امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغذیه و انوار الهی
Heart 
با درود بر استاد عزیز و دوستان رهرو نور.
من الان ۴ سال کمی بیشتره که گیاه خوارم، یه جورایی بیماری منو به این سمت سوق داد اما بعد متوجه شدم که بخشی از راه بوده و باید انجام میشده...
اوایل ماهی میخوردم که یواش یواش بدنم شروع کرد بهش واکنش های منفی دادن، اوایل توجهی نمیکردم اما بعد متوجه شدم بهتره به بدنم اعتماد کنم.
همیشه وقتی میدیدم حیوانات که بیمار میشوند روزه میگیرند و یا گیاه خاصی را برای درمان میخورند این سئوال برایم پیش میامد که چطور حیوانات اینقدر با بدن خود ارتباط دارند که میفهمند کی چی براشون خوبه و کی بد و یا در بیماری به چه چیزی برای بهبود نیاز دارن...
پس به مرور یاد گرفتم به بدنم اعتماد کنم و حرفشو گوش بدم پس دور ماهی رو هم خط کشیدم ولی تخم مرغ و لبنیات مصرف میکردم که در سال جاری بدنم به تخم مرغ هم واکنش منفی نشون داد، با اینکه تخم مرغ خانگی مصرف میکنم پس تصمیم گرفتم آنرا هم کنار بگذارم، علاوه بر آن بدنم به برنج و نان سفید هم واکنش منفی دارد همینطور شکر که تصمیم دارم آنها را نیز کم کم از چرخه تغذیه ام خارج کنم چون ترجیح میدهم چیزی را که بدنم نفی میکند ترک کنم و آنچه را صلاح میداند در اختیارش بگذارم.
شاید براتون جالب باشه بدانید اینهارا یک آدم عاشق به غذا که عادت به پرخوری دارد میگوید و شاید وقتی جالبت تر شود که بگویم دریافت انرژی ها تا حدودی مرا سیر میکند، البته هنوز هم آدم خوشخوراکی هستم که در دورهمی ها پرخوری میکنم  Big Grin  اما واقعا کار با انوار الهی دیدم را نسبت به نوع غذا و سبک تغذیه ام خیلی تغییر داده است. 
دوستان عزیز ممنون میشوم شما هم تجارب غذایی را که در این مسیر داشته اید به اشتراک بگذارید.  Heart
متعالی باشید.
سال ها پرسیدم از خود کیستم
آتشم ، شوقم ، شرارم ، چیستم
دیدمش  امروز  و دانستم  کنون
او به جز من ،من به جز او نیستم
مولانا
 سپاس شده توسط ebi7777 ، دانیال ، فاطمه ، aba ، beny ، محمدمسعود ، سنجاقک ، abbasss ، goodboy_313 ، 68Mohammad68 ، مهدی7 ، sara heidari ، chakavak3 ، Farzam.s ، جویا ، farzad78 ، رزم آور نور ، یکتا ، milad.mash ، السا
(6-23-1395، 04:04 عصر)bashar نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود بر استاد عزیز و دوستان رهرو نور.
من الان ۴ سال کمی بیشتره که گیاه خوارم، یه جورایی بیماری منو به این سمت سوق داد اما بعد متوجه شدم که بخشی از راه بوده و باید انجام میشده...
اوایل ماهی میخوردم که یواش یواش بدنم شروع کرد بهش واکنش های منفی دادن، اوایل توجهی نمیکردم اما بعد متوجه شدم بهتره به بدنم اعتماد کنم.
همیشه وقتی میدیدم حیوانات که بیمار میشوند روزه میگیرند و یا گیاه خاصی را برای درمان میخورند این سئوال برایم پیش میامد که چطور حیوانات اینقدر با بدن خود ارتباط دارند که میفهمند کی چی براشون خوبه و کی بد و یا در بیماری به چه چیزی برای بهبود نیاز دارن...
پس به مرور یاد گرفتم به بدنم اعتماد کنم و حرفشو گوش بدم پس دور ماهی رو هم خط کشیدم ولی تخم مرغ و لبنیات مصرف میکردم که در سال جاری بدنم به تخم مرغ هم واکنش منفی نشون داد، با اینکه تخم مرغ خانگی مصرف میکنم پس تصمیم گرفتم آنرا هم کنار بگذارم، علاوه بر آن بدنم به برنج و نان سفید هم واکنش منفی دارد همینطور شکر که تصمیم دارم آنها را نیز کم کم از چرخه تغذیه ام خارج کنم چون ترجیح میدهم چیزی را که بدنم نفی میکند ترک کنم و آنچه را صلاح میداند در اختیارش بگذارم.
شاید براتون جالب باشه بدانید اینهارا یک آدم عاشق به غذا که عادت به پرخوری دارد میگوید و شاید وقتی جالبت تر شود که بگویم دریافت انرژی ها تا حدودی مرا سیر میکند، البته هنوز هم آدم خوشخوراکی هستم که در دورهمی ها پرخوری میکنم  Big Grin  اما واقعا کار با انوار الهی دیدم را نسبت به نوع غذا و سبک تغذیه ام خیلی تغییر داده است. 
دوستان عزیز ممنون میشوم شما هم تجارب غذایی را که در این مسیر داشته اید به اشتراک بگذارید.  Heart
متعالی باشید.
با درود به همگی
من هم حدود ۳ سا ل است که از خوردن هر نوع گوشت خود داری می کنم یعنی در واقع احساس کر دم میلی به خوردن گوشت ندارم ابتدا خوردن گوشت و ماهی را کم کردم. ولی تخم مرغ و لبنیات می خورم تا به حال هم به لحاظ پروتیین و اهن و یا سایر مواد معدنی کم بودی نداشته ام .
 سپاس شده توسط محمدمسعود ، فاطمه ، ebi7777 ، bashar ، سنجاقک ، sara heidari ، chakavak3 ، جویا
(6-23-1395، 04:04 عصر)bashar نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاید براتون جالب باشه بدانید اینهارا یک آدم عاشق به غذا که عادت به پرخوری دارد میگوید و شاید وقتی جالبت تر شود که بگویم دریافت انرژی ها تا حدودی مرا سیر میکند
خیلی جالبه من هم گاهی چندین روز با دریافت انرژی ها حتی گرسنه هم نمیشم
کیست در گوش که او میشنود آوازم؟
کیست در دیده که از دیده برون مینگرد؟
*
یا کدام است سخن مینهد اندر دهنم؟
یا چه جان است نگویی که منش پیرهنم؟
 سپاس شده توسط فاطمه ، ebi7777 ، bashar ، goodboy_313 ، Healer ، ستاره ، milad.mash
یک توصیه کلی به دوستان دارم که اگر رعایتش کنید از اثرش تعجب می کنید، خصوصا اگر کسی میخواد وزن کم کنه خیلی براش خوبه.

زیادن خورد به شما انرژی بیشتری نمیده، بلکه از شما انرژی بیشتری میگیره. چون بدن انرژی بیشتری برای هضمش صرف می کنه و پرانا رو هدر میده تا بتونه گوارشش کنه. ما خیلی کمتر از اون چیزی که اغلب میخوریم نیاز داریم و علت بسیاری از بیماریهای جسمی و ذهنی هم همینه. داستان جالبی در این مورد هست:

میگن پزشکی میره و 1-2 سال در میان حضرت محمد (ص) و یارانش زندگی میکنه و متوجه میشه در این مدت هیچ کس بیمار نمیشه و حیرت میکنه و به نزد حضرت میره و ازش میپرسه: من در این مدت که نزد شماها بودم ندیدم هیچ کس بیمار بشه، علتش چیه؟! 

ایشان می فرمایند: یاران من قبل از اینکه سیر بشوند از غذا خوردن دست می کشند. 

--------------------------------
علم تغذیه امروزی توهمات زیاد رو به ما یاد داده، اینکه ما وابسته به غذا هستیم و باید خیلی حساسیت نشون بدیم که تک تک ویتامینها و... به ما برسه وگرنه بدمون ضعیف میشه، در حالی که شواهد نشون میده در زمانهای کهن بسیاری از اقوام تغذیه خیلی ساده ای داشتند چیز زیادی هم نمی خوردند ولی خیلی از ما سلامت تر بودند. 

به نظر شخصیم یکی از توهماتی که در این باره هست، میزان پروتئین نیاز ماست که همه فکر می کنند ما باید دایم پروتئین به بدنمون برسونیم، و متوهم تراشون هم میگن حتما باید پروتئین حیوانی باشه. در حالی که بدن ما یک کارخانه عظیم و یک معجزست که اگر سالم نگهش داریم و ذهنا هم درست باشیم خودش بسیاری از مواد رو میسازه.

بهترین چیز اینه که علمتون رو هرچه بیشتر افزایش بدین ولی در نهایت از ندای بدنتون پیروی کنید. بهترین دکتر خود شما هستید. بدنتون هر لحظه بهتون میگه که چی براش خوبه و چی بهش آسیب میزنه. از زبانتون پیروی نکنید زبان دنبال بیشتر لذت بردنه، از سیستم گوارشی و حسهای درون شکمتون پیروی کنید. همه این تجربه رو داشتیم که کلی میخوریم و کلی لذت می بریم اما چند دقیقه بعد که غذا پایین میره معدمون و بدنمون از این تغذیه راضی نیست و ناراحته. 

و در نهایت جمله مهمی هست که میگه"غذا را به عنوان دارو استفاده کنید".
لطفا! حتما! دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه و رعایت کنید.
 سپاس شده توسط سنجاقک ، ebi7777 ، دانیال ، bashar ، محمدمسعود ، فاطمه ، abbasss ، goodboy_313 ، MehrdadS ، amirkalate ، 68Mohammad68 ، ریکی ، Healer ، hadighasemian ، ahmadreza ، BehindtheGod ، ashurvand ، باباجی ، مهدی7 ، sara heidari ، chakavak3 ، Farzam.s ، جویا ، arman23 ، farzad78 ، رزم آور نور ، یکتا ، milad.mash ، RealArt ، irana ، السا
درووود

ممنونم بابت نشر تجربیات خیلی جالب و ارزشمندتون.

واقعا سودی که من خودم دارم از گیاه خواری میبرم، غیر قابل انکار هست.
پرکاری تیروئید داشتم که بعد از گیاهخواری،شدت و علائمش،تخفیف داده شده.
اخلاق خیلی آروم تر،شادی بیشتر، تنش و استرس بسیار کمتر، زندگی آروم تر، تنفس های عمیق تر و با کیفیت تر (!)، کاهش قابل ملاحضه ی ریزش موی سر، تقویت چشم،پوست "بسیار" شاداب تر،رشد موی بیشتر ، دندان ها و مخصوصا لثه های سالم تر،حتی ناخن های سالم تر، خواب عمیق تر و با کیفیت تر، و خلاصه نشاط بیشتر در زندگی شخصیم، همه از فواید گیاهخواری هست که من توی این دوران یک ساله تجربش کردم. (ناگفته نماند مصرف دائمی شیر و گاها تخم مرغ رو البته همچنان دارم و غیر از این دو مورد،  نقش هیچ ماده ی حیوانی ای دیگه ای ، توی برنامه ی غذاییم وجود نداره).

در مورد وعده های غذایی، با نظر بشر عزیز خیلی موافق هستم، چون گاها وعده ی صبحانه دارم (معمولا جوی دوسر پرک شده با مقداری پودر شکلات) و یک وعده  غذای اصلی و بیشتر از این نیازی به غذا احساس نمیکنم. در حالیکه منم مثل بشر جان، خوش خوراکم 12 ‌و یکی از لذت های زندگیم آشپزی کردنه. Smile
با تمام این تفاسیر، بدنسازی رو هم ادامه میدم (معمولا) که علی رغم نظر همه ی مربی های پرورش اندام(!)،  تضادی با گیاهخواری نداره
(مکمل های "ویتامینه" به ندرت مصرف میکنم که شاید اصلا نیاز هم نباشه!)

تنها یه مسئله هست که نمیتونم تشخیص بدم آیا بعلت خوراک این موضوع حادث شده، یا علل دیگه ای داره:  و اون اینکه پرش های ذهنیم خیلی بیشتر شده!(قدرت تمرکز فقط در بازه های زمانیِ کوتاه )
دوستان اگر کسی برای این موضوع، مطلبی به ذهنش میرسه،ممنون میشم مطرح کنه.

قرین رحمت و برکت دائمی خداوند باشید
 سپاس شده توسط جویا ، bashar ، رزم آور نور ، farda123 ، jafar ، milad.mash
با سلام 

به مصرف شکر در غذاهاتون توجه کنید و ببینید آیا شکر سفید در غذاهاتون جایی باز کرده؟ مصرف شکر ( مخصوصا در نوشابه های گازدارِ شیرین شده با قند مصنوعی و ساخارین ) یکی از مواردی یه که می تونه موجب عدم تمرکز بشه و عموما بدن ِ یک گیاهخوار بهش حساسیت ِ بالاتری نسبت به یک همه چیز خوار نشون می ده.

به این مسئله توجه کنید که آیا دارید دوره ی خوددرمانی رو با متدهای خاصی و بر روی مشکلات ِ متعددی دنبال می کنید یا نه ؟

اگر مرتبا در حال ِ دریافت ِ انرژی و همسوشدن های پیاپی هستید ، کمی از سرعت ِ خودتون بکاهید و ار انرژی های توانمند کننده مانند ارتعاش مقدس فیض ، انرژی موفقیت و یا شهاب سنگ و غیره که به ذهن و وجودتون آرامش می بخشن کمک بگیرید و در دوره ای که این دسته ی ترمیمی از انرژی ها رو یه مدتی بر خودتون جاری می کنید ببینید وضع ِ تمرکز تون چطور شده ؟ برخی اوقات همسویی ها باعث جهشهایی در دی ان ای می شن که نیاز به خواب بر روی مسئله برامون پیش میاد و به یه کسالتهای ذهنی و خستگی های زودرس می رسوننمون ، اگر کمی در دریافت ِ همسویی ها و خوددرمانی ها وقفه انداختید ولی بهبودی زیادی حاصل نگردید بد نیست با یک پزشک که به علم کل نگر وارده  مشورتی داشته باشید یا با یک مشاور تغذیه ی مجرب و کارآزموده که امتحانش رو برای تعدادی از آشنایانتون پس داده ، مسئله تون رو درمیون بزارید و صحبتی داشته باشید.

عدم تمرکز اگر بیش از چند هفته طول بکشه باید یه کم جدیتر ریشه اش رو بررسی کنید. در اون مرحله که مشاوره هاتون رو گرفتید ، اونوقت راحت تر و با شناخت ِ بهتری می تونید خوددرمانی رو در کنار ِ درمان ِ پزشکی و مشاوره ها انجام بدید و از ای اف تی و دیگر ابزار مثل گفتن جملات مثبت بهره ببرید.

خیر پیش 
جویا
 سپاس شده توسط سنجاقک ، bashar ، farzad78 ، انوشه ، farda123 ، jafar ، یکتا ، milad.mash ، Orkideh
(2-22-1397، 03:52 صبح)جویا نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام 

به مصرف شکر در غذاهاتون توجه کنید و ببینید آیا شکر سفید در غذاهاتون جایی باز کرده؟ مصرف شکر ( مخصوصا در نوشابه های گازدارِ شیرین شده با قند مصنوعی و ساخارین ) یکی از مواردی یه که می تونه موجب عدم تمرکز بشه و عموما بدن ِ یک گیاهخوار بهش حساسیت ِ بالاتری نسبت به یک همه چیز خوار نشون می ده.

به این مسئله توجه کنید که آیا دارید دوره ی خوددرمانی رو با متدهای خاصی و بر روی مشکلات ِ متعددی دنبال می کنید یا نه ؟

اگر مرتبا در حال ِ دریافت ِ انرژی و همسوشدن های پیاپی هستید ، کمی از سرعت ِ خودتون بکاهید و ار انرژی های توانمند کننده مانند ارتعاش مقدس فیض ، انرژی موفقیت و یا شهاب سنگ و غیره که به ذهن و وجودتون آرامش می بخشن کمک بگیرید و در دوره ای که این دسته ی ترمیمی از انرژی ها رو یه مدتی بر خودتون جاری می کنید ببینید وضع ِ تمرکز تون چطور شده ؟ برخی اوقات همسویی ها باعث جهشهایی در دی ان ای می شن که نیاز به خواب بر روی مسئله برامون پیش میاد و به یه کسالتهای ذهنی و خستگی های زودرس می رسوننمون ، اگر کمی در دریافت ِ همسویی ها و خوددرمانی ها وقفه انداختید ولی بهبودی زیادی حاصل نگردید بد نیست با یک پزشک که به علم کل نگر وارده  مشورتی داشته باشید یا با یک مشاور تغذیه ی مجرب و کارآزموده که امتحانش رو برای تعدادی از آشنایانتون پس داده ، مسئله تون رو درمیون بزارید و صحبتی داشته باشید.

عدم تمرکز اگر بیش از چند هفته طول بکشه باید یه کم جدیتر ریشه اش رو بررسی کنید. در اون مرحله که مشاوره هاتون رو گرفتید ، اونوقت راحت تر و با شناخت ِ بهتری می تونید خوددرمانی رو در کنار ِ درمان ِ پزشکی و مشاوره ها انجام بدید و از ای اف تی و دیگر ابزار مثل گفتن جملات مثبت بهره ببرید.

خیر پیش 
جویا

درووود جویا جان
ممنونم بابت راهنماییتون.حرفاتون کاملا درسته!

مصرف بالایی از شیرینی جات ( یه جورایی اعتیاد! )، دارم به نحوی که اگر برای دو سه روز، یه شیرینی خوشمزه ی شکلاتی Tongue ‌ نخورم، قطعا یه کوچیک،بداخلاق میشم Big Grin ‌ که نشان از اعتیاد داره..
مدت کوتاهی هست که دارم روی این  موضوع کار میکنم و از ای اف تی کمک میگیرم، که خب نیازمنده گذرِ زمانِ بیشتر هست، تا نتیجه حادث شه.

در مورد بخش دوم فرمایشاتتون ، کاملا حرفتون صحیح و متین هست.

ممنونم بابت راهنمایی های درستی که همیشه دارید.

پایدار و شاداب باشید
 سپاس شده توسط farda123 ، جویا ، bashar ، خداپرست ، Melica

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان