امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حجامت
با سلام خدمت همه بزرگواران 
حجامت از قدیم تا امروز در کشور ما رواج داشته و همواره روشی بوده که برای درمان بیماریها و حفظ سلامتی به کار میرفته.به یاد دارم زمانی که بچه بودم افرادی با شاخ گاو اینکار و در حیاط منزل انجام میدادن و معمولا در فصل بهار اینکار انجام میشد.ولی امروزه مراکز طب سنتی و توسط دکتر و با وسایل خاص این کار انجام میدن  و حجامت  همواره مورد توجه مردم بوده.مطلبی خوندم که حجامت در درمان بسیاری از بیماریها مفید و موثر است که به ذکر چند مورد اکتفا میکنم.
فشار خون و رفع غلظت خون
آنروز
جوشها و لک های صورت 
سردردهای عصبی و میگرن
چربی و قند و اوره خون
بیماریهای پوستی و خارش بدن
سو هاضمه و ورم معده
افزایش قدرت ایمنی بدن
اختلالات هورمونی
کهیر و اگزما
کم خونی
خواب رفتن دست و پا
سرماخوردگی مزمن
و بسیاری از بیماریهای دیگر
بدین وسیله خواستم یکی از روشهای درمانی و که از قدیم تا امروز رواج داشته رو معرفی کنم.البته بسیاری از این روش و مفید بودن اون آگاه هستن.همواره در تعالی باشید.
 سپاس شده توسط saeed871 ، amirkalate ، Healer ، jafar ، RealArt ، Reza809 ، farda123 ، rhm ، earth ، mostafa.mp
Heart ‌حتی برای حساسیت هم خوبه من یادمه گوشم و چشام خارش داشتند و همچنین بینیم حساس شده وقرمز میشد بخصوص تو فصل بهار ، سه بار به فاصله 21 روز حجامت کردم خوب شد ، برای سر درد و سنگینی سر هم خوبه ، بخصوص بدن رو خیلی سبک میکنه و احساس آرامش خاصی به آدم میده . من هر سال یه بار حجامت میکنم.

باز شبها دست به دعا ، نگاهم به آسمونهاست

سپاس شده توسط RealArt ، خداپرست ، maryam2090 ، farda123 ، rhm ، earth
راستی زالو درمانی هم خوبه و توسط بنده امتحان شده ، و کمتر از حجامت هم نیست و خون مرده و راکد را میمکه و میاره بیرون بخصوص هنگام مکیدن خون ، آنزیم هایی وارد خون میشه که خیلی مفیده و ابن سینا هم توکتابش اشاره ای کرده ؛ بعد حجامت و زالو انداختن آزمایش دادم غلظت خون چربی خیلی پایین میاد.

سپاس شده توسط RealArt ، خداپرست ، maryam2090 ، rhm ، earth
سلام بر دوستان.نظر بنده این است که به جای حجامت که خون دور ریخته میشود بهتر است اهدا خون انجام شود .هم خون و فرآورده های خونی به نیازمندان میرسد هم ما بهره میبریم مثل کاهش غلظت خون و چربی خون.
البته من هر دو مورد خون دادن و حجامت را تجربه کردم ، و اطلاعاتی رو که در زمینه تجربه خودم بوده رو در اختیارتون قرار میدم

در مورد خون دادن که عمل انسانی و ایثارگرانه می باشد و یک کیسه خون تمیز ، یعنی خون سالم از بدن فرد سالم گرفته میشود که توسط پزشک مسول تست میشود چون برای اهدا است و مورد استفاده توسط فرد دیگری . که در غیر اینصورت خونی گرفته نمیشود و یا فایده‌ای برای فرد دیگری ندارد.

این بحث اش جدا . ولی موقعی که انسان وادار به چالش و در سدد رفع آن بر میاد موقعی است که بیماری به طرف آدمی میاد

در مورد حجامت اینکه چندین نوع حجامت وجود دارد و یا قدمت آن و مقایسه و غیره کاری ندارم و اونی که خودم دیدم و تجربه کردم ؛ مثلا حجامت گوش برای درمان زردی در نوزاد ، و حجامت ساق پا ، و حجامت خشک که نوعی از حجامت است که اصلا خونی گرفته نمیشود و بوسیله دستگاه بادکش هم انجام دادم برای تسکین درد جاهای مختلف بدنم

و همچنین حجامت معمول که بقیه هم انجام میدند : از پشت بین کتفها تقریبا درست روبروی چاکرای قلب، اول بوسیله دستگاه مکنده خون در اون موضع جمع میشه و بعد از ضدعفونی کردن خراش داده شد که هیچ دردی هم نداشتم.

در حجامت بسیاری از سموم و رادیکالهای آزاد که باعث بیماری میشه رو از بدن دفع می کنند. علاوه بر این حجم خونی که در حجامت گرفته شد بسیار  کم بود و خونی که در حجامت گرفته شد شاید نصف استکان بود. و هر فرد بیمار و یا اگرهم بیمار نباشد و برای پیشگیری هم میتواند از عهده خونی که از دست میدهد بر آید مثل افراد ضعیف مسن و حتی بچه های نوجوان.

به نظر بنده کلمه حجامت یک حالت کلی و یه مرجع درمانی است که در آن هدف خون گرفتن نبوده و روشهایی برای درمان بیماری پیشگیری و یا تسکین درد بوده و ، چیزی شبیه طب سوزنی یا ریکی چاکرا یا ماساژ درمانی که یه نوع تحریک انرژی محسوب میشوند.

سپاس شده توسط RealArt ، Reza809 ، maryam2090 ، rhm ، earth
( حالا شاید گفتنش صحیح نباشد. : همانطور که میدونید نقطه اتصال بين چاكراي اصلي و فرعي، ستون فقرات است و همینطور محل عبور کوندالینی. و حجامتی را هم که از پشت بین کتفها انجام میدند هم نزدیک به ستون فقرات و جایی تقریبا نزدیک بین حد وسط چاکراها و جایی که انرژی بیشتری نسبت به بقیه جاهای بدن است و اونجا رو تحریک میکنند . و حال همچنین بخاطر قدمتی که حجامت دارد شاید عرفا و یا عالمان عهد قدیم هم بهش یه نظری داشتند و تاکیید و سفارش فراوان البته در مذاهب هم شده. و جایی بس تعمق دارد .این فقط نظر شخصی بنده هست که به ذهنم اومد ، به هر حال بگذریم )

سپاس شده توسط RealArt ، rhm ، earth
با درود.
دوستان در مورد خوب شدن حساسیت توسط حجامت گفتن و من هم میخوام بگم، حساسیتم و میگرن همچنین بسیاری از بیماری های دیگه ام با گیاهخواری برطرف شد، ضمن اینکه نسبت به بیماری تا حدود زیادی مصونیت پیدا کرده ام و منی که همیشه سرما خورده بودم حالا دیگه سرما نمیخورم و اگر هم بخورم بلافاصله در مراحل مقدماتی با دریافت انرژی برطرف میشه و فقط مواقعی که ناپرهیزی کنم سرما خوردگی میاد سراغم، مثلا با مصرف شکر، سریع سیستم ایمنی بدنم ضعیف میشه و میرم تو فاز بیماری که با شاکتی انرژی شفای ایمنی و شاکتی سم زدایی که استاد قرار داده اند درمان انجام میدم.
اینرو گفتم تا دوستان بدونن راه های آسان تر و بهتری هم هست که میتونه به صورت دائم اونها رو از بیماری درامان نگه داره.
متعالی باشید و سبزHeart
سال ها پرسیدم از خود کیستم
آتشم ، شوقم ، شرارم ، چیستم
دیدمش  امروز  و دانستم  کنون
او به جز من ،من به جز او نیستم
مولانا
 سپاس شده توسط Samir58 ، jafar ، RealArt ، dadan ، Reza809 ، خداپرست ، maryam2090 ، rhm ، earth
بله البته که ریکی راه مطمن و انصافا هم خیلی خیلی آسون و در کل همراه با هوشیاریه خاصیه و بارها و بارها ازش جواب گرفته ام ، در اینکه شکی نیست . ولی من که تا یکسال پیش اصلا نمیدونستم که همچنین انرژی هم وجود داره ، و شاکر شاهکار طبیعت هستم. 10

سپاس شده توسط Reza809 ، maryam2090 ، rhm ، earth
من نه تنها در مورد بیماریهای جسمی ، بلکه حتی مشکلات روحی و بیماری ذهنی نیز مدیون انرژی ریکی هستم.  Heart

سپاس شده توسط Reza809 ، maryam2090 ، خداپرست ، rhm ، earth

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان