امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راههای شاد بودن
سلام استاد عزیز.  روشی که  من خودم که مدام انجام میدم اینه که هر روز بخودم میگم و مدام یاداوری میکنم که دنیا محل گذره و دیر یازود باید بریم اون زیر همرا پارچه سفید Smile ‌چیزای خوب توی دنیا و بدش؛ همه میگذرن و زیاد باارزش نیستن. یعنی هیچ چیز ارزش واکنش بیش از حدو نداره؛ با این روحیه که باشیم و بعدش از این بگذریم من خودم با موسیقی و، مخصوصا نوازندگی تاثیر زیادی رو حالت ارامش من داره. اگه شما بتونین اهنگی رو که دوس دارین با تار یا ویولون یاپیانو ... بزنین ، البته که شاد و ارامبخش و لذت بخشه ، راضی میکنه Wink
 سپاس شده توسط arezoo ، arezoo ، bashar ، مریم ، Mahacita Bahuruci ، farda123 ، maryam2090
(5-15-1395، 12:09 عصر)Mahacita Bahuruci نوشته است: از همه می خوام که هر کس 3 تا از بهترین راههایی که در زندگی پیدا کرده که "صرف نظر از شرایط" بتونه همیشه شاد باشه، آرامش درونی داشته باشه، راضی باشه رو بنویسه.

لطفا فقط مهمترین و موثرترینهاش رو بنویسید. و فقط اونایی که خودتون تست و تجربه کردید. 

اگر 3 تا نبود و فقط یکی هم بود خوبه. اگر هم بیشتر از 3 تا بود (ولی فقط درجه 1 هاش!) بنویسید.

تا جای ممکن سعی کنید اونها را خیلی ساده، واضح و مستقیم بنویسید. فقط ادراک خوتون رو یلی ساده بیان کنید. 
با سلام به استاد گرامی و دوستان عزیز Heart

از جائی به بعد دریافتم که زندگی هرگز خالی از چالش نمیشود...ونمودار سینوسی و صعود و نزول همراه تمام لحظه های زندگیست..و.درتمام ابعادش...

این دریافت کمک بسیاری کرد که متوقع نباشم همه چیز طبق مراد و مطلوب پیش برود و درنتیجه درزمانهائی که توانسته ام پذیرش اینکه زندگی شامل شادی و رنج توامان هست را داشته باشم...آرامش خاطر درپی اش آمده است صرف نظر ازینکه شرایط مطلوب یانامطلوب باشد...

گاهی حتی اجازه دادن به اینکه حالم بد باشد و بگذارم آنرا تجربه کنم و به عمق اش سفرکنم به من احساس رهائی و سپس خروج از چالش داده است...

به گمانم به شادی نیز نمیتوان وابسته بود...بعبارتی راز سرور در رهائی از دوقطبی شادی و اندوه است.
گر شش جهتت بسته شود باک مدار
کز قعر نهادت سوی جانان راه است.
"حضرت مولانا"
 سپاس شده توسط bashar ، amirkalate ، mina_sadat1360 ، sito ، مریم ، tbolya ، Mahacita Bahuruci ، جویا ، sama modabber ، Solmazazimzadeh ، farda123 ، maryam2090
با درود 
آنچه که تاکنون بیش از هر چیزی منو به تکاپو و هیجان آورده  ارتباط برقرار کردن با آدمهاست . خصوصا زمانی که دوستی ایجاد میشه، روحیه، عشق، انگیزه و شور و شوق پدید میان 
تشکر جناب ماهاچیتا
 سپاس شده توسط Mahacita Bahuruci ، bashar ، amirkalate ، arezoo ، sito ، sama modabber ، farda123 ، جویا ، maryam2090
عرض سلام و ادب
من هم با دوستان موافقم و به نظرم بودن در لحظه ی حال و توکل و سپردن کارها به خدای بزرگ اصلی ترین علت شادی هست. ضمن اینکه با رشد روحی خواسته ها عوض میشوند و با کمتر توقع داشتن از دیگران انسان در مسیر صلح قرار میگیره...
به قولی اگر روح انسان تجربه ی حضور را زندگی کنه نه اینکه فقط بدونه شاد خواهد بود.
اگر توان آن نداری که خورشید شوی سیاره ای فروتن باش
 سپاس شده توسط arezoo ، Whitechannel ، amirkalate ، bashar ، sito ، جویا ، tbolya ، sama modabber ، Mahacita Bahuruci ، Solmazazimzadeh ، farda123 ، maryam2090
سلام وعرض ادب خدمت استادگرامی ودوستان عزیز اولین چیزی که منوشاد میکنه وبه من آرامش میده نمازاول وقتمه مخصوصا نماز صبح که وقت اذان میخونم واقعا حس میکنم در محضر خدانشستم خیلی شادم میکنه دیگه کاردرباغ کوچیکمون زیر آفتاب بااینکه خسته وتشنه ای واقعا برام لذت بخشه اینوبارها به همسرم گفتم من بادرختای باغ حرف میزنم وبراشون آوازمیخونم وحتی باورکنید  برگاشونو میبوسم اینم برام لذتبخشه وآرومم میکنه وبچه هاهمیشه شادم میکنن مخصوصا نوزادا وقتی نگاهشون مکنم شاد میشم ودیگه شکرگذاری از خدا هم به من واقعا آرامش میده
#درکون و مکان فاعل ومختار یکی است         #آرنده ودارنده ی اطوار  یکی است
#از روزن عقل اگر برون آری سر                     #روشن شودت کاین همه انوار یکی است
 سپاس شده توسط bashar ، sito ، amirkalate ، mina_sadat1360 ، farzad78 ، arezoo ، Reza809 ، فراسو ، Valizadeh ، tbolya ، Mahacita Bahuruci ، Solmazazimzadeh ، farda123 ، جویا ، maryam2090
با سلام 
دوستان عزیز  به نظر بند  چیزایی که باعث شادی انسان می شوند که روح و روان انسان رو جلا دهند   به نظر من کارهایی رو انجام بدین که قبلا  انجام نمیدادین   1 ..موسیقی روح نوازه به شرط اینکه خودتون ..بنوازید مثلا یه الت موسیقی که دوست دارین سعی کنین  یاد بگیرین  و خودتون بنوازین  حس بسیار خوبی بهتون میده  واعتماد به نفس بالایی براتون ایجادمیکنه  و احساس نشاط میکنید     2 .. یک ورزش ابی  انتخاب کنید  مثل شنا کردن    به خاطر اینکه وقتی شما  داخل اب استخر قرار میگیرید تمام هاله ها اوراها   و چاکراهای شما در داخل اب قرار میگیرد و اب تمام انرژیهای منفی و انسداد انرژیهای داخل چاکراها و هاله هاتونو پاکسازی میکنه  و همین امر باعث ایجاد احساس ارامش و حس خوب داشتن بعد از شنا کردنه   3 .. هر روز مدیتیشن  انجام بدین   و تصور کنید که به تمام ارزوهاتون رسیدید نه اینکه خواهید رسید  ...بلکه رسیدید و احساس شادمانی کنید
 سپاس شده توسط tbolya ، Mahacita Bahuruci ، Solmazazimzadeh ، bashar ، farda123 ، جویا ، maryam2090
سلام .
من وقتی میرم خرید برای خودم خیلی چیزها که دوستشون دارم میخرم خیلی شاد میشم ومثل کودکان میرقصم .
دوم وقتی با سگ کوچک دخترم درمنزل بازی میکنم خیلی شاد میشم .
سوم وقتی به فرزندانم کمک میکنم هرکاری دارند ویا پول بهشون میدم خیلی شاد میشم .از کمک به دیگران هم خیلی شاد میشم .
 سپاس شده توسط Mahacita Bahuruci ، mina_sadat1360 ، shahbalout ، bashar ، رزم آور نور ، Solmazazimzadeh ، جویا ، maryam2090
با سلام خدمت همه ی اساتید و دوستان عزیزم
به نظر میرسه آدما برای فرار از رنج "بودن" به خیلی چیزا پناه میارن
یعنی وقتی هیچ کاری برای انجام دادن و سرگرم شدن پیدا نمیکنن متوجه خودشون میشن و حس رنج بهشون دست میده ، حتی ممکنه دچار وحشت و سردرگمی هم بشن.
بندرت ممکنه کسی پیدا بشه که بدون انجام کاری شاد باشه و شادی از درونش بجوشه.
من هم مث بقیه ی آدما شادیام وابسته به عوامل و محیط بیرونی هست
یکی از چیزایی که شادم میکنه بودن با دختر 3 سالمه  . انگار که بودن با اون باعث میشه که شادی های بدون دلیلش به من هم منتقل بشه.

سپاس شده توسط bashar ، sito ، mina_sadat1360 ، Reza809 ، sara heidari ، رزم آور نور ، Mahacita Bahuruci ، Solmazazimzadeh ، farda123 ، جویا ، maryam2090
Big Grin 
(3-25-1396، 04:20 صبح)shahbalout نوشته است:
با سلام خدمت همه ی اساتید و دوستان عزیزم
به نظر میرسه آدما برای فرار از رنج "بودن" به خیلی چیزا پناه میارن
یعنی وقتی هیچ کاری برای انجام دادن و سرگرم شدن پیدا نمیکنن متوجه خودشون میشن و حس رنج بهشون دست میده ، حتی ممکنه دچار وحشت و سردرگمی هم بشن.
بندرت ممکنه کسی پیدا بشه که بدون انجام کاری شاد باشه و شادی از درونش بجوشه.
من هم مث بقیه ی آدما شادیام وابسته به عوامل و محیط بیرونی هست
یکی از چیزایی که شادم میکنه بودن با دختر 3 سالمه  . انگار که بودن با اون باعث میشه که شادی های بدون دلیلش به من هم منتقل بشه.

سلام . این درسته که اکثر انسانها طبق گفته شما برای شاد بودن نیاز به دلیل خارجی دارن یا حتی نمیتونن با خودشون تنها باشن حالا شما ریکی کار کنید بعد از مدتی می بینید که بدون هیچ دلیل بیرونی شاد هستید . از خودتون از دور و بریهاتون از کارتون و خلاصه از هر چیز دیگه ای احساس شادی می کنید . انرژی وارد میشه و شما رو پاکسازی می کنه و ناخوداگاه شما می خواهید بخندید ، بدون دلیل . من اوایل آشناییم با ریکی توی محیط کارم اینقدر خندان و خوشحال بودم که خودم به وحشت افتاده بودم با خودم می گفتم آخه مگه میشه بدون دلیل شاد بود به هر کسی میرسیدم لبخند می زدم انرژی دایما از فرق سرم می اومد و شارژ میشدم . واقعا عجیب بود توی زندگیم این قدر احساس رضایت و شادی رو تجربه نکرده بودم تا اون موقع . در مورد دیگران قضاوت نمی کردم در مورد مسایل اجتماعی و بی پولی و .... کلا فکر نمی کردم . فقط شکرگزاری می کردم به خاطر تمام چیزهایی که بهم ارزانی شده بود. 5 شعار ریکی رو هر روز تکرار می کردم . تازه متوجه شده بودم که زندگی میتونه بدون استرس و نگرانی و اضطراب باشه و اگه این مسایل برداشته بشه با وجود تمام سختی هاش زندگی زیباست و این هم حق ما هست که شاد و زیبا زندگی کنیم.
 سپاس شده توسط farzad78 ، bashar ، sara heidari ، Mahacita Bahuruci ، Solmazazimzadeh ، shahbalout ، farda123 ، maryam2090 ، Whitechannel
سلام

کمک به یک حیوان دردمندویا بیمار و نیازمند کمک  ،  من رو خیلی خوشحال میکنه...اصلا احساس سبکی میکنم...

اگه که بتونم ایده ای که دارم رو  درست انجام بدم و به یک سرانجامی برسونم خیلی شاد میشم ...

بالارفتن از کوه و بودن در قله هم بهم انرزی خاص میده و از ته دل شادم میکنه ...
.....................................................................................................................................................................................................
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من / وین حل معما نه تو خوانی و نه من 
هست از پس پرده گفتگوی من و تو / این پرده برافتد نه تو مانی و نه من 
 سپاس شده توسط sara heidari ، farda123 ، جویا ، maryam2090

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان