امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراقبه دیدار با راهنمای خود( خود برتر)
ديدار با راهنماي خود یا خود برتر

همه ي ما در درون خود صاحب خرد و حكمتي هستيم كه به آن نيازمنديم. اين دانش از طريق ذهن شهودي كه متصل كننده  ما به خرد لايتناهي ست در اختيارمان قرار ميگيرد. اما اغلب اتصال با خرد و فرزانگي برتر خود را دشوار مي يابيم.

بنابراین لازم است با این راهنماي دروني خويشتن دیدار و آشنایی داشته باشیم.  راهنماي دروني با نام هاي گوناگونی چون مشاور درون، هدايتگر جان، خرد برتر، فرزانگی برتر يا مرشد يا استاد و ...ممکن است شناخته شود.. اما در هر حال بخش والاتر وجود خودتان است كه ميتواند به صور گوناگون بر شما جلوه كند.

در این مراقبه برای برقراری ارتباط راحت تر، آن را به سيماي انسان يا موجودي  كه بتوان با او گفت و گو کرد، تجسم خواهیم کرد.او را همچون دوست وياري نازنين، خردمند و گرانقدر میبینیم و با او رابطه برقرار می کنیم.

در اينجا تمريني را ميخوانيد كه به شما ياد ميدهد كه هدايتگر جان خود را ملاقات كنيد. ميتوانيد از دوستي بخواهيد كه وقتي به اين مراقبه سرگرم هستيد آنرا برايتان بخواند. در غير اين صورت نخست آنرا بخوانيد و آنگاه چشمتان را ببنديد و تمرين كنيد..

چشمانتان را ببنديد و عميقا استراحت كنيد. به خلوتگاه دروني خود( جایی آرامبخش در ذهن) برويد و چند دقيقه اي را آنجا بگذرانيد و در ارامش ژرف فرو رويد و با محيط آشنا شويد.
اكنون مجسم كنيد كه در خلوتگاه خود بر سر راهي ايستاده ايد كه تا دوردستها ميرود. در اين راه به پيش برويد و ببينيد كه از دور دست يك نفر كه از وجودش نوري روشن و تابناك ميتراود و به سوي شما ميايد. وقتي به يكديگر نزديك ميشويد پي ميبريد كه اين شخص زن است يا مرد و چه قيافه و سن و سال يا چه جامه اي بر تن دارد. هرچه نزديكتر شود بهتر خواهيد توانست كه جزئيات صورت يا حالاتش را ببينيد.
به اين موجود سلام كنيد و نامش را بپرسيد. اولين اسمي را كه به نظرتان ميرسد انتخاب كنيد و نگران نباشيد. خلوتگاهتان را به راهنما نشان دهيد با هم آنجا را كشف كنيد.  شايد راهنماي شما چيز هايي را نشانتان بدهد كه قبلا متوجهشان نشده ايد. شايد هم همينكه در حضور يكديگر باشيد، برايتان كافي باشد.
از راهنماي خود بپرسيد كه ميخواهد چيزي به شما بگويد يا در آن لحظه پند و اندرزي به شما بدهد يا نه ؟
ميتوانيد سوالات ويژه خود را از او بپرسيد. شايد پاسخهاي بي درنگ بيايند اما اگر نيامدند دلسرد نشويد در زماني ديگر و به صورتي ديگر خواهند آمد.
وقتي احساس و تجربه با هم بودن براي اين لحظه به كمال رسيد، از راهنماي خود سپاس گزاري و قدرداني كنيد و از او بخواهيد كه ديگر بار براي ديدن شما به خلوتگاه درونيتان بيايد.
حال چشمانتان را بگشاييد و به دنياي بيرون باز گرديد.

منبع: برگرفته ازكتاب تجسم خلاق

پ ن : میتوان در حین این مراقبه انواع مختلف انرژی ریکی را که برای ارتباط بیشتر با خود برتر کاربرد دارد را نیز فرا خوانده و همزمان آن ها را جاری کنیم.
نگرانی های ما، بیانگر عمق فاصله ما با خداست... Blush
 سپاس شده توسط maryam ، bashar ، amirkalate ، sito ، KonduktoR ، konda ، Valizadeh ، مریم ، Healer ، Nidra ، رزم آور نور ، shahrzad.mehr ، Reza809 ، مهربد ، mina_sadat1360 ، عرفان ، فراسو ، hadighasemian ، معصومه 53 ، tbolya ، razagh ، Ahoora10 ، یکتا ، جویا ، السا
درود 
تجربه خوبی بود در این مراقبه من خود را به شکل انسان ندیدم قسمتی از طبیعت بودم یک آبشار و تپه های سر سبزی بودم که خود والاتر به صورت پیرزنی نورانی خود را نشان داد جواب عمیقی در خصوص پرسشم داد و قدم زنان از رویم رد شد .
بسیار عالی است که میتوانم درونیاتم به زبان آورم سپاس از هستی یکایکتان.
 سپاس شده توسط bashar ، Reza809 ، farzad78 ، عرفان ، فراسو ، hadighasemian ، Ahoora10 ، السا
سپاس دوست عزیز از قرار دادن این مدیتیشن
پیشنهاد بنده اینکه زیاد دقیق نشوید در دیدن جزئیات چهره راهنما
برای شروع حضور ایشان را تصور کنید کافیه
همواره در تعادل و تعالی باشیم
 سپاس شده توسط farzad78 ، arman23 ، Valizadeh ، bashar ، عرفان ، hadighasemian ، Ahoora10 ، یکتا ، السا
پیشنهاد می‌کنم برای برقراری ارتباط با خود برتر از سمبل سونا در کارونا استفاده کنید. ماهاچیتای عزیز در جزوه‌ی کارونا توضیح کامل رو داده. فکر می‌کنم استفاده از این سمبل در کنار مدیتیشن می‌تونه خیلی موثر باشه. همین الان برای اولین بار از سونا استفاده کردم و برای دقایق اندکی اجازه دادم انرژی جاری بشه. آرامش اندکی رو بعد از اضطرابی که تمام روز داشتم تجربه کردم، بعد به سرعت ذهنم به سمت همسرم گرایش پیدا کرد که استرس و نگرانی‌های زیادی داره و با ترس‌ها و نگرانی‌هاش آرامش من رو هم به هم می‌ریزه، همون لحظه انگار که خود برتر وارد شد و به خاطرم اومد که نگرانی‌های همسرم نمی‌تونه بی‌ربط به من باشه و من هم در اون‌ها مسئولم و اینکه نتونستم در هنگام نگرانی‌هاش آرامش خودم رو حفظ کنم و اطمینان مورد نیازش رو تامین کنم باعث شده این نگرانی‌ها ادامه پیدا کنه. در حین مراقبه خنده‌م گرفت از اینکه چه به سرعت و چقدر رک از خود برتر جواب گرفتم. فکر می‌کنم بتونم با این سمبل و مراقبه تجربیات ارزشمندی داشته باشم. اگر موردی به نظرتون می‌رسه که می‌تونه من رو یاری کنه سپاسگزارتون می‌شم که راهنماییم کنیدHeart
که یکی هست و هیچ نیست جز او
 سپاس شده توسط dadan ، jafar ، bashar
با سلام 

دوست عزیز تلفظی که برای سمبلی خاص نوشتید متاسفانه بسیار ناملموسه. این ناملموسی به اندازه ای زیاده که من پس از کار کردن چند ساله با این سمبلها ، نتونستم متوجه بشم که شما چه سمبلی رو مد نظر داشتید تا از اون یاد کنید. پیشنهاد من به شما دوست عزیز، و دیگر دوستان اینه که ، منابعی رو از یوتوب  یا سایر وسایل ارتباطی پیدا کنید تا این سمبلها رو براتون با اصوات بیان کنه و بشه  نزدیکترین تلفظ و صوت رو به سمبلی که باهاش همسو شدید براتون مشخص کنه. 

یه احتمال دیگه هم هست که چون به گفته ی خودتون تازه دارید با سمبلهای این همسویی کار می کنید ، سمبل "نوسا " رو که برای ارتباط با آگاهی برتر هست اشتباها سونا ذکر کرده باشید که این هم با تکرار مستمر از روی جزوه برای عزیزان مقدور می شه که تلفظ سمبلها رو درست به خاطر بسپارن.

در مجموع نمی شه گفت حتما  یه لایت ورکر باید خودش رو شدیدا در قید و بند ِ تلفظ ِ صحیح ِ یک سمبل کنه، اما اینکه تلفظ ِ یک سمبل به طور کلی از  نحوه ی بیان ِ اصلی ِ اون به قدری فاصله بگیره که قابل تشخیص نشه هم ، به نظر درست نمیاد. 

خیر پیش 
جویا
 سپاس شده توسط خداپرست ، jafar ، farzad78 ، dadan ، bashar ، golshekar ، سنجاقک
سلام ممنون ازروشی که گفتید.این روش مقداری ازروشی که درکتاب نیمه ی تاریک وجودبرای دیدارباخود برترنوشته شده کامل تره.ولی روش کتاب نیمه تاریک وجودبه نظرم آسانتر هست.
 سپاس شده توسط jafar ، bashar
(10-19-1396، 09:07 عصر)جویا نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام 

دوست عزیز تلفظی که برای سمبلی خاص نوشتید متاسفانه بسیار ناملموسه. این ناملموسی به اندازه ای زیاده که من پس از کار کردن چند ساله با این سمبلها ، نتونستم متوجه بشم که شما چه سمبلی رو مد نظر داشتید تا از اون یاد کنید. پیشنهاد من به شما دوست عزیز، و دیگر دوستان اینه که ، منابعی رو از یوتوب  یا سایر وسایل ارتباطی پیدا کنید تا این سمبلها رو براتون با اصوات بیان کنه و بشه  نزدیکترین تلفظ و صوت رو به سمبلی که باهاش همسو شدید براتون مشخص کنه. 

یه احتمال دیگه هم هست که چون به گفته ی خودتون تازه دارید با سمبلهای این همسویی کار می کنید ، سمبل "نوسا " رو که برای ارتباط با آگاهی برتر هست اشتباها سونا ذکر کرده باشید که این هم با تکرار مستمر از روی جزوه برای عزیزان مقدور می شه که تلفظ سمبلها رو درست به خاطر بسپارن.

در مجموع نمی شه گفت حتما  یه لایت ورکر باید خودش رو شدیدا در قید و بند ِ تلفظ ِ صحیح ِ یک سمبل کنه، اما اینکه تلفظ ِ یک سمبل به طور کلی از  نحوه ی بیان ِ اصلی ِ اون به قدری فاصله بگیره که قابل تشخیص نشه هم ، به نظر درست نمیاد. 

خیر پیش 
جویا
سلام جویای عزیز
ممنونم که اشتباهم رو تذکر دادید. بله منظورم سمبل «نوسا» بود که اشتباها در ذهنم به شکلی که نوشتم درآمده بود و منبع هم جزوه‌ی کارونا ریکی ماهاچیتا بود که در انجمن هست. در واقع بعد از مطالعه‌ی مطالب شما و سایر دوستان درباره‌ی خود برتر به یاد آوردم که در جزوه‌ی کارونا سمبلی در این‌باره وجود داشت و من هنوز ازش استفاده نکرده بودم و ندیدم دوستان هم اشاره‌ای کرده باشن. به همین خاطر با در نظر گرفتن مطالب و تکنیک‌های مراقبه گفته شده، از نوسا استفاده کردم و چون تجربه‌ی جالبی داشتم خواستم اون رو بیان کنم. همونطور که به درستی اشاره کردید به دلیل اینکه تازه با این سمبل آشنا شده بودم نامش در حافظه‌م به اشتباه ثبت شده بود و از دوستان پوزش می‌خوام.  Heart
که یکی هست و هیچ نیست جز او
 سپاس شده توسط جویا ، السا ، jafar ، bashar ، Reza809 ، یکتا

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان