امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راههای شاد بودن
سلام.
خب چیزی که واقعا تو این چند وقت (چند سال اخیر) همیشه منو تو لحظات سخت اروم نگهداشته
سه تا قانون که با سه تا جمله بیان میشن
این نیز بگذرد
هر انفاقی که بیفته به نفع ماست
هر چیزی هر شخصی یک روز پایانی داره
این سه تا قانون رو عمیقا درک کردم و عمیقا بهشون باور و عمل میکنم.
مثال میزنم در اوج بی پولی یک میلیون قرض گرفتم و چند روز بعد  از حسابم هکرا کشیدن . با خودم گفتم این نیز بگذرد. و اصلا بهش فک نکردم و الان خیلی خوشحالم که اون روزا خودمو به خاطرش ناراحت نکردم
از دانشگاه اخراج شدم به دلاعلی گفتم هر اتفاقی که بیفته به نفع منه
و الان که دارم اینا رو میگم چون حتا اخراح سدنم از دانشگاه یه جور موهبت بود واسم. و الان میفهمم به نفعم بوده.
مثلا خواهر زادم گوشیمو اندعخت تو اب بهش فک نکردم چون پایان عمر گوشیم این لحظه با افتادن تو اب بوده .
شاید مثالهام ساده به نظر برسن ولی همین سه قانون ساده همیشه منو شاد نگهداشتن و وقتی توی موقعیت سختی قرار میگیرم حتما جز این سه تا هستن پس اصلا به خودم نگرانی راه نمیدم.
 سپاس شده توسط maryam ، bashar ، فاطمه ، سنجاقک ، sito ، MehrdadS ، ebi7777 ، مریم ، جویا ، محمدمسعود ، Mahacita Bahuruci ، فراسو ، عرفان ، farda123 ، maryam2090
(5-21-1395، 07:21 صبح)arp220 نوشته است: سلام.
خب چیزی که واقعا تو این چند وقت (چند سال اخیر) همیشه منو تو لحظات سخت اروم نگهداشته
سه تا قانون که با سه تا جمله بیان میشن
این نیز بگذرد
هر انفاقی که بیفته به نفع ماست
هر چیزی هر شخصی یک روز پایانی داره
این سه تا قانون رو عمیقا درک کردم و عمیقا بهشون باور و عمل میکنم.
مثال میزنم در اوج بی پولی یک میلیون قرض گرفتم و چند روز بعد  از حسابم هکرا کشیدن . با خودم گفتم این نیز بگذرد. و اصلا بهش فک نکردم و الان خیلی خوشحالم که اون روزا خودمو به خاطرش ناراحت نکردم
از دانشگاه اخراج شدم به دلاعلی گفتم هر اتفاقی که بیفته به نفع منه
و الان که دارم اینا رو میگم چون حتا اخراح سدنم از دانشگاه یه جور موهبت بود واسم. و الان میفهمم به نفعم بوده.
مثلا خواهر زادم گوشیمو اندعخت تو اب بهش فک نکردم چون پایان عمر گوشیم این لحظه با افتادن تو اب بوده .
شاید مثالهام ساده به نظر برسن ولی همین سه قانون ساده همیشه منو شاد نگهداشتن و وقتی توی موقعیت سختی قرار میگیرم حتما جز این سه تا هستن پس اصلا به خودم نگرانی راه نمیدم.
یاد جمله خواجه عبدالله انصاری افتادم:
بلا از دوست عطاست ، بس از عطا نالیدن خطاست!
 سپاس شده توسط Reza809 ، arp220 ، ebi7777 ، فاطمه ، جویا ، پاييز ، Mahacita Bahuruci ، مریم ، فراسو ، عرفان ، farda123 ، maryam2090
من تنها راه موثر برای شاد بودن رو در لحظه حال بودن و رها کردن دیدم.تا زمانی که از گذشته و آینده و از خواسته ها توقعات تمایلات و... رها نشیم شادی ناپایداره.و رشد روحی شادی به همراه میاره
به تو سر بسته و در پرده بگویــم***تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را
آنچـه گفتند و سُرودنـد تو آنـی***خودِ تو جان جهانی
گر نهانـی و عیانـی***تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی
تو ندانی که خود آن نقطه ی عشقی***تو خود اسرار نهانی

سپاس شده توسط maryam ، محمدمسعود ، bashar ، فاطمه ، پاييز ، Mahacita Bahuruci ، مریم ، جویا ، Valizadeh ، عرفان ، farda123 ، maryam2090
همیشه این رباعیات زیبای خیام به من آرامش میده:

شادی بطلب که حاصل عمر دمی است***هر ذره ز خاک کیقبادی و جمی است
احوال جهان و اصل این عمر که هست***خوابی و خیالی و فریبی و دمی است

بر چهره گل نسیم نوروز خوش است***در صحن چمن روی دلفروز خوش است
از دی که گذشت هر چه گویی خوش نیست!***خوش باش و ز دی مگو که امروز خوش است

بر خیز و مخور غم جهان گذران***خوش باش و دمی به شادمانی گذران
در طبع جهان اگر وفائی بودی***نوبت بتو خود نیامدی از دگران

ای دوست بیا تا غم فردا نخوریم***وین یک دم عمر را غنیمت شمریم
فردا که از این دیر کهن در گذریم***با هفت هزار سالگان سر بسریم

تا دست به اتفاق بر هم نزنیم***پایی ز نشاط بر سر غم نزنیم
خیزیم و دمی زنیم پیش از دم صبح***کاین صبح بسی دمد که ما دم نزنیم!

عالم اگر از بهر تو می آرایند***مگرای بدان که عاقلان نگرایند
بسیار چو تو روند و بسیار آیند***بربای نصیب خویش کت بربایند!
کیست در گوش که او میشنود آوازم؟
کیست در دیده که از دیده برون مینگرد؟
*
یا کدام است سخن مینهد اندر دهنم؟
یا چه جان است نگویی که منش پیرهنم؟
 سپاس شده توسط فاطمه ، bashar ، پاييز ، Mahacita Bahuruci ، مریم ، فراسو ، farda123 ، maryam2090
با سلام به شما عزیزان
یک شب قبل از خواب از خدا پرسیم عشق چیست ؟خواب دیدم مرد بسیار مهربان این چنین گفت <موقعی که توکسیرا کمک می کنی  مادی و غیر مادیان احساسی که در حین و بعد ان در وجودت فوران می کند ان عشق است>توکل به خدا و تسلیم اگاهانه  بعضی مواقع وجودم را پر از انرژی وعشق فراوان  میکند.  و این حالتی است که به من خوشحالی  می دهد  من این را نیز عشق پروردگار می بینم واین  برای من بیش از هر چیزی ارزش دارد چرا که این خوشحالی و شاد بودن معلول  پارامتر های بیرون نمی باشد.دیگر اینکه منتظر نیستم که شادی بیاید شادی انجاست.
همیشه شاد و خرم باشید.
 سپاس شده توسط saeed871 ، محمدمسعود ، فاطمه ، bashar ، maryam ، Mahacita Bahuruci ، مریم ، جویا ، فراسو ، farda123 ، maryam2090
با سلام خدمت استاد گرانقدر ودوستان گرامي
راههايي كه به تجربه براي شاد شدن ،بدون درنظر گرفتن شرايط داشتم :
١-شكر گذاري در لحظه ،اين عمل در بدترين شرايط ،احساس بسيار زيبايي فراتر از شادي به من ميده.
٢-فكر كردن به اينكه همه چيز توسط خدا داده شده و هر زمان او بخواهد ميتواند آنها را پس گرفته و شرايط راتغيير دهد.
٣-ورزش كردن 
باسپاس
 سپاس شده توسط maryam ، Mahacita Bahuruci ، سنجاقک ، bashar ، مریم ، فراسو ، farda123 ، maryam2090
(5-15-1395، 12:09 عصر)Mahacita Bahuruci نوشته است: از همه می خوام که هر کس 3 تا از بهترین راههایی که در زندگی پیدا کرده که "صرف نظر از شرایط" بتونه همیشه شاد باشه، آرامش درونی داشته باشه، راضی باشه رو بنویسه.

لطفا فقط مهمترین و موثرترینهاش رو بنویسید. و فقط اونایی که خودتون تست و تجربه کردید. 

اگر 3 تا نبود و فقط یکی هم بود خوبه. اگر هم بیشتر از 3 تا بود (ولی فقط درجه 1 هاش!) بنویسید.

تا جای ممکن سعی کنید اونها را خیلی ساده، واضح و مستقیم بنویسید. فقط ادراک خوتون رو یلی ساده بیان کنید. 
بخشیدن خود و دیگران...

تا زمانی کینه زا شخصی داریم، چه ثروتمندترین انسان کره زمین باشیم چه معروف ترین و چه .... باز هم احساسی از درد، ناراحتی و ... با خود حمل میکنیم.

پس در درجه اول بخشش خود و دیران
رضایت پدر و مادر
 سپاس شده توسط Reza809 ، جویا ، سنجاقک ، bashar ، Mahacita Bahuruci ، فراسو ، farda123 ، maryam2090
سلام دوستان
از زمانی که به آینده خیلی فکر نمیکنم و نگران نمیشم از لحظات زندگی لذت میبرم و خیلی احساس آرامش میکنم.بودن در کنار بچه ها که بی آلایش هستند و طبیعت گردی و کوهنوردی هم خیلی لذت بخش  هست.ضمن اینکه یکی از بهترین لحظاتم زمان انجام مدیتیشن های ریکی و ارسال انرژی برای افراد هست
 سپاس شده توسط فراسو ، bashar ، محمدمسعود ، Valizadeh ، Mahacita Bahuruci ، جویا ، farda123 ، maryam2090
با سلام .از کسانی که همیشه در حال ناله وزاری هستند سعی میکنم حدالامکان دوری کنم چون این تیپ افراد به هیچ چیز مثبتی اعتقاد ندارن
خنده بزرگترین عبادته اگه پای جان در میان نباشه تقریبا برای هر اتفاق ناگوار هم میخندم .
بعضا دوست دارم دیوانه بازی در بیارم با بچه ها خاک بازی میکنم قصه های من در اوردی بهشون میگم سعی میکنم مثل بچه ها فکر کنم .بچه ها صمیمانه ترین شادیها رو دارن
 سپاس شده توسط bashar ، Reza809 ، محمدمسعود ، aba ، hadighasemian ، saeed871 ، farzad78 ، Valizadeh ، Mahacita Bahuruci ، جویا ، sama modabber ، farda123 ، maryam2090
با سلام
اولین عاملی که باعث داشتن ارامش درونی من می شود  این است که میدانم همیشه خداوند پشت و پناه من است و مرا در تمام مسیرهای زندگی ام هدایت می کند به این خاطر همیشه شکرگزار خدای مهربونم هستم .
دومین عامل هم این است که به این موضوع باور دارم که "دیروز گذشت (رها کن)... امروز را باید دریابم (تفکر کن)... فردا هم خواهد رسید (تجسم کن)... "
 سپاس شده توسط محمدمسعود ، سنجاقک ، bashar ، farzad78 ، Reza809 ، Valizadeh ، فراسو ، Mahacita Bahuruci ، جویا ، sama modabber ، farda123 ، maryam2090

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان