امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 گام چگونه مغناطیس پول شویم؟
10 گام چگونه مغناطیس پول شویم؟

گام اول: مسئولیت وضعیت کنونی مالی خود را بپذیرید!­

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، ابتدا باید مسئولیت وضعیت کنونی مالی خود را بپذیرید. یعنی باید قبول کنید شما مسئول داشته‌ها و نداشته‌های خود هستید. دست از مقصر اعلام کردن پدر و مادر و دولت و تورم و... بردارید. دور و برتان را نگاه کنید. در همین شرایط اقتصادی عده‌ای هر روز ثروتمند‌تر می‌شوند.خواهش می‌کنم همه ثروتمندان را دزد و دغلکار ننامید. یکی از مخرب‌ترین باور‌ها در مورد ثروت این است که «کسی نمی‌تواند از راه حلال ثروتمند شود!» اگر چنین باور غیرسازنده‌ای در مورد پول دارید، به شما قول می‌دهم همیشه هشتتان گرو نه‌تان خواهد بود. زیرا فکرتان را کار نمی‌اندازید تا از راه حلال پول بیشتری بسازید .­من تصمیم ندارم انرژی خود را صرف قانع کردن شما بکنم که از راه حلال می‌توانید پولدار شد. اگر با این نظر موافق نیستید، لازم نیست دنباله این مطالب را بخوانید، زیرا به شما کمک نخواهد کرد. من باور دارم از راه حلال و از طریق حل کردن مشکلات آدم‌ها و راحت‌تر کردن زندگی آن‌ها می‌توان پولدار شد .

­اگر با من موافق هستید، گام‌های دهگانه را یک به یک طی کنید تا به نتیجه‌ای چشمگیر برسید .­ابتدا اشاره‌ای کوتاه به فیزیک کوانتوم می‌کنم. اشاره‌ای بسیار کوتاه، چون می‌خواهم خیلی سریع به سراغ اصل مطلب بروم و خیال ندارم روی مباحث تئوری وقت شما را تلف کنم .­ما از انرژی ساخته شده‌ایم. در حقیقت همه چیز حتی جامد‌ترین اشیا از انرژی ساخته شده‌اند. افکار ما نیز انرژی هستند که با فرکانسی ویژه ارتعاش دارند. هر فکر پایداری، اثری قطعی در اطرافش می‌گذارد. وقتی مدام به چیزی فکر می‌کنیم، آن فکر دیر یا زود به واقعیت زندگی ما تبدیل می‌شود .­یک مثال از کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم؟» می‌آورم :

جوانا فروشنده‌ای درجه یک بود. او در گروه خود بهترین بود. همیشه از او درخواست می‌شد به سایر افراد گروه، فروش را آموزش بدهد. بنابراین وقتی او را از کار تعلیق کردند، شوکه شد. او از کمپانی به خاطر اخراج غیرمنصفانه‌اش شکایت کرد و برنده دعوی شد. ولی احساس قربانی بودن از بین نرفت و زندگی‌اش بسیار سخت می‌گذشت .­پس از دو سال خانه نشینی و بد و بیراه گفتن به زمین و زمان، او بالاخره حاضر شد پیش مشاور امور مالی برود و مسئولیت امور مالی خود را بپذیرد. مشاور از او پرسید: «قبل از اخراج شدن نسبت به شغلت چه فکر و احساسی داشتی؟» جوانا گفت: «هر روز صبح برای سر کار رفتن عزا می‌گرفتم و به خود می‌گفتم دلم نمی‌خواهد سر این کار لعنتی بروم. مرده شور این کار را ببرند!»ناگهان جوانا تکانی خورد و به خودش آمد. او آنقدر به این افکار چسبیده بود که عاقبت آن کار لعنتی به درک واصل شد و او توانست در خانه بماند و تا لنگ ظهر بخوابد ! ­وقتی جوانا متوجه نقش خود در اخراجش شد، توانست مسئولیت زندگی خود را بپذیرد و به روال عادی زندگی برگردد. در حال حاضر او در خانه‌ای زیبا زندگی می‌کند، ماشین شاسی بلند دارد و عاشق زندگی است .­به نظر شما چه کسی مسئول چیزهایی است که در زندگی شما خوب پیش نمی‌رود؟­

اگر شما آب و هوا، ترافیک، وضعیت اقتصادی کشور، پدر و مادر، همسر و... را مقصر اعلام می‌کنید، از شما خواهش می‌کنم از همین لحظه این طرز فکر را‌‌ رها کنید و مسئولیت خود را در همه جنبه‌های زندگی بپذیرید. وقتی خود را مسئول زندگیتان بدانید به مغناطیس قدرتمند پول تبدیل می‌شوید و هر آنچه آرزو دارید بسرعت به زندگیتان جذب می‌کنید .­توجه ! ­هرگز خود را به خاطر شرایط بد مالیتان سرزنش نکنید. بلکه توجه کنید که به چه دلیل پول کمی جذب می‌کنید .­اگر عصبانی هستید که چرا شما را از کار اخراج کرده‌اند یا چرا همسرتان در کار خانه به شما کمک نمی‌کند، لحظه‌ای تامل کنید و ببینید چگونه فکر و احساس شما ممکن است این مسائل را ایجاد کرده باشد. برای مثال شاید پیش از اخراج مدام به خود می‌گفتید: «من این کار متنفرم و در اولین فرصت آن را‌ می‌کنم.»­یا شاید باور دارید: «مرد‌ها بی‌عرضه و بی‌دست و پا هستند و نمی‌توانند یک کار کوچک خانه را درست انجام بدهند.

اگر خودم کار را انجام بدهم سریع‌تر تمام می‌شود و کمتر ریخت و پاش می‌شود.»­شما اسیر سرنوشت نیستید. احساس قربانی بودن را‌ رها کنید. چگونه؟ خیلی ساده! از همین الان تصمیم بگیرید هربار خواستید کسی را سرزنش کنید، زبان خود را گاز بگیرید! و در مورد نقش خود در ایجاد چنین وضعیتی فکر کنید. از خود بپرسید: «من چه افکار و احساسی در مورد این موضوع داشتم؟»­کارگردان زندگی خود بشوید تا بتوانید سناریوی زندگیتان را مطابق میلتان بنویسید .

تمرین:۱ -­­­­­ بنویسید که چرا آنقدر که دلتان می‌خواهد پول ندارید. داستان خود را بنویسید.

۲ -­­­­­ حالا کلاه خودتان را قاضی کنید و بنویسید که نقش شما در کم پولی یا بی‌پولیتان چه بوده است؟

۳ -­­­­­ بنویسید الان چه کار کنم که اوضاع خوب شود؟

۴-­­­­­ و آن کار‌ها را انجام بدهید .­هیچ چیز تصادفی نیست و شما به صورت تصادفی به این صفحه نرسیدید.

شما از وضع نابسامان مالی خود خسته شده‌اید و آماده هستید اوضاع را به نفع خود تغییر بدهید . به شما تبریک می‌گویم که به مرحله تازه‌ای از زندگی‌تان وارد شده‌ایدگام دوم: پول را دوست بدارتا پول هم تو را دوست داشته باشد !

به دومین گام پولدار شدن خوش آمدید .­آیا می‌خواهید بدانید در مورد پول، چه افکار و باورهایی دارید؟

نگاهی به حساب پس انداز خود بیندازید !­­اگر کمتر از آنچه دلتان می‌خواهد پول دارید، یعنی شما درباره پول، باورهای محدود کننده دارید. به شما هشدار می‌دهم تا وقتی این باور‌ها را پاک نکنید و ذهن خود را سرشار از باورهای مثبت درباره پول نکنید، هرگز ثروتمند نخواهید شد؛ زیرا ناخودآگاه شما در جذب پول اخلال ایجاد خواهد کرد  ۸۰% افکار ما ناخودآگاه هستند و این افکار ناخودآگاه، واقعیت زندگی ما را خلق می‌کنند. برای مثال شاید ما آگاهانه می‌خواهیم پولدار باشیم (افکار آگاهانه) ولی در واقع افراد پولدار را دوست نداشته باشیم. (افکار ناخودآگاه) زیرا وقتی کودک بودیم داستانهای زیادی درباره افراد ثروتمند بدجنسی شنیده‌ایم که از افراد فقیر و خوب سوءاستفاده می‌کردند. ما نتیجه گرفتیم همه آدمهای ثروتمند از قدرت خود سوءاستفاده می‌کنند و به افراد فقیر و خوب ومهربان ظلم می‌کنند.

(افکار ناخودآگاه) در ناخودآگاه، ما می‌خواهیم خود را از ثروتمند و ظالم بودن محافظت کنیم. پس ما فقیر وخوب باقی می‌مانیم (افکار ناخود آگاه) یا ممکن است ثروتمند شویم تا نگذاریم کسی به ما ظلم کند .­برای بسیاری از ما پول یعنی امنیت. ما معمولاً آن قدر پول جذب می‌کنیم که نیازهای اولیه‌مان برطرف شود و احساس امنیت کنیم. ولی بیش از این پول در نمی‌آوریم، زیرا افکار ناخودآگاه ما مانع ثروتمند شدنمان می‌شود. افکار ناخودآگاه ما می‌گوید ثروتمند بودن یعنی آدم بدی بودن .­وقتی می‌توانید ثروتمند شوید که افکارخودآگاه و ناخودآگاه‌تان همسو و هم جهت باشند و ثروتمند بودن، برای شما معنای خوبی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که پول به خودی خود نه شما را آدم خوبی می‌کند و نه آدم بدی، بلکه پول مثل یک ذره بین صفات شما را درشت‌تر می‌کند؛ به عبارت دیگر پول آدم خوب را به یک آدم عالی تبدیل می‌کند و یک آدم بد را به یک آدم خطرناک.

پس اگر شما آدم خوبی هستید، داشتن پول به شما امکان می‌دهد که بسادگی به همه آدم‌ها خیر و خوبی برسانید .­کلمه پول می‌تواند واکنش‌های شدیدی در مردم ایجاد کند. بسیاری از مردم فکرمیکنند باید یا فقیر و معنوی باشند یا ثروتمند و خودخواه. آن‌ها از ذکر کلمه پول خودداری می‌کنند. به نظر آن‌ها پول یک موضوع کثیف و رکیک است .­پاک کردن موانع ذهنی و درونی، مهم‌ترین اقدام برای جذب پول بیشتر است. اگر برای خود دلسوزی می‌کنید، یا دیگران را برای بی‌پولی خود سرزنش می‌کنید و یا پر از افکار منفی نسبت به پول و پولدار‌ها هستید، هر قدر هم تلاش کنید، یک قران به حساب پس انداز شما اضافه نخواهد شد .­

تمرین:۱-­­­­­ هر چه در مورد پول از کودکی شنیده‌اید، یادداشت کنید.۲-­­­­­ از حجم زیاد باورهای منفی خود در مورد پول شگفتزده خواهید شد.۳-­­­­­ این عقاید محدود کننده را دوستان صمیمی و یکرنگ خود درمیان بگذارید.۴-­­­­­ ببینید که این باورهای محدود کننده چگونه خود را در زندگیتان نشان می‌دهند و اقدامی برای رفع آن‌ها انجام بدهید

گام سوم «چگونه مغناطیس پول شویم؟»­گام سوم:

اگر نسبت به پول بی‌اعتنا باشی، پول هم به تو بی‌اعتنا می‌شود !­گام سوم دو بخش دارد:بخش اول بررسی مقدار پولی است که همین الان دارید .و بخش دوم تعیین مقدار پولی است که می‌خواهید داشته باشید . ..........بخش اول بررسی مقدار پولی است که همین الان دارید .­برای اینکه با پول دوست شوید، با او مثل یک دوست جدید رفتار کنید. یعنی ابتدا در مورد دوست جدید خود اطلاعات جمع آوری کنید، سپس تصمیم بگیرید دلتان می‌خواهید چقدر او را ببینید !­در حال حاضر چقدر درآمد دارید؟ در پایان ماه چقدر از پولتان باقی می‌ماند؟ آیا از دخل و خرج خود خبر دارید؟­آیا بدهی دارید؟ آیا برنامه مناسبی برای پرداخت بدهی خود دارید؟­آیا به محض دریافت قبض‌های خود، برای پرداخت آن برنامه ریزی می‌کنید یا برعکس از خواندن مبلغ صورت حساب خودداری می‌کنید و می‌ترسید از آن آگاهی پیدا کنید، زیرا حدس می‌زنید از عهده پرداخت آن برنخواهید آمد؟­آیا مخارج خود را یادداشت می‌کنید و بخوبی می‌دانید که درآمدتان کجا خرج می‌شود؟­

همین حالا بنشینید و حسابهای پس انداز خود را بررسی کنید. شاید در قرعه کشی قرض الحسنه برنده شده‌اید و خبر ندارید !­تمرین:۱- میزان درآمد خود را یادداشت کنید. در صورت امکان میزان درآمد سه ماه قبل یا سال گذشته را هم بنویسید.۲- میزان مخارج ماهانه خود را بنویسید. در صورت امکان میزان مخارج سه ماهه گذشته و سال قبل را هم بنویسید.۳- مقدار پس انداز خود را بنویسید.۴- میزان دارایی‌های خود را یادداشت کنید. آیا خانه، ماشین، طلا یا زمین دارید؟ مقدار تقریبی یا دقیق دارایی خود را یادداشت کنید.۵- آیا بدهی دارید؟ میزان بدهی خود را بنویسید.­­

بخش دوم تعیین مقدار پولی است که می‌خواهید داشته باشید .­مردم می‌گویند پول بیشتری می‌خواهند. وقتی از آن‌ها می‌پرسم: «چقدر پول می‌خواهی؟» حرفی برای گفتن ندارند. وقتی اصرار می‌کنم: «همین جوری یک عددی بگو!» بیشتر زبانشان بسته می‌شود .­نکته مهم: اگر ندانید چقدر پول می‌خواهید، نمی‌توانید برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. پس پول بیشتری بدست نمی‌آورید، بلکه فقط آرزومند هستید . ­افرادی که نمی‌دانند چقدر پول می‌خواهند در ناخودآگاه خود اصلا پول بیشتر نمی‌خواهند! وگرنه آن را جذب کرده بودند. آن‌ها با منبع انرژی هماهنگ نیستند .­تمرین:آیا شما پول بیشتری می‌خواهید؟­خیلی دقیق بنویسید چه مبلغ پول را تا چه تاریخی می‌خواهید. وقتی ما خواسته واضحی داریم، ذهن ما می‌داند قرار است چه چیزی را جذب کند و آن را جذب می‌کند .­داستان معروف جیم کری را شنیده‌اید؟

او اعلام کرد از راه هنرپیشگی، ظرف سه سال، ده میلیون دلار پول می‌سازد. او یک چک ده میلیون دلاری به تاریخ سه سال بعد، برای بازی در یک فیلم در وجه خودش نوشت . ­بازی جیم کری در فیلم «ماسک» ظرف سه سال رویای او را محقق کرد .

گام چهارم: اگر هر روز‌‌ همان کارهای همیشگی خود را انجام بدهید، هر شب‌‌ همان نتایج همیشگی رابدست می‌آورید !­به گام چهارم پولدار شدن خوش آمدید !­

ما نتایج متفاوتی می‌خواهیم، ولی مشکل این است که با رفتار و عادات کنونی خود راحت هستیم و دوست نداریم رفتار و عاداتمان را تغییر بدهیم .­ما پول بیشتر می‌خواهیم ولی نمی‌خواهیم از دایره امن خود خارج شویم. نمی‌خواهیم خطر کنیم و جلو برویم. نمی‌خواهیم توانایی خود را امتحان کنیم و به سوی ناشناخته حرکت کنیم . ........اگر شما از صمیم قلب می‌خواهید پول را به سادگی و به میزان دلخواه بدست آورید، باید کاری متفاوت انجام دهید. کاری بکلی متفاوت با آنچه تا کنون انجام می‌داده‌اید .­

چرا؟ زیرا با انجام کاری متفاوت، فرکانس وجودی شما به عنوان یک موجود انرژیایی تغییر می‌کند. آنگاه می‌توانید وضعیت متفاوتی را جذب کنید .­بعضی‌ها برای اینکه به کائنات اعلام کنند از امروز می‌خواهند آدم متفاوتی باشند و نتایج متفاوتی به دست آورند:•­­­­­­­­ با چتر نجات از هواپیما بیرون می‌پرند .•­­­­­­­­ بعضی‌ها روی زغال گداخته راه می‌روند .•­­­­­­­­ برخی در زمستان در رودخانه یخزده شنا می‌کنند .­در توضیح بگویم در کلاس‌هایی که به شما شیوه نوینی از بودن را می‌آموزند، معمول است در بخش پایانی کلاس، شاگردان واداشته می‌شوند کاری به کلی متفاوت انجام می‌دهند تا باور کنند قادرند کارهای خارق العاده انجام بدهند­•­­­­­­­­ شاید لازم باشد شما کار ترسناک تری انجام بدهید. برای مثال بالای سن بروید و جوک تعریف کنید یا دلقک بازی در بیاورید یا یک لباس مسخره بپوشید .•­­­­­­­­ یا به یک مشاور مراجعه کنید و از او برای تغییر روش زندگی خود کمک بگیرید. ممکن است مراجعه به یک مشاور برای شما کاری به کلی متفاوت باشد، زیرا به رویا خود متعهد می‌شوید و به یک شبکه حمایتی مناسب متصل می‌شوید . افرادی که شش تا دوازده ماه به صورت هفتگی به مشاور مراجعه می‌کنند، تغییر عظیمی در زندگی خود ایجاد می‌کنند .­­انجام مراسم خاص هم به عنوان در نظر گرفتن یک شروع تازه در زندگی بسیار موثر است. زیرا انجام مراسم خاص، به ذهن ناخودآگاه ما پیغام می‌دهد که روش قبلی زندگی ما تمام شده است و ما مسیر تازه‌ای را در پیش گرفته‌ایم .­

تمرین:یک مراسم برای خودتان بسازید. باورهای قدیمی خود درباره پول را اعلام و سپس‌‌ رها کنید. تصمیم خود را برای جذب آسان و سریع پول، اعلام کنید .­بهتر است چند نفر از دوستان و افراد خانواده در این مراسم حضور داشته باشند و شاهد اعلام شما برای‌‌ رها کردن باورهای قدیمی و شروع باور‌ها و رفتارهای جدید باشند .­شمعی روشن کنید، عودی بسوزانید، شعری بخوانید، آتشی برپا کنید و باورهای قدیمی را درآن بسوزانید یا چاله‌ای در زمین بکنید و آن‌ها را در زمین چال کنید. یک مراسم به یاد ماندنی برای شروع زندگی مالی تازه برای خود و دوستان خود بسازید .­من و همسرم وقتی این درس را یاد گرفتیم، دوتایی بالای پشت بام رفتیم. منقلی پر از آتش روشن کردیم و دانه دانه باورهای محدودکننده خود را سوزاندیم. آن شب را خوب به خاطر دارم. شب سردی بود. چه سوزی می‌آمد... چه اندازه‌‌ رها کردن باورهایی که از کودکی با آن سرشته شده بودیم، ترسناک بودگام پنجم: انتظار داشته باشید که پول بیشتری بدست بیاورید .­به گام پنجم پولدار شدن خوش آمدید !­انتظار داشته باشید که پول بیشتری بدست بیاورید حتی اگر در حال حاضر شواهد بر علیه آن است !­

ماری کلیر کارلایل، نویسنده کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم؟» مغناطیس پول داستان خود را اینطور تعریف می‌کند :­ .........چند سال پیش من در یک شرکت نرم افزاری، مسئول فروش بودم. ما سیستمی را برای رسیدن به اهداف فروش ماهیانه خود ساخته بودیم که مثل یک معجزه کار می‌کرد .­ما اول هر ماه اهداف فروش ماهیانه خود را روی یک تخته سفید بزرگ می‌نوشتیم .و انتظار داشتیم که به اهداف ماهیانه خود برسیم . ­به طور معمول ما باید ماهی یک میلیون پوند می‌فروختیم !­ما هدفی واضح و مشخص را می‌نوشتیم. زیر این هدف فضای سفید بزرگی را خالی می‌گذاشتیم. جایی که انتظار داشتیم جزئیات همه کارهایی که لازم بود برای رسیدن به این پول انجام بدهیم، نوشته شود .­در طول ماه کم کم تخته سفید پر از درخواست‌ها و سفارش‌ها می‌شد. ما همیشه می‌دانستیم چه میزان از هدف را برآورده کرده‌ایم و چقدر از آن باقی مانده است. گاهی اوقات روز آخر ماه ما هنوز دویست و پنجاه هزارپوند از هدف عقب بودیم و نمی‌دانستیم چطور به آن خواهیم رسید ولی اطمینان داشتیم که به هدف خواهیم رسید .­این روش بسیار مهیج و موثر بود و باعث می‌شد که آدرنالین خون ما بالا برود. همیشه در آخرین ساعات روز آخر همانطور که انتظار داشتیم یک میلیون پوند فروش ما تکمیل می‌شد .­چون ما مشتاق و منتظر بودیم، این انرژی فراوان را به کائنات می‌دمیدیم و به این ترتیب معجزه می‌آفریدیم و میلیون‌ها پوند پول می‌ساختیم .­آیا شما دوست دارید که در کسب و کار خود این معجزه را بیافرینید؟­

کسانی که درست عمل می‌کنند و نتایج بزرگ به دست می‌آورند، یک تفاوت بزرگ با دیگران دارند: آن‌ها باور دارند که به نتیجه دلخواه خواهند رسید. آن‌ها بدون اینکه بدانند چگونه نتیجه را کسب می‌کنند، به کار خود ادامه می‌دهند به مشکلات بی‌اعتنا می‌مانند و متعهد هستند که نتیجه دلخواه را به ثمر برسانند .­

تمرین:۱-­­­­­ یک هدف مالی مشخص بنویسید. رقم دقیق و تاریخ دقیق برای دستیابی به آن پول بنویسید.۲-­­­­­ هر روز گامی در جهت رسیدن به آن پول بردارید.۳-­­­­­ به یک دوست یا مربی پیشرفت روزانه خود را گزارش بدهید.

گام ششم: باش! عمل کن! داشته باش!­به گام ششم پولدار شدن خوش آمدید

!­اکثر ما فکر می‌کنیم اول باید میلیاردر شویم، آنگاه می‌توانیم از زندگی لذت ببریم. می‌خواهم به شما یادآوری کنم ما دنیای اطراف خود را خلق می‌کنیم. به همین دلیل اگر شادی و خوشبختی و لذت بردن از زندگی را تا زمان میلیاردر شدن، به تعویق بیندازید، بازی را باخته‌اید . ......بسیاری از ما وقتی ثروتمند می‌شویم، تازه می‌فهمیم که دچار توهم بوده‌ایم و ثروت دروازه‌ای طلایی به شادی و خوشبختی نیست . بیایید از همین حالا طرز تفکر ثروتمندانه را در خود ایجاد کنیم تا ثروت از راه برسد. تجربه لذت و خوشبختی را به تعویق نیندازیم .­•­­­­­­­­ اگر طماع و وابسته به پول باشیم، پول از ما دور می‌شود .•­­­­­­­­ اگر خسیس باشیم و مرتب به مبالغ کوچک گیر بدهیم، مبالغ هنگفت از ما دوری می‌کند .•­­­­­­­­ اگر مرتب فکر کنیم در آینده که پولدار شدیم، چنین و چنان خواهیم کرد، ثروت همیشه به آینده موکول خواهد شد .­برای جذب پول بیشتر، همین حالا تصور کنید که ثروتمند هستید. تصور کنید شما کسی هستید که به راحتی پول فراوان جذب می‌کند . ­وقتی مثل یک آدم ثروتمند فکر و عمل کنید، امواج وجودی شما، امواج ثروت خواهد بود و می‌توانید به راحتی پول را جذب کنید. وقتی امواج وجودی شما، ثروت باشد، به صورت غریزی هر چه که برای جذب ثروت و پول لازم است، انجام می‌دهید .­این معنای درست و صحیح اصل «باش! عمل کن! داشته باش!» است.­توجه کرده‌اید بعضی آدم‌ها همیشه خوش شانس هستند؟

ولی بعضی‌ها همیشه در حال شکایت و گله کردن هستند؟ این دسته افراد حتی اگر در کاری برنده شده باشند، باز هم دارند غر می‌زنند: «من هیچوقت و در هیچ کجا برنده نمی‌شوم!» مطمئن هستم این حرف را زیاد شنیده‌اید . ­اگر چنین طرز فکری دارید، هرگز در یک مسابقه شرکت نکنید! حتی با یک مشتری هم روبرو نشوید! زیرا به شما اطمینان می‌دهم نه در مسابقه برنده می‌شوید و نه می‌توانید یک مشتری را جذب کنید .­توصیه می‌کنم که این طرز فکر را‌‌ رها کنید و در عوض باور کنید که خوش شانس و شکست ناپذیر هستید. احساس کنید که مغناطیس پول هستید و برای هر یک ریالی که به دست می‌آورید، شکرگزار و خرسند باشید .­

تمرین:۱-­­­­­ جمله تاکیدی مثبت خود را بسازید. جمله‌ای مثل «من برای همه پول‌هایی که در طول زندگی‌ام دریافت کرده‌ام، سپاسگزارم!»۲-­­­­­ روزی سه بار و هر بار صد دفعه این جمله را تکرار کنید. این کار را به مدت چهل روز ادامه بدهید.۳-­­­­­ باور کنید همین الان ثروتمند هستید. وقتی در مورد پول مثبت و مطمئن باشید، با شگفتی می‌بینید پول بیشتری به دست می‌آورید.

گام هفتم : ­محل زندگی، محل کار، ذهن و روح خود را خانه تکانی کنید !­به هفتمین گام پولدار شدن خوش آمدید !­

من گام هفتم مسیر کسب ثروت را بسیار دوست دارم. به نظر من این گام باید نخستین گام باشد. همه دوستانی که با تمرینات­ آشنا هستند، به خوبی می‌دانند­ اولین تمرینی که پیشنهاد می‌کنم، چیست؟ بله! درست گفتید: یک خانه تکانی اساسی ! .........خانه تکانی محیط زندگی و کارمن به دوستانی که برای دریافت مشاوره به منظور هدفگذاری برای زندگی و دستیابی به موفقیت پایدار، به من مراجعه می‌کنند، توصیه می‌کنم ابتدا محل زندگی، محل کار و اتومبیل خود را خانه تکانی کنند و انباشتگی‌های خود را برطرف نمایند. چرا؟­همانطور که بار‌ها و بار‌ها گفته‌ام دنیای بیرون ما انعکاسی از دنیای درون ماست. گرد و خاک روی وسایل، آشغال‌های کف اتاق، کمدهای نامرتب، کشوهای درهم برهم، وسایل شکسته و نیازمند به تعمیر، همه و همه کثیفی‌ها و نامرتبی‌های درون ما را نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید ثروت و شادی را به زندگی خود دعوت کنید، باید محیط اطراف خود را جوری مرتب کنید که گویا یک دوست خوب و محترم قرار است به دیدار شما بیاید .­آخرین باری که کمد خود یا کیف دستی خود را مرتب کردید، چه زمان بود؟ آخرین باری که اتومبیل خود را شستید، کی بود؟ آیا پس از مرتب کردن کمد، کیف دستی یا اتومبیل خود، احساس نکردید که سبک‌تر و شاداب‌تر هستید؟ زمانی که شما احساس شادی و سبکی بیشتری دارید، در هماهنگی با کائنات هستید و می‌توانید بسادگی پول و ثروت را به سوی خود بکشید.

زمانی که احساس خوبی دارید، فرصت‌های کسب پول و خوشبختی را جذب می‌کنید .­در کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم؟» داستان آموزنده‌ای در مورد دختری به نام شانل وجود دارد. او صاحب دو ایستگاه رادیویی بود و هفت روز هفته کار می‌کرد، ولی دوزار پول ته جیبش نبود. یک روز دوچرخه او را به سرقت بردند و او پول خرید دوچرخه جدید را نداشت و به همین دلیل بالاخره دل به دریا زد و تصمیم گرفت از یک مشاور کمک بگیرد تا بتواند زندگی خود را سروسامان بدهد. به همین دلیل شانل به نویسنده کتاب مراجعه می‌کند و مشاوره می‌خواهد .­اولین باری که نویسنده کتاب به خانه شانل رفت، تصور کرده بود که آنجا یک انبار یا سمساری است! از بس که اثاثیه در خانه جا داده شده بود. شانل متعهد می‌شود یک خانه تکانی اساسی انجام دهد و انباشتگی خانه‌اش را رفع کند. شانل برای پاکسازی خانه و رفع انباشتگی، شش تا وانت اثاث از خانه خارج می‌کند !­نتیجه این خانه تکانی عالی بود. درآمد شانل ظرف شش ماه دوبرابر شد. او توانست یک ماشین نو بخرد. به علاوه او توانست هر هفته، یک روز کامل استراحت کند و به خود مرخصی بدهد .­وقتی شما محیط زندگی خود را پاک و پاکیزه و مرتب می‌کنید، از نظر روحی و عاطفی هم پاک و پاکیزه و مرتب می‌شوید.

بنابراین در موقعیت بهتری قرار می‌گیرید که موانع ذهنی خود را برای ثروت برطرف کنید .­خانه تکانی ذهناگر تعدادی زیادی کار نیمه تمام در دست دارید که حتی فکر کردن به آن‌ها شما را کلافه و عصبی و خسته می‌کند، در وضعیت خوبی نیستید چون این کارهای نیمه تمام فضای بزرگی را درذهن شما اشغال کرده است و مانع دریافت ایده‌های تازه مالی می‌شود. زیرا ذهن شما پرپر است و دیگر جایی برای فکر تازه ندارد .­هرشب قبل از خواب، ذهن خود را خالی و پاکیزه کنید تا فضای دریافت ایده‌های تازه در ذهن شما باز شود. در طول شب، شما و خودآگاه شما خواب است ولی ناخودآگاه شما هیچوقت نمی‌خوابد. پیش از گفته بودم که زندگی ما را ناخودآگاه ما می‌سازد. در طولشب اگر ذهن خالی و شفاف باشد، ناخودآگاه می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای کسب درآمد کشف کند .­خانه تکانی عاطفیخشم و کینه و نفرت انرژی ما را هدر می‌دهند. خشم و کینه و نفرت مثل مرکب، روح ما را سیاه می‌کنند و هرچه در مجاورت ما قرار بگیرد، تیره و تار می‌شود. اگر تصمیمی دارید مغناطیس پول شوید، انباشتگی‌های عاطفی خود را تخلیه کنید .­

راه‌های زیادی برای تخلیه عاطفی و صاف و شفاف شدن وجود دارد. به هر روشی که خودتان صلاح می‌دانید آنجا به درون شما چسبیده است را‌‌ رها کنید. مغناطیس پول شدن یعنی یک کانال پاک و پاکیزه برای ثروت شدن . ­هرقدر درباره پول، مثبت‌تر رفتار کنید، پول بیشتری به سراغ شما خواهد آمد .تمرین:1-­­­ خانه و محل کار خود را مرتب و تمیز کنید.2-­­­ هر شب قبل از خواب، کارهای نیمه تمام خود را بنویسید و تاریخی برای انجام هر کدام تعیین کنید.3-­­­ با هر روشی که ترجیح می دهید خشم، غصه، احساس دلسوزی برای خود رها کنید .گام هشتم: اشتیاق قلبی خود را تعقیب کنید!به گام هشتم پولدار شدن، خوش آمدید!­کسی که هنگام کار کردن آواز می‌خواند، ثروتمند می‌شود .­آیا شما فکر می‌کنید برای پول درآوردن باید جان بکنید و سخت کار کنید؟ من هم همینطور فکر می‌کردم. من با این باور بزرگ شدم و این باور یکی از بد‌ترین محدودیت‌های فکری درباره پول درآوردن است. .........•­­­­­­­­ اگر پول بیشتری می‌خواهی، باید ساعات بیشتری کار کنی!•­­­­­­­­ اگر پول بیشتری می‌خواهی، باید کار سخت تری انجام بدهی!•­­­­­­­­ اگر پول بیشتری می‌خواهی، باید کاری را که دوست نداری را انجام بدهی!•­­­­­­­­ اگر پول بیشتری می‌خواهی، باید در شرایط دشوار کار کنی!­این باور غیرسازنده، بشدت روی درآمد شما تاثیر می‌گذارد .­اجازه بدهید یک مثال از کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم؟» بیاورم:نویسنده کتاب می‌گوید: «من به عنوان مدیر فروش یک شرکت کار می‌کردم. کسب و کار را از صفر راه اندازی و بشدت کار کردم. یک تیم فروش خوب و قوی ساختم و درآمد خوبی هم داشتم. از خودم، کارم و درآمدم بسیار راضی بودم. درآمد من پاداش سختکوشی من بود.

تلاش زیاد= پاداش زیادپس از آنکه سخت کار کردم و تیم فروش سروسامان گرفت، کم کم بدون اینکه لازم باشد ساعات طولانی کار کنم، تیم فروش موفقیت‌های بزرگی بدست می‌آورد. من همچنان درآمد زیادی داشتم. در این هنگام مشکل شروع شد، زیرا در دنیای من و بر اساس باورهای من، کار کم نمی‌توانست درآمد زیادی تولید کند !من نیاز داشتم برای کسب درآمد، بسختی کار کنم. به همین دلیل از شغلی که سالی دویست هزار پوند برای من درآمد داشت، بیرون آمدم . »­اگر شما باور دارید برای امرار معاش و کسب درآمد باید سخت کار کنید، همین الان این باور را دور بریزید .­باور اشتباه بعدی این است: بیشتر مردم تصور می‌کنند برای پول درآوردن باید کاری را انجام بدهند که دوست ندارند. به همین دلیل معتقد هستند هر قدر از کاری بیشتر متنفر باشند، سزاوار دریافت پول بیشتری هستند. درحالیکه این باور بکلی اشتباه است. ثروتمندان عاشق کار خود هستند. راه طبیعی کسب ثروت یعنی کاری را انجام بدهید که دوست دارید و آن را به سادگی انجام می‌دهید. راه طبیعی ثروت، دنبال کردن اشتیاق قلبی شماست .آیا می‌توانید تصور کنید چگونه می‌توانید هم اشتیاق قلبی خود را دنبال کنید و هم پول دربیاورید؟ آیا می‌توانید تصور کنید هنگام انجام دادن کار و پول درآوردن از شادی آواز بخوانید؟

بعضی از آدم‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند چنین چیزی را تصور کنند .­کلیر که یک حسابدار زبده بود. او کار خود را‌‌ رها کرد تا اشتیاق قلبی‌اش را تعقیب کند. او ناتوراپاتی (درمان از راه هماهنگی با طبیعت) را آموخت. سپس یک وبسایت ساخت و محصولات طبیعی برای کسب سلامت را ارائه داد. محصولات این وبسایت به صورت آنلاین قابل خریداری است. کلیر اشتیاق قلب خود را دنبال و تلاش می‌کند دنیای بهتری بسازد. پول زیادی هم از این راه درمی آورد. او یک مغناطیس پول است .­اگر مطمئن بودید که می‌توانید درآمد کافی داشته باشید، چه کاری انجام می‌دادید؟­تمرین:قبل از خواب روی یک صفحه کاغذ این سوال را بنویسید:•­­­­­­­­ اگر مطمئن بودم که می‌توانم درآمد کافی داشته باشم، چه شغلی را در پیش می‌گرفتم؟­•­­­­­­­­ ­این صفحه کاغذ و یک خودکار را کنار تختخواب خود بگذارید. به محض بیدار شدن از خواب، جواب این سوال را بنویسید. هر جوابی که به نظرتان رسید، بدون اینکه خود را سانسور یا تجزیه و تحلیل کنید .­•­­­­­­­ روز بعد در مورد نوشته‌های خود فکر کنید.­•­­­­­­­ در مورد کدام مطلب می‌توانید همین امروز اقدامی انجام بدهید؟­•­­­­­­­

آن اقدام را انجام بدهید!گام نهم : اقدام کن !به گام نهم پولدار شدن، خوش آمدید!­کسانی که فیلم «راز» را دیده‌اند و از موثر نبودن قانون جذب شکایت دارند، مطلب بسیار مهمی را فراموش کرده‌اند: «اقدام کردن». من تعجب می‌کنم چرا عده‌ای تصور می‌کنند فقط با خیالبافی و ساختن تصویر ذهنی می‌توانند به آرزوهای خود برسند. شاید مرشدهای روشنیده شده، بتوانند بی‌آنکه شیر بشکه آب را بچرخانند، آب را به شراب تبدیل کنند........ولی بیشتر ما برای برآورده کردن آرزوهای خود، نیاز داریم که «اقدامی» انجام بدهیم. در حقیقت ما نیاز داریم برای رسیدن به هدفمان، اقدامات زیادی انجام بدهیم: اقدامات سلسله وار، منظم، هدفمند و پیگیرانه .­هنگامی که هدف خود را واضح و شفاف نوشتید و شادی رسیدن به آن را با همه وجود حس کردید و تصویر سازی ذهنی انجام دادید، مشتاق می‌شوید اقدام کنید. زیرا باور دارید با انجام مجموعه اقدامات خاص، به نتیجه دلخواه خواهید رسید. ممکن است همه اقدامات شما منجر به نتیجه دلخواه نشوند، ولی با اقدام کردن و مصمم ماندن، شما به هدف خود خواهید رسید. زیرا همه جهان می‌خواهد شما آرزوی خود را بدست آورید .­این گام از نظر تئوری کوتاه است. زیرا هفتاد من مثنوی نمی‌تواند جای یک ساعت اقدام را بگیرد. همین امروز و همین الان یک گام در جهت آرزوی خود بردارید .­

تمرین:۱-­­­­­ پنج اقدامی که وضعیت مالی شما را تغییر خواهد داد، بنویسید. همین الان!۲-­­­­­ پس از نوشتن این پنج اقدام، تقویم را بردارید و تاریخی برای انجام هریک از این اقدامات تعیین کنید.۳-­­­­­ به زمان بندی خود احترام بگذارید و اقدامات خود را انجام بدهید.گام دهم: موفقیت خود را جشن بگیرید !­

به گام آخر پولدار شدن، خوش آمدید!­به شما تبریک می‌گویم که گام‌ها را یک به یک پیموده‌اید و به درس آخر رسیده‌اید. اگر درس‌های قبلی را به کار گرفته باشید، حتم دارم که وضعیت مالی شما شکفته شده است .موفقیت خود را جشن بگیرید. از پیشرفت خود در راه تبدیل شدن به یک مغناطیس پول قدردانی کنید. اگر از خود به خاطر تغییر ذهنی، قدردانی نکنید، پول دوباره از شما دور می‌شود .­اگر سکه‌ای را کف پیاده رو ببینید چه واکنشی نشان می‌دهید؟ آیا آن را برمی دارید؟ آیا به آن اهمیت نمی‌دهید؟ آیا از ترس آنکه دیگران شما را ببینند، فوری از آنجا دور می‌شوید؟ آیا به خود می‌گویید فقط همین یک سکه؟ !­وقتی به عنوان یک مغناطیس پول در حال شکفته شدن هستید، از شما می‌خواهم که به پول خوشامد بگویید. به هر مقدار پولی که ظاهر می‌شود و به هر شکلی .­سپاسگزار باشید تا بیشتر دریافت کنید .به شما تبریک می‌گویم که به زندگی خود پول جذب کرده‌اید و به یک مغناطیس پول تبدیل شده‌اید. اگر می‌خواهید مغناطیس پول باقی بمانید، پیشنهاد می‌کنم که حلقه‌ای از دوستان گرد خود جمع کنید و با هم تمرینات «چگونه مغناطیس پول شویم؟» را انجام دهید.­­دلم می‌خواهد شما مغناطیس پول باقی بمانید و سایرین را نیز تشویق کنید تا مغناطیس پول بشوند.
 سپاس شده توسط رزم آور نور

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان