس فکریم از بین ببرم مشکلی که با شش هفت سال قرص خوردن از بین نرفت. 
ممنون میشم اگه جواب بدین . 14
با سلام 
علاوه بر استفاده از خود درمانی با ریکی از اتکنیک های تصحیح عملکرد ذهن و بدن، برای رفع مشکلاتتون می تونید استفاده ببرید اما باید برای خودتون وقت بگذارید و با ای اف تی و استفاده از جملات مثبت و غیره آشنا بشید . به عنوان مثال می تونید از این سرفصل در همین سایت شروع کنین : http://www.jyoti-marga.in/forum/thread-962.html
خیر پیش 
جویا
 سپاس شده توسط farzadd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان