امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
37 راز سعادت از مجموعه کتاب های سعادت نوشته رندی گیج
=16.0pt37 راز سعادت از مجموعه کتاب های سعادت نوشته رندی گیج
=16.0ptراز اول :
=16.0pt« نمی توانید از زیر پرداخت سهم خود به کائنات شانه خالی کنید »
=16.0ptاین اولین راز اصلی سعادت و همان رازی است که بسیاری از مردم متوجه آن نیستند . آنها سعادت را مانند طلب خود می دانند و توجهی به انرژی که آن را احاطه کرده است ندارند .
=16.0ptهمه چیز در کائنات بر اساس مبادله ارزش ( بها ) در برابر ارزش ( بها ) است . ولی کفه های این ترازوی مبادله هم سطح نیستند . آنچه می دهید , چند برابر به سوی شما باز می گردد , معمولا 10 برابر . پس وقتی بذر نیکی می کارید , نیکی بیشتری به سرغ شما خواهد آمد.
=16.0ptراز پنهان در پولی که برای عشریه ( نویسنده کتاب اختصاص یک دهم از کل درآمد به کارهای خیر و پرداخت به اماکن متبرکه , مساجد , کلیساها و افراد واقعا مستحق و ....... را به عشریه تعبیر کرده است ) می پردازید , عشقی که می ورزید و اعمال نیکی که انجام می دهید در همین است . نمی توانید از زیر پرداخت سهم خود به کائنات شانه خالی کنید . پس بروید بیرون و کار خیری انجام دهید , بذر نیکی برای نیازمندی بکارید و با مردم مهربان تر باشد.
=16.0ptبدانید که سعادت بیشتری سر راه شما قرار می گیرد .
=16.0ptراز دوم :
=16.0ptپنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود
=16.0ptشاید با خواندن این عنوان تصور کنید قصد شوخی دارم ولی این جمله مختصر , خلاصه ای ژرف است درباره طرز عملکرد قوانین سعادت .
=16.0ptشما با برنده شدن در بخت آزمایی , ارث بردن یا کشف چاه نفت در حیاط خانه خود ثروتمند نمی شوید . شاید این اتفاقات برای برخی پیش آید و ثروتی موقت را نصیبشان کند اما پایدار نخواهد ماند . ثروت به رایگان به دست نمی آید . همیشه باید هزینه ای پرداخت کنید . همان تبادل منصفانه ارزش ها که در راز اول گفتم .
=16.0ptهزینه اصلی که باید برای رسیدن به ثروت پرداخت کنید این است که تبدیل به انسان مسئولی بشوید که مسئولیت سعادت خود را به عهده بگیرید . تحقیقات بارها و بارها نشان داده اند اکثر فقرایی که مبالغ هنگفتی در بخت آزمایی ها برنده شده اند ده سال بعد در ورشکستگی و بدبختی زیسته اند . به یاد داشته باشید که درباره افرادی صحبت می کنیم که ده , بیست و گاهی چهل میلیون دلار برنده شده اند . اگرچه آنها به پول رسیده اند اما شعور و تعهد لازم برای سعادت را نداشته اند از این رو پول در دست آنها باقی نمانده و در نتیجه دیگرعوامل سعادت هم ظهور پیدا نکرده اند .
=16.0ptهیچ چیز را رایگان نمی دهند . وقتی فروشنده به اشتباه 5 دلار بیشتر به شما می دهد و شما به روی خود نمی آورید یا راهی برای سیم کشی برق خانه خود پیدا می کنید بدون آن که پولی پرداخت کنید یا پول یک روزنامه را می دهید ولی به دور از چشم فروشنده دو روزنامه برمی دارید , بدهی بزرگی در زندگی بالا می آورید . همیشه موعد پرداخت این گونه بدهی ها فرا می رسد . افراد سعادتمند هرگز چیزی را به رایگان نمی خواهند . آنها همیشه با خوشحالی حاضرند که ارزشی ( بهایی ) را به ازای هر چیزی بپردازند .
=16.0ptراز سوم :
=16.0ptسعادتمندان متعصبان مذهبی نیستند
=16.0ptبا اینکه سعادتمندان لزوما افرادی مذهبی نیستند ولی انسان هایی عمیقا معنوی به حساب می آیند . آنها می دانند که تعصبات و باورهای تحریف شده دینی باعث می شوند که ایشان از طبیعت اصلی خود فاصله بگیرند . مسیر سعادت , فارغ از پیچیدگی است و از مرحله رویا تا مرحله تجلی , ساده و زیباست . سعادت واقعی عمومی است نه انحصاری .
=16.0ptراز چهارم :
=16.0ptثروت برای شما پیش نمی آید
=16.0ptشاید شنیده یا خوانده باشید که افراد معدودی پول زیادی به ارث برده اند یا در شرط بندی در مسابقات اسب دوانی پول هنگفتی برنده شده اند . ولی ثروت واقعی همان ثروتی که با شما می ماند , در نتیجه یک روند حساب شده به دست می آید . ثروت برای شما پیش نمی آید .
=16.0ptشما ابتدا در ذهن خود ثروتمند می شوید سپس با تبدیل شده به انسانی که سعادت را به سوی خود جذب می کند این تصور ذهنی را به مرحله ظهور رسانده و متجلی می کنند .
=16.0ptراز پنجم :
=16.0ptسعادت شما بر مبنای کلام شما شکل می گیرد
=16.0ptمخصوصا بر مبنای کلامی که از دهان شما خارج می شود همواره در تعجب بودم از این که مردم غالبا حرف های منفی می گویند . دوستی امروز با من تماس گرفت تا ماجرای تصادف وانت خود را با یک درخت برایم تعریف کند او گفت : هر وقت همه چیز بر وفق مراد من است اتفاقاتی می افتد و همه جیز را خراب می کند البته که چنین می شود . او باوری را در ضمیر ناخودآگاه خود برنامه ریزی کرده است تا چنین اتفاقاتی را در دنیای واقعی برایش متجلی کند تا به حال چند بار شنیده اید که وقتی اتفاق خوبی رخ می دهد مردم می گویند : زیادی خوشحال نشو !!! اتفاقی نیفتاده است و به دنبال آن اتفاق بدی می افتد سپس وقتی بشقابی را می شکنند یا چیزی را خراب می کنند می گویند : می دانستم این طوری می شود البته که می دانست .
=16.0ptبارها شنیده ام که مردم می گویند هر زمستان حداقل سه بار سرما می خورم . خودم قبلا می گفتم سالی یک بار کمردردم عود می کند و البته که چنین می شد . از وقتی که این جمله را ابراز نکردم کمردردم عود نکرده است . اکنون نه سال است که کمردرد ندارم . برخی فکر می کنند خوار و خفیف کردن خود نشانه ادب و شکسته نفسی است . جملاتی مانند مال دنیا وفا ندارد یا پول مثل چرک کف دست است شما را نزد افراد بی پول و ورشکسته محبوب می کند . ولی این جملات سعادت را نیز از شما دور می کند و به پیشگویی هایی تبدیل می شوند که به حقیقت خواهند پیوست بنابراین اگر می خواهید سعادت خود را از طریق کلام خویش تعیین کنید چرا جملات مثبتی مانند جمله زیر را بیان نکنید :
=16.0ptمن مثل معناطیسی هستم که پول را به سوی خود جذب می کنم .
=16.0ptراز ششم :
=16.0ptتندرستی , عشق , شادی و پول نامحدود هستند
=16.0ptاگر فردی را در آغوش بگیرید آیا از تعداد در آغوش گرفتن هایی که در عمر شما باقی مانده است کم می شود ؟ البته که نه . در حقیقت اگر شما از آن دسته افرادی باشید که دیگران را در آغوش می کشند به احتمال قوی آغوش های بیشتری را برای خود باز می کنید . چیزهایی که ثروت واقعی به حساب می آیند مانند تندرستی , عشق , شادی و پول نامحدودند و در واقع خود را تکثیر می کنند . هر چه عشق بیشتری به دیگران ببخشید , عشق بیشتری به سوی شما کشیده می شود . تندرستی فراوان به برکت خود زیاد می شود .شادی نیز به همین شکل است چون از هر دست بدهید از همان دست می گیرید . پولی که می بخشید انرژی خود را ایجاد می کند و این انرزی باران سعادت را بر سر شما خواهد بارید و این چرخه ای است که تا ابد ادامه دارد .

=16.0ptراز هفتم :
=16.0ptسعادت طبق قانون خلاء عمل می کند
=16.0ptطبیعت از خلاء متنفر است و همیشه سعی می کند خلاء را با خوبی پر کند . اگر دست شما پر باشد کائنات نمی تواند چیزی در دست شما بگذارد . بهترین راه برای جذب چیزی مثبت رها کردن چیزی منفی است . اگر لباس نو می خواهید بهتر است ابتدا کمد لباس های خود را تمیز کنید و لباس های قدیمی را به بی خانمان ها هدیه دهید . اگر به دنبال آن نیمه دیگر زندگی خود می گردید بهتر است ابتدا به روابط نامشروعی که دارید پایان دهید . اگر به سعادتی که در زندگی به دنبالش هستید نرسیده اید از خود بپرسید چه چیزی را نگه داشتم که باید رها کنم ؟
=16.0ptراز هشتم :
=16.0ptفقرا اغلب فکر وذکرشان پول است
=16.0ptمعمولا فقرا و طبقات پایین اجتماع می گویند که ثروتمندان تمام فکر و ذکرشان پول است . بسیاری از آنها باور دارند که ثروتمندان فقط به پول فکر می کندد ولی در حقیقت فقرا بسیار بیشتر از ثروتمندان به پول فکر می کنند .روانشناسان به آن ( برون فکنی ) می گویند . یعنی افراد ترس ها , غرض ها و امگیزه اهی خود را بر دیگران فرافکنی می کند .
=16.0ptفقرا ذاتا همیشه به پول فکر می کنند . به یاد دارم وقتی آس و پاس بودم فقط به پول فکر می کردم . اگر تلفن زنگ می زد فکر می کردم که شاید مامور مالیات باشد . وقتی با اتومبیا به جایی می رفتم همیشه نگران بودم که مبادا اتومبیلم خراب شود و نتوانم از عهده مخارج تعمیر آن برآیم . افراد خوش پوشی را که سوار بر اتومبیل های گران قیمت بودند می دیدم و حسادت می کردم . از خود می پرسیدم که آنها چه می کنند که سزاوار داشتن چنین چیزهایی هستند . همیشه در رداخت صورت حساب های خود مشکل داشتم . فکر و ذکرم پول بود زیرا ظاهرا تمام مشکلاتم از نداشتن پول کافی نشات می گرفت .
=16.0ptحالا که پول دارم به ندرت به آن فکر می کنم . پول یکی از آن چیزهایی است که تجربیات شما را پررنگ تر می کند و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد . وقتی که موضوعیت پول را از سر راه خود بردارید می توانید بدون نگرانی از فواید آن بهره ببرید .
=16.0ptراز نهم :
=16.0ptمی توانید آن چه را که می خواهید , طلب کنید . ولی آنچه را که واقعا طلب کرده بودید به دست می آورید .
=16.0ptوقتی برای دیگران و خود دعا می کنم به جای اینکه چیز خاصی را طلب کنم همیشه بهترین چیزها را می خواهم . اگر به دنبال چیز خاصی هستید بهتر است آن یا چیز بهتری را طلب کنید .
=16.0ptوقتی بچه بودم فکر می کردم که عاشق میگو هستم . وقتی بزرگ شدم فهمیدم که میگو را دوست دارم ولی چیزی که عاشقش هستم نوعی سس پیش خوراک است . اکثر اوقات ما اجازه می دهیم که غبار رویدادهای گذشته , احساسات و موارد دیگر روی آینه قضاوت ما بنشیند . ما فکر می کنیم که چیزی را می خواهیم ولی در حقیقت غالبا در ته قلب خود چیز دیگری را می خواهیم . این موضوع می تواند خوب یا بد باشد .
=16.0ptسی سال اول زندگی ام در این فکر بودم که می خواهم میلیونر شوم . ولی در واقع چیزی که می خواستم این بود که قربانی و بدبخت باشم و اطرافیان برایم دلسوزی کنند . فقط وقتی که واقعا خواستم از یک قربانی به یک میلیونر تبدیل شوم این اتفاق روی داد .
=16.0ptراز دهم :
=16.0ptقویترین ابزار رسیدن به سعادت دانایی است
=16.0ptاگر فرد کم خردی پولش را از دست می دهد ( که همیشه هم چنین است ) دلیلش آن است که فرد دانایی به زودی سعادت را به سوی خود خواهد کشید ( که همین طور هم می شود )
=16.0ptاگر در طلب ثروت زیاد هستید , ابتدا به دنبال دانیی عالی باشید .
=16.0ptراز یازدهم:
=16.0ptسعادت حق مسلم و طبیعی شماست
=16.0ptوقتی ناسالم , ناخشنود یا فقیر هستید به این دلیل است که از مسیر خود فاصله گرفته و ارتباطتان را با طبیعت واقعی خود از دست داده اید . سلامتی جزو حالت طبیعی شماست . فقط وقتی از حالت هماهنگی و تناسب خارج می شوید بیماری به سراغ شما می آید . شما شاد و خشنود وارد این دنیا می شوید . ناخشنودی یک انتخاب آگاهانه است و لازمه اش آن است که خود برای داشتن آن تصمیم بگیرید . ناخشنودی امری طبیعی نیست .
=16.0ptبه همین صورت شما برای ثروتمند شدن زاده شده اید . تلاش آن ها برای زنده ماندن امری شرافتمندانه طبیعی و ملزوم نیست . وقتی با قوانین طبیعی سعادت به زندگی خود ادامه می دهید , ثروت مانند بارانی که گل ها را آبیاری می کند بر سرشما می بارد .
=16.0ptراز دوازدهم:
=16.0ptسعادت در فضای اطراف شما موج می زند
=16.0ptکائنات تمام نیازهای شما را برآورده کرده است . سعادت در فضای اطراف شما موج می زند . سعادت مانند سربازی که در انتظار فرامین است در کناری منتظر است تا آن را فرا بخوانید .
=16.0ptافکار لازمه تحقق و تجلی سعادت هستند .
=16.0ptراز سیزدهم :
=16.0ptهنگامی که ماموریت خود را می یابید سعادت نیز شما را می یابد
=16.0ptوقتی به کاری که واقعا باید انجام دهید مشغول شوید کائنات جواب این کار شما را با خیر و نعمت ها می دهد . عملکرد قوانین کائنات این گونه است و استثنایی ندارد .
=16.0ptوقتی به انجام ماموریت خود مشغول می شوید و این کار را با عشق , حرارت و فداکاری انجام می دهید باعث می شود تا کار خود را در سطحی عالی انجام داده و نتایجی عالی هم دریافت کنید .
=16.0ptهمه مردم به طور ناخودآگاه در جستجوی جهاد خود هستند . نوعی دلیل , تمایل یا بینش که بزرگتر از آنچه هستند باشند . وقتی به انجام ماموریت خود مشغول هستید دیگران این نیرو را احساس کرده و می خواهند که بخشی از آن باشند . و آنگاه شما افراد قدرتمندی را به سوی خود جذب می کنید که سعادت خود را با شما شریک می شوند .
=16.0ptراز چهاردهم :
=16.0ptهنگامی که بینش قوی داشته باشید کائنات در برابر اراده شما سر تعظیم فرود می آورد .
=16.0ptاین از آن دسته موضوعاتی است که افراد ناوارد باید زمان زیادی را برای درک و مخصوصا باور کردن آن صرف نمایند . هر چیزی در کائنات را در سطح نهایی می توان تا حد ارتعاشات انرژی ساده کرد . و ارتعاشات انرژی بی شک از وجود دیگر جنبش های انرژی آگاهند و به آنها واکنش نشان می دهند .
=16.0ptبنابراین , بله , شما می توانید سعادت را به سوی خود جذب کنید . همان طور که می توانید اتاقی را در یک هتل برای خود رزرو کنید .
=16.0ptهنگامی که رویای زیبایی دارید و باوری قوی نسبت به آن رویا در خود ایجاد می کنید شرکایی را به سوی خود جذب می کنید , منابع لازم را متجلی می نمایید , بازار را تحت تاثیر خود قرار می دهید و سلسله ای از واکنش های مثبت نسبت به این بینش خود خلق می کنید .
=16.0ptراز پانزدهم :
=16.0ptسعادت شما معادل میانگین سعادت پنج نفر از نزدیکان شماست
=16.0ptجا شگفتی نیست که افراد ناوارد از خواندن این راز تعجب کنند . پنج نفر از افرادی را که بیشتر از همه به شما نزدیک هستند در نظر بگیرید , درآمد یک سال گذشته آنها را با هم جمع و سپس بر پنج تقسیم کنید تا بدانید درآمد امسال شما چقدر خواهد بود . این موضوع فقط درباره پول نیست ..........
=16.0ptاین امر در مورد قوانین دیگر سعادت نیز صدق می کند . به سطح روابط , سلامتی و شادی نزدیکترین افراد به خود توجه کنید تا متوجه شوید که شما دقیقا در میانه این موارد قرار دارید .
=16.0ptراز شانزدهم :
=16.0ptایمان , سعادت شما را از منبع آن بیرون می کشد
=16.0ptمی دانیم که افکار , انسان را قادر می سازند که سعادت را از فضای اطراف خود به واقعیت فیزیکی تبدیل کند . ولی این اتفاق بدون داشتن ایمان روی نمی دهد .
=16.0ptشما باید نیکی خود را ببینید , در جستجوی نیکی خود باشید و به آن باور داشته باشید تا آشکار شود . افرادی که کم استعداد هستند ولی ایمان زیادی دارند , نتایجی به دست می آورند به مراتب بیشتر و سریعتر از افرادی که توانایی زیاد ولی ایمان کمی دارند .
=16.0ptراز هفدهم :
=16.0ptسعادت بدون پول امکان ندارد
=16.0ptسعادت یعنی این که شما : تندرست , شاد و ثروتمند باشید .
=16.0ptهر کدام از این موارد به تنهایی خوب هستند ولی سعادت واقعی یعنی داشتن هر سه آن ها با هم .
=16.0ptبرخی از ثروتمندان , بیمار و تنها هستند . آن ها سعادتمند نیستند . با همین فرض اگر شما تندرست و فردی معنوی هستید , ازدواج موفقی کرده اید ولی در پرداخت صورت حساب های ماهیانه خود مشکل دارید , مسلما سعادتمند نیستید . سعادت در گرو داشتن همزمان آن سه مورد است .
=16.0ptراز هجدهم :
=16.0ptاتفاقاتی که دیگران چالش می نامند , باعث رشد شخصیت شما شده و سعادت را برایتان به ارمغان آورند
=16.0ptقرار نیست سعادتمند بودن , سخت و دشوار باشد . این گونه نیست . سعادت فقط سراغ آن هایی می رود که در مسیر صحیح هستند و لیاقت دارند که سعادتمند باشند . بخش اعظم روند سعادتمند شدن برای اغلب مردم , تجربه چالش های لازم به منظور تغییر شخصیت و رشد دانایی آنهاست . شما از خطاهای خود و دیگران پند می گیرید . هرچه بیشتر از خطاهای دیگران پند بگیرید , خودتان کمتر اشتباه خواهید کرد . البته درس هایی هم هستند که همه ما باید شخصا آن ها را فرا بگیریم .
=16.0ptافرادی که با آگاهی به سعادت رسیده اند این نکته را به خوبی می دانند و با آغوش باز این چالش ها را به عنوان نردبام ترقی خود پذیرا می شوند تا به آن شخصیتی که باید تبدیل شوند .
=16.0ptراز نوزدهم :
=16.0ptکائنات همیشه عشریه خود را از شما می گیرد
=16.0ptشما می توانید با لذت , عشق و محبت سهم خود را به منبع الهی و روحانی که از آن بهره می برید پرداخت کنید . یا می توانید آن را به طور غیر ارادی و از طریق هزینه دارو , درمان , تعمیر و غیره بپردازید . به هر حال کائنات همیشه سهم خود را از شما می گیرد .
=16.0ptراز بیستم :
=16.0ptرویاهای شما باید به اندازه خودتان بزرگ باشند
=16.0ptکوچک بازی کردن فایده ای برای شما و کائنات ندارد . تواضع حسن است ولی خشوع بی مورد و دست کم گرفتن بهترین صفات نیک انسان ضد سعادت به حساب می آید . عضلاتی که پرورش پیدا نکنند ضعیف شده و تحلیل می روند . همین اتفاق برای رویاها , آرزوها و بینش انسان نیز روی می دهد .
=16.0ptبینش و رویای شما نسبت به آینده باید بزرگ , متهورانه و پرتخیل باشد , البته اگر می خواهید که روزی محقق شود . شما به فشار لازمی که رویاهای بزرگ وارد می آورند و شما را به تلاش و کوشش وا می دارند نیاز دارید این فشار باید چنان قوی باشد که هر صبح از رختخواب بیرون بپرید و روز خود را با امید آغاز کنید .
=16.0ptراز بیست و یکم :
=16.0ptسعادت همیشه ردپایی از خود به جای می گذارد
=16.0ptیافتن سعادتمندان واقعی کار ساده ای است . آن ها هر صبح رختخواب خود را مرتب می کنند میز تمیز و مرتبی دارند و حتی ماشین کرایه ای خود را نیز شسته و تر و تمیز تحویل می دهند . سعادتمندان این کارها را به اجبار انجام نمی دهند بلکه خودشان چنین می خواهند , تا در محیطی سعادتمندانه زندگی کنند .
=16.0ptآن ها با خدمتکاران , پیشخدمت ها و صندوق داران چنان با مهربانی رفتار می کنند که گویی افرادی سرشناس هستند . آن ها به بدن خود احترام می گذارند و همان رفتار را با آن ها دارند .
=16.0ptراز بیست و دوم :
=16.0ptبینش و رویای شما سعادت را خیلی زود به نزدتان می آورد
=16.0ptسعادت ابتدا به ذهن متجلی می شود . شاید نعمات زیادی سر راه شما قرار بگیرند ولی سعادت نامحدود , ابتدا در نتیجه تصور ذهنی حاصل می شود . مدت ها پیش چیزهایی را که می خواستم در تابلوی رویاهایم وارد می کردم . دو سال طول کشید تا تمام آن ها متجلی شدند . صادقانه معتقدم که اگر آن کار را نمی کردم شاید ده سال طول می کشید تا به همین نتیجه برسم .
=16.0ptعبارات تاکیدی , کارت های هدف و ابزارهای دیگر که باعث تقویت و بهبود بینش شما می شوند نیز همین اثر را دارند . در واقع شما ضمیر ناخود آگاه خود را با اهداف مطلوب برنامه ریزی می کنید . و وقتی چیزی در ضمیر ناخودآگاه شما برنامه ریزی شده باشد , حتما محقق خواهد شد .
=16.0ptراز بیست و سوم :
=16.0ptسعادت ربطی به فرصت ها , شانس و بخت و اقبال ندارد
=16.0ptتوده مردم تصور می کنند که سعادت در نتیجه فرصت های خاص , خوش شانسی یا خوش بختی حاصل می شود . حتی میزان تحصیلات , نوع تربیت و مهارت های شما نیز به اندازه شعور و باورهای شما اهمیت ندارند . زیرا شعور و باورهای شما هستند که تحصیلات , تربیت و مهارت های شما را پیش می رانند .
=16.0ptراز بیست و چهارم :
=16.0ptسعادت به معنی فراوانی چیزی نیست . سعادت نوعی طرز تفکر است .
=16.0ptماشین های آن چنانی , خانه های مجلل و پول سعادت نمی آورند . آن ها نشانه های سعادت هستند . سعادت واقعی طرز تفکر صاحب آن ها است . به همین ترتیب فقر مالی , اجاره نشینی و موارد مشابه بدبختی نمی آورند . فقر جزو شرایط بدبختی است . بدبختی نیز به خودی خود نوعی طرز تفکر است .
=16.0ptراز بیست و پنجم :
=16.0ptذهن شما ابزاری است برای رسیده به سعادت یا بدبختی
=16.0ptاین راز یا ترسناک ترین چیزی است که شنیده اید یا بهترین بصیرتی است که تا به حال آموخته اید .
=16.0ptهیچ دو نفری پیدا نمی شوند که یک رویداد را مانند هم ببیند . رویدادی که برای یک نفر تهدید است برای دیگری فرصت تلقی می شود . فرض کنید به شما شانس شرکت در یک فرصت کاری داده شده است شما می توانید به راه های مختلفی از این فرصت استفاده کنید . می توانید چشم بسته و بدون هیچ تحقیق و تفحصی وارد آن فرصت کاری شوید . زیرا فکر پولدار شدن ذهن شما را به خود مشغول کرده است . در این حالت ممکن است وارد موقعیت بدی شده و پول زیادی را از دست بدهید .
=16.0ptیا داستان دوم : می توانید فکر کنید که برای پذیرفتن پیشنهاداتی که به شما داده می شود خیلی دیر شده است . می توانید فکر کنید که آقازاده ها پیشاپیش بهترین فرصت ها را از آن خود کرده اند . بنابراین شانس خود را پس می زنید .
=16.0ptو داستان سوم : زمانی که فرصتی به شما پیشنهاد می شود , اول به خود اعتماد می کنید , کاملا تحقیق می کنید و آن گاه تصمیمی قاطعانه می گیرید .
=16.0ptواکنش شما به فرصت های زندگی تا حد زیادی به طرز تفکر شما بستگی دارد . از میان ابزارهایی که می توانید برای تحقق سعادت خود از آن ها استفاده کنید , ذهن از همه قوی تر است
=16.0ptراز بيست و ششم :
=16.0ptخودخواهي لازمه سعادت واقعي است
=16.0ptدر واقع خودخواهي مزيت اخلاقي شماست . بسياري به شما مي گويند كه به جبر اخلاق بايد علايق ديگران را بر علايق خود مقدم بداريد . كه بايد خود را براي اجر بيشتر قرباني كنيد . اين تفكر براي عزت نفس ، سعادت و زندگي شما بسيار خطرناك است . صرف نظر كردن از شادي خود براي ديگران دانسته يا ندانسته به شما و ديگران نشان مي دهد كه كوچك و بي مقدار هستيد كه حتي لياقت توجه به خودتان را نيز نداريد .
=16.0ptدر واقع اين تفكر ، ضد انساني و آفت فكر شماست . حفظ بقاء و در طلب شادي بودن بايد پايه نظام ارزش هاي شما را تشكيل دهد . زندگي خود را با ابزارها و استانداردها ، براي لذت خود بسازيد . هر چيزي كمتر از اين ، به شما آسيب مي رساند و هر چيزي كه به فرد آسيب برساند در واقع براي جامعه مضر است .
=16.0ptراز بيست و هفتم :
=16.0ptسعادتمندان با تخفيف ، كوپن و حراج كاري ندارند
=16.0ptسعادتمندان هرگز از خريد چيزي با قيمت مناسب نمي ترسند . آن ها دست رد به سينه صرفه جويي نمي زنند ولي صرفه جويي مبناي خريد آن ها محسوب نمي شود . آن ها به جاي اينكه انرژي زيادي را صرف ترفندهاي چانه زني ، يافتن كوپن و شركت در حراجي ها كنند ترجيح مي دهند وقت خود ا به توليد ارزش ( بهاي ) بيشتر بگذارنند كه خود سعادت بزرگتري است
=16.0ptراز بيست و هشتم :
=16.0ptسعادت در همه جا وجود دارد
=16.0ptمردم با ديدن اوضاع فقيرانه در محل هاي فقيرنشين فكر مي كنند كه در آن جا سعادت وجود ندارد ، مخصوصا در جاهايي كه فقر به وضوح ديده مي شود . ولي ديدن اين چيزها بدين معني نيست كه سعادت در آن مكان ها وجود ندارد بلكه بدين معني است كه مردم آنجا ، سعادت خود را متجلي نكرده اند .
=16.0ptانسان هاي بدوي فكر مي كردند كه خورشيد هر شب زمين را ترك مي كند . در واقع اين زمين است كه روي از خورشيد برمي گيرد . سعادت هم مثل خورشيد است . سعادت هرگز ما را ترك نمي كند بلكه ما هستيم كه گاهي روي از آن برمي تابيم .
=16.0ptراز بيست و نهم :
=16.0ptنوع رابطه شما با پول تعيين مي كند كه آيا آن را به سوي خود جذب مي كنيد يا نه
=16.0ptافراد بي پول نوعي انرژي و بار معنايي منفي درباره پول دارند . آن ها هميشه به كارهايي كه به دليل نداشتن پول نمي توانند انجام دهند فكر مي كنند .
=16.0ptافراد پولدار رابطه بسيار مثبتي با پول دارند آن ها پول را از زاويه آزادي ، كيف و لذتي كه برايشان به همراه مي آورد مي بينند . داشتن رابطه منفي با پول آن را از شما دور مي كند در حالي كه رابطه مثبت آن را به سوي شما مي كشد .
=16.0ptراز سي ام :
=16.0ptدر تجلي سعادت موضوع قضاوت مطرح نيست
=16.0ptنيروهاي متضاد ولي برابر تعادل همه چيز در كائنات را بر عهده دارند . مونث و مذكر ، يين و يانگ ، منفي يا مثبت . رابطه آن ها بر مبناي اصل برنده- برنده يا به عبارت ديگر اصل تبادل منصفانه ارزش ها است .
=16.0ptمن در اين جا واژه منفي را پيش مي كشم تا موضوع بهتر روشن شود . در واقع من اعتقاد دارم نيرويي كه جهان را خلق كرد مثبت و خوب است . چيزهايي كه ما برچسب بد و منفي به آن ها مي زنيم ، مخلوق به خداي بد نيستند بلكه واكنش هاي بد ما به آن نيروي خوب هستند .
=16.0ptاگر لاستيك اتومبيل شما در ميانه راه رسيدن به فروشگاه پنچر شود شايد فكر كنيد اتفاق بدي افتاده است . ولي همين اتفاق از نظر صاحب پنچرگيري ( كه تلاش مي كند دختر خود را به دانشگاه بفرستد ) خوب است . شايد من فكر كنم كه ترتيب دندان هايم خيلي بد است ولي دندانپزشك من نظر ديگري دارد .
=16.0ptزمستان بد و تابستان خوب نيست . براي اين كه پاييز خوب باشد نيازي نيست كه بهار بد باشد . آن ها فقط هستند . از طرفي ما بايد براي هر چيزي ، متضادي در نظر بگيريم تا براي ما معني پيدا كند . نكته اينجاست كه درباره اين كه چه چيزي بد و چه چيزي خوب است فلسفه بافي نكنيم يا با برچسب زدن خود را از مسير منحرف نكنيم . نكته مهم اين است كه بدانيم هر چيز مجاني نيست همه چيز بر اساس تبادل منصفانه ارزش ها به دست مي آيد . همه چيز .
=16.0ptراز سي و يكم :
=16.0ptتا وقتي ماموريت فعلي خود را تمام نكنيد ماموريت بعدي به شما داده نمي شود
=16.0ptو نه فقط تمام كردن آن ، بلكه درست انجام دادن آن با تمام توان . زندگي سعادتمندانه شما مجموعه اي است از وظايف و ماموريت هايي كه هر يك باعث رشد ، پيشرفت استعداد و گسترش آگاهي شما مي شود . همزمان كه آگاهي شما گسترش مي يابد تاثير شما بر اطراف نيز بيشتر مي گردد . بنابراين مسئوليت هاي شما افزايش مي يابد و اين در حالي است كه تواناييهاي شما براي رسيدگي به آن ها نيز بيشتر مي شود . كم كم دايره بزرگتري را تحت تاثير خود قرار داده و سعدت بيشتري را به سوي خود جذب مي كنيد .
=16.0ptراز سي و دوم :
=16.0ptسرعت رشد سعادت شما دقيقا برابر با رشد خودتان است
=16.0ptهمزمان كه رشد مي كنيد ، آگاهي شما گسترش مي يابد . همزمان كه آگاهي شما بيشتر مي شود سعادت بيشتري را به سوي خود جذب مي كنيد . در اين ميان هيچ راه ميانبري وجود ندارد . شما بايد مراحل رشد فردي را طي كرده و به انسان مورد اعتمادي تبديل شويد تا در نتيجه آن به سعادت زياد دست پيدا كنيد .
=16.0ptراز سي و سوم :
=16.0ptسعادتمندان آگاه ناسازگار هستند
=16.0ptمتاسفانه اكثر مردم بيمار و بي پول و ناخشنود هستند و به ناچار به سختي زندگي مي كنند . آن ها هر روز به انجام كارهاي سخت ، كارهايي كه به آن ها دستور داده مي شود و كارهايي كه از آن ها انتظار مي رود مي گذرانند . آن ها نمي دانند چگونه فكر كنند . مدت هاست كه به آن ها گفته مي شود به چه چيز فكر كنند و به همين دليل نمي دانند كه چگونه فكر كنند . اگر مي خواهيد موفق شويد بايد ناسازگار باشيد . و براي اين امر بايد تفكر انتقادي داشته باشيد ، كاري كه عوام نمي توانند انجام دهند . عوام قدرت تشخيص ندارند به همين دليل نااميدانه و به سختي زندگي مي كنند . بيل گيتس ميلياردر است چون قادر است چيزهايي را تشخيص دهد كه ديگران نمي توانند .
=16.0ptآن چه مي شنويد و مي خوانيد را زير سوال ببريد . طرز تفكر عوام را تحليل كنيد و نوعي ديگر بينديشيد .
=16.0ptراز سي و چهارم :
=16.0ptكائنات مي توانند هر كاري را تنها به واسطه خود شما برايتان انجام دهد
=16.0ptكويكرها مي گويند : وقتي دعا مي كني به خودت هم تكاني بده . كائنات چراغ را براي شما مهيا مي كند ولي اين شما هستيد كه بايد آن را روشن كنيد . برنامه ريزي براي سعادتمند شدن خوب است ولي به تنهايي ، چيزي جز برنامه ريزي نيست . وقتي عبارت تاكيدي خود را مشخص كرديد ، برنامه كارهاي خود را نيز تعيين كنيد
=16.0ptراز سي و پنجم :
=16.0ptبدگويي در مورد ديگران دِين منفي براي شما ايجاد مي كند
=16.0ptاين راز يك شاخه از قانون خلاء است . وقتي بد ديگران را مي گوييد و نظر بد به آرامش آن ها داريد ، اين باعث مي شود كه ديني در تقدير شما نوشته شود . اين مانند تماشاي برنامه هاي تلويزيوني است كه از ناداني عده اي براي سرگرمي ديگران استفاده مي كنند .
=16.0ptراز سي و ششم :
=16.0ptوقتي انتقاد از يك در بيرون مي رود ، سعادت از در ديگر وارد مي شود .
=16.0ptيكي از موانع ورود سعادت به زندگي افراد اين است كه آن ها رنجش ، انتقام و دلخوري را در خود نگه مي دارند . سعادت نمي تواند در قلبي كه چنين احساساتي در آن وجود دارد وارد شود . حفظ چنين احساساتي به صاحب آن ها صدمه مي زند و سعادت را از او دور نگه مي دارد . بايد همه افرادي را كه در زندگي با شما بدرفتاري كرده اند ببخشيد . مخصوصا بايد خودتان را ببخشيد . اگر نتوانيد خودتان را ببخشيد نمي توانيد غنا و ثروت را بپذيريد .
=16.0ptراز سي و هفتم :
=16.0ptروياهاي شما هرگز تا اين حد دست يافتني نبوده اند .
=16.0ptدر زندگي ، هيچ تصادفي وجود ندارد و اين اتفاقي نيست كه شما اكنون در حال مطالعه يكي از كتاب هاي سري سعادت هستيد . شما اهل بينش هستيد وگرنه تا اين حد پيش نمي آمديد . شما چگونگي عملكرد قوانين سعادت را به خود آموخته ايد . حال مي دانيد كه كائنات در برابر اراده انساني با روياهاي جذاب سر تعظيم فرود مي آورد .
=16.0ptتجلي غنا و سعادت ، نتيجه فراگيري رازهايي است كه آن ها را تبيين مي كنند . حال شما اين رازها را فرا گرفته ايد .
=RTL
 سپاس شده توسط رزم آور نور

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان