امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جهان هولوگرافیک
جهان هولوگرافیک آن جهانی است که هر قطعه کوچک و هر ذره آن قطعه تمام ویژگیها و اطلاعات کل را در بر دارد

نویسنده : مایکل تالبوت
مترجم: داریوش مهرجویی

کد پی‌اچ‌پی:
http://s3.picofile.com/file/7481699458/jahane_holographic.pdf.html 
در جهان تنها يك فضيلت وجود دارد و آن آگاهي است

و تنها يك گناه و آن جهل است

مولانا
 سپاس شده توسط annasufia ، Mahacita Bahuruci ، hakimbashi ، farbod ، مریم ، 777 ، Taraneh ، bashar ، amirkalate ، MehrdadS ، Valizadeh ، Eagle ، haghjo ، abbasss ، alizobeidi ، فراسو ، السا ، Farzam.s ، farzad78
من اخیرا این کتاب رو خوندم و اون موقع تازه عضو این انجمن شده بودم اما هیچی از مطالب انجمن سر در نمی آوردم تا اینکه کتابو خوندم و فهمیدم توی این دنیا چه خبره. طوری مشتاقش شدم که تا تمومش نکردم، نخوابیدم.اولش یکم گنگ به نظر میرسه ولی کم کم مشخص میشه موضوع از چه قراره. بعد تازه اومدم توی انجمن و با یه دید دیگه مطالبو خوندم. متشکرم از زرتشت عزیز.
 سپاس شده توسط bashar ، داود ، amirkalate ، FATIMAA ، Taraneh ، zartosht ، atrin ، konda ، Eagle ، annasufia ، فراسو
توصیه می کنم این کتاب رو دوباره و دوباره بخونید واقعا بهترین کتابی بوده که در این چند سال اخیر درمورد مسایل ماورایی و فرارورانی خوندم
کسی که در خود اسیره چه جوری ادعای نجات دیگران رو داره و میخاد اونارو نجات بده
 سپاس شده توسط amirkalate ، konda ، Taraneh ، Valizadeh ، bashar ، Eagle ، annasufia
با سلام  و تشکر از همه دوستان 

کتاب دیگری از مایکل تالبوت

عرفان و فیزیک جدید
نويسندهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مترجم: محسن فرشاد
ناشر: علم
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 200
مروري بر كتاب
در فيزيك كوانتوم نظريات جديدي ارائه شده مبني بر اين‌كه جهان چيزي جز وهم و خيال نيست. تا چند دهه پيش، از فيزيكداناني مثل دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 كه رويكرد تجربي داشتند آموخته بوديم كه موجوديت جهان مستقل از آگاهي ماست و ما انسان‌ها باشيم يا نباشيم، جهان وجود دارد. ولي اكنون معلوم شده كه برخورد ما با واقعيت آن قدرها هم انفعالي نيست.
ذهن بشر از طريق مفروضات و مفاهيم پيشينش حتي در علمي‌ترين آزمايش‌ها هم مداخله مي‌كند و در ماهيت واقعيت تاثير مي‌گذارد و بنابراين چيزي به نام بي‌طرفي كامل وجود ندارد. فيزيك جديد مي‌گويد واقعيت تركيبي از قوانين جهان خارج با رويكرد ذهني مشاهده كننده است.
آن قوانين قابل اندازه‌گيري است و ابهامي ندارد، ولي ذهن مشاهده كننده‌ها با هم فرق دارد. اين ديدگاه عيني ـ ذهني در باب عالم اعتقادات علمي و ريشه‌دار ما را با چالش بزرگي روبه‌رو كرده و چه بسا در آينده ديدگاه ما در باب واقعيت را به كلي تغيير دهد

دوستان موقع خرید به مترجم کتاب دقت کنید ، بنظر بنده ترجمه آقای عبداللاه نژاد اصلا خوب نیست چون با توجه به اصطلاحات کتاب ، فکر کنم اصلا تجربه ترجمه همچین کتابهایی را نداشته اند.  
همواره در نور و برکت باشید
 سپاس شده توسط bashar ، omid ، FATIMAA ، dadan ، فراسو
مدت‌ها پیش این کتاب رو دیده بودم اما با توجه به نقدهایی که درباره‌ش خونده بودم تصور می‌کردم نمی‌تونه کتاب مفیدی باشه. در حالی که الان که شروع به خوندنش کردم متوجه شدم کسانی که نقدهای تند و تیز کرده بودن و مطالب کتاب رو کلا زیر سوال برده بودن ذهن‌های بسته‌ای داشتن و مایل بودن همه چیز رو در چارچوب دانسته‌های خودشون و ادعای همه‌چیز دانی دانش مدرن توضیح بدن. متاسفانه بسیاری به علم نگاه مذهبی و ایمانی پیدا کردن و اجازه‌ی پرسیدن سوالات جدید رو از خودشون گرفتن.
تا در طلب گوهر کانی، کانی
تا در هوس لقمهٔ نانی، نانی
این نکتهٔ رمز اگر بدانی، دانی
هر چیز که در جستن آنی، آنی
 سپاس شده توسط jafar ، bashar ، farda123 ، فراسو
باسلام.با خواندن این کتاب میشه به چند نکته پی برد اولی سواد نویسندشه که واقعا با سواده  دوم  اینکه ما قطره ای با کیفیت اقیانوسیم وسوم ما هر چیزی رو که میبینیم و با حواسمون حس میکنیم در واقع به نوعی هولوگرامه .
با سپاس
 سپاس شده توسط farda123 ، goodboy_313 ، sito ، السا ، golshekar ، ayat ، bashar
سلام دوستان عزیز
مدتی بود در هنگام مراقبه و خوددرمانی مساله ای بشدت ذهنم رو درگیر خودش کرده بود. و اونم این بود که اطرافم رو مثل موج میدیدم. همه چیز از حالت انجماد و سفتی کم کم خارج می شد شل می شد مثل آب موج دار می شد. هوا از حالت بی رنگ و بی ظاهر به شکل موج درمیمود. انگار توی آب نشستم و دارم به اطرافم نگاه میکنم. البته نه به وضوح و روشن. اما تمرکزم ک زباد می شد بیشتر موجی میدیدم. مثل وقتی که آتش روشنه و شما وقتی به دود ان نگاه میکنید منظره ای که پشت دود و حرارت آتش قرار دارد به دلیل شکست نور موجی دیده می شود. اوایل اهمیت نمیدیدم و می گفتم خطای دیده.  باز دوباره فکرم مشغول کرد اگر خطای دیده چرا فقط زمان مدیتیشن و خوددرمانی؟!؟؟؟؟ 
تااین که اتفاقی این پستو دیدم و کتاب رو خوندم و شیفته این کتاب شدم. واقعا جوابم رو گرفتم. دنیا و واقعیتی که ما میبینم یک توهمه و جهان چیزی جز ارتعاش و امواج
نبست. اما مغز ما جوری برنامه ریزی شده که به این امواج واقعیت عینی ببخشه و به شکل گل و درخت و ساختمون و انسان و... ببینیم.
 سپاس شده توسط یکتا ، bashar ، farda123 ، فراسو ، خداپرست ، farzad78 ، dadan ، sito

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان