امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کد اخلاقی اعتقادی آموزشهای جیوتی مارگا
Heart ‌درک موضوغ سخت است .ولی در مسیر رشد روح با چیزهایی روبرو میشویم که برای  تعاریف  ذهنی انسان  نا آشناست.
 سپاس شده توسط bashar ، Reza809 ، arezoo ، tbolya ، همسفر ، جویا ، maryam2090 ، jafar
سلام خدمت استاد گرانقدر و دوستان سلام
به نظر من عشق مهمترین تکنیک در در درمانگری هستش که امروزه متاسفانه فقط شفاهی بیان می شود و عملا عشق کم رنگ شده است با توجه به گفته استاد عشق اول از همه به نفع خودمان است چون باعث میشه چاکرای قلبمون سالم بمونه و انرژی مثبت دریافت کنه و برای درمانگری سلامت درمانگر نیز بسیار تاثیرگذار است.
به امید آنکه با راهنماییهای استاد عزیز بتوانیم عشق را به معنای واقعی درک و اجرا نماییم و اعمالمان آگاهانه و عاشقانه بشود.
 سپاس شده توسط Reza809 ، bashar ، mina_sadat1360 ، محمدمسعود ، Solmazazimzadeh ، baharan ، همسفر ، ساراا ، جویا ، maryam2090 ، jafar ، sara heidari
(7-5-1395، 06:44 عصر)goodboy_313 نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید اگه جای بدی اینو مطرح میکنم دوست دارم منظورتونو کامل متوجه بشم ...چون این مساله برای خیلی سواله  ...مثلا میبینیم تو شبکه های اجتماعی عکس از تروریست کشته شدن میزارن و تعدادی قاتلهای اونا رو تحسین میکنند  تعدادی دیگر میگن ای کار انسانی نیست 
حالا سوال اینه اگه با این تروریست با مهربانی برخورد بشه آیا باعث نمیشه این افراد قتل و خونریزی و کشتن کودکان بیگناهو ادامه بدن ...آیا بهتر نیست اینگونه افراد مجازات شن؟به جای عشق ورزی ..

سلام
من فکر میکنم اجرای عدالت توسط قانون یا کارمای زندگی تناقضی با عشق ورزی و شفقت کلی نداره، اون هم یه قانون زیر مجموعه قانون شفقت هست وگرنه کارمایی هم نبایست ظهور پیدا میکرد و البته هر قانونی مجری خودش رو داره و اگه احساس میکنیم که ما مجریش نیستیم بهتره جز مراقبین باشیم و در هرحال کینه داشتن و انتقام ذهنی(نه فعلی) جز اثر مخرب بر خودمان و اطرافیانمان و ..  هیچ خیری نداره. سپاسگزارم HeartAngel
 سپاس شده توسط Reza809 ، bashar ، farda123 ، shahbalout ، جویا ، maryam2090 ، jafar ، amirs2077 ، sara heidari ، hirad ، السا
با سلام

ماهاچیتای عزیز ، در یکی از کد های اخلاقی نوشته شده  :
  • من هرگز بدون اجازه برای فردی تغییرات انرژیک (درمان و...) انجام نمی دهم. چرا که این دخالت در اراده آزاد فرد محسوب می شود.
میخواستم بپرسم اگه شخصی بیماره و هوشیاری ای به اون صورت نداشته باشه که بتونیم ازش اجازه بگیریم (مثلا در کمائه)، در این حالت هم نمیتونیم براش انرژی بفرستیم؟

با تشکر از پاسخگوییتون.
هیراد جان لطفا پیش از ایجاد پست، مطالب انجمن رو مطالعه کنید تا از ایجاد پست تکراری (که خلاف قوانین است) جلوگیری بشه و با مطالعهء مطالب و پرسش و پاسخ های موجود، بتونید بهترین نتیجه گیری رو داشته باشید. اما در مورد مسئله ای که مطرح کردید به طور خلاصه باید بگم که ما برای انجام درمان برای دیگران، همیشه و همیشه نیاز به اجازهء اونها داریم (و اگر کودک باشه اجازه از پدر و مادرش). اما اگر شرایطی مثل وضعیتی که عنوان کردید وجود داشته باشه تا جایی که من میدونم معمولا میتونیم با اجازهء خود برتر فرد و با درخواستِ بالاترین خیر و شفایی که مطابق با ارادهء الهی هست، در جهت بهترین خیر وصلاح، براش انرژی ارسال کنیم. (البته مثل بقیهء مواقع، اینجا هم ما فقط کانالی برای انرژی میشیم و بدون اصرار بر نتیجهء خاصی، انرژی رو جاری میکنیم و برای دستیابی به نتیجه ای که نه ظاهرا بلکه حقیقتا به صلاح فرد و مطابق خواست روحش باشه، همه چیز رو میسپاریم به خدا و نیروهای نورانی.)
تو کنارم هستی ای حضور تابناک و من آسوده ام، آرامم و خاموش

سپاس شده توسط hirad ، شیوا ، خداپرست ، bashar ، golshekar ، یکتا ، السا
اگر به یگانگی همه‌چیز را ادراک کنیم، عشق به تمامی هستی نه‌تنها کار دشواری نیست، که بدیهی است. درک یگانگی و یکپارچگی هستی به ما خواهد آموخت که اگر کاستی و زشتی و درد و رنج وجود دارد، وجود آن‌ها جدا و بی‌ارتباط به وجود من نیست. همه‌ی ما هم دربرابر این کاستی‌ها و نقصان مسئولیم. مسئولیت ما نیز ایجاب می‌کند همچنان‌که برای شفای تن و روان خود باید خود را دوست بداریم و با خود به هماهنگی برسیم، باید با هستی نیز به آشتی و هماهنگی برسیم و جهان را نیز به تمامی دوست بداریم. «به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست» و او نیز از من و ما جدا نیست. 
ضمنا باید بدانیم که هر انسانی هرچند هم بدکار و تباه، بی‌شک لااقل در یکی از وجوه انسانی به ما برتری دارد و شایسته‌ی احترام و عشق است. از این رو نباید خود را در جایگاه قاضی قرار داد و باید عشق را جاری ساخت.
که یکی هست و هیچ نیست جز او
 سپاس شده توسط bashar
(7-5-1395، 11:10 صبح)دانیال نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استاد و دوستان عزیز واقعا عشق به تمامی تمامی موجودات و انسانها شدنیه؟ تکلیف انسانی که از دید تمام جهان شرور و ادم کش حرفه ای و ... است چی میشه؟

عرض ادب و احترام،دوست عزيز به نظر من كار سختي هست،اما بايد تمرين كرد عشق بدون قضاوت و توقع و بدون قيد و شرط را،
من در اين گونه موارد به خودم نهيب ميزنم كه از كجا معلوم اگر من در شرايط اون انسان شرور بودم بدتر از اون رو انجام نميدادم ؟!؟يك نوزاد وقتي پا به عرصه ي زندگي ميگذارد بدون هيچ پليدي پاك است ،اين شرايط دنيا هست كه از او موجودي شرور يا پاك و درست ميسازد،و او را ادم كش و ... ميكند،بنابراين عشق ورزيدن به چنين موجودي نه در تأييد كارهاي اشتباهش بلكه شايد دلسوزي براي نداشتن شرايطي جز شرايط يك قاتل يا ...به نظرم بيشتر لازم هست 
و فكر نكن كه ميتواني مسير عشق را تغيير دهي...چرا كه عشق اگر تو را شايسته يابد ،مسير تو را جهت ميدهد
 سپاس شده توسط bashar ، یکتا ، آیلا

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان