امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهود چیست
سلامی پر از عشق بر تک تک دوستان عزیز

اخیرا بحث هایی در مورد شهود توسط دوستان صورت گرفت.
لطفا نظرات خود را در مورد شهود بیان کنید.
شهود چه خصوصیاتی دارد
آیا می توان به شهود اطمینان کرد
آیا می توان بین شهود و توهم تمایز قایل شد
شهود چگونه بدست می آید
آیا شهود دایمی است یا لحظه ای
تجربیات خود در مورد شهود
.
.
.

باشد که مفید واقع گردد.
 سپاس شده توسط Saeed141 ، farbod ، Mahacita Bahuruci ، kimiasang ، FATIMAA ، MehrdadS ، مریم ، shahrooz518 ، ye doost ، zartosht ، عبدالله ، 67791 ، ساتیا ، hourisima ، saeed871 ، Reza809 ، bashar ، 313 ، جویا ، sahand110a ، Taraneh ، پاييز ، mina_sadat1360 ، shahbalout ، آیلا ، RealArt
سلام و خوش آمدگويي به دوست خوبم و سالک گمنام جيوتي مارگا:

معني و مراد شهود رو که همه ميدونيم اما همين تمايز بين شهود و توهمه که خيلي مهمه و زماني ما به توانايي متمايز کردن اين دو ميرسيم که هم عاري از قضاوت و خود خواهي باشيم و هم به هوشياري کامل رسيده باشيم.

خيلي از تصويرها و صدا ها و ...مي تونند زاييده نا خودآگاه يا حتي تداخلات رواني با ساير انسانها و حتي حافظه دي ان اي ما باشند که ما دريافتشون ميکنيم وبا شهود حقيقي فاصله زيادي داشته باشند.

البته مبحثي رو که گشوديد خيلي تخصصيه و نظر ماهاچيتا و شما و سامادهي براي همه ما شنيدني و مفيد خواهد بود.

با تشکر
 سپاس شده توسط عبدالله ، farbod ، Mahacita Bahuruci ، konda ، kimiasang ، ye doost ، zartosht ، مریم ، saeed871 ، hourisima ، bashar ، Reza809 ، جویا ، Taraneh ، پاييز ، پاييز ، آیلا ، RealArt
به نم خدا

شهود چه خصوصیاتی دارد : 1. باید چشم جسم بسته و چشم دل باز گردد . 2 شهود در مقام سوم و در نفس مطیع امکان پذیر است 3.در شهود حتما باید پرسید تا دچار ضرر نگردد شاهد
آیا می توان به شهود اطمینان کرد: شهود ربانی و شهود شیطانی نمی دونم شما چی بهش میگین اما در این دو نوع شهود عواملی دخیل است و به شهودی می توان اطمینان کرد که جنبه ان برای ما مهم نباشد
آیا می توان بین شهود و توهم تمایز قایل شد: وجه تمایز شهود و توهم را فقط پیر کامل و استاد کامل می تواند تشخیص دهد و از حیطه تشخیص رهجو خارج است .
شهود چگونه بدست می آید: شهود ربانی و شهود شیطانی داریم هر انچه که در اسمان است در زمین است با قدرت کمتر
آیا شهود دایمی است یا لحظه ای: شهود بسته به فرد و درگاه و مهره مقام او بستگی دارد ، شاید فردی بتواند مکه را در ایران ببنید بازگو کند نهی نشود دیگری بازگو کند نهی شود
تجربیات خود در مورد شهود: تجربیات زیاد و شهود هر کسی به دنیای روح او بستگی دارد
به نام خدا که سر منشاء روح ماست
باران که می بارد ، دلم برایت تنگ میشود …
راه می افتم بدون چتر ، من بغض میکنم ، آسمان گریه !خدای من
به سمت نور برو >سایه ها به دنبال تو خواهند بود 
یادتان بخیر پدر مادر برادر زندگی روحتان خوش
 سپاس شده توسط farbod ، Saeed141 ، kimiasang ، FATIMAA ، shahrooz518 ، mohammadrms ، zartosht ، konda ، مریم ، جویا ، saeed871 ، bashar ، Reza809 ، Taraneh ، پاييز ، mina_sadat1360 ، Delkhoshi ، آیلا ، RealArt
خداوند مي گويد : من حربه هايي دارم كه تو از آن ها بي خبري . راه هاي من خردمندانه و روش هايم قابل اعتماد است .
پس به پروردگارت توكل كن و طريق خود را به خدا بسيپار كه آن را انجام خواهد داد . براي بسياري از افراد سپردن امور به خداوند خيلي سخت است . البته براي سپردن امور به خداوند بايد پيرو شهود باشي .
شهود چيست ؟
شهود همان راه كوتاه يا شگفت انگيزي است كه شما را به مقصد مي رساند .
شهود نيرويي معنوي و برتر از عقل است .
شهود همان آوازي ملايم و آهسته است كه به اصطلاح به دل مي افتد و مي گويد كه اين كار را بكن و راه اين است . شهود مهم ترين بخش پيشرفت معنوي ست .
شهود هدايت الهي و الوهيت باطن است .
راهنمايي است كه هرگز چرتش نمي گيرد و نمي خوابد .
شهود از هيچ چيز غفلت نمي كند .
همواره به آن توجه كن و آن را بشناس كه تو را به راه راست هدايت مي كند . به ياد داشته باش كه حتي كوچك ترين چيزها را ناديده نگيري .
ولي براي شخصي كه همواره پيرو ذهن استدلالي بوده ، خيلي دشوار است كه دفعتا آن را رها كند و پيرو شهود شود . به خصوص افرادي كه ذهن استدلالي را عادت معنوي و هميشگي شان مي خوانند .
اين افراد به يك روند معمول در زندگي خو گرفته اند كه هر ساعت را به يك كار خاص اختصاص دهند . سر ساعت ، غذا مي خورند ، بيدار مي شوند و به رختخواب مي روند و هر گونه اختلال يا تغييري در اين روند آن ها را آزار مي دهد .
البته ما در امور خود حق انتخاب داريم ، اگر بخواهيم مي توانيم پيرو راه شگفت انگيز شهود شويم ، يا مي توانيم با پيروي از ذهن استدلالي راه دراز و سخت تجربه را بپيماييم . قطعا اگر پيرو هشياري برتر باشيم ، به بالاترين مقام مي رسيم ، زيرا فقط به اعتبار شهود مي توانيم ، بر ذهن نيمه هشيار خود اثر بگذاريم .
 سپاس شده توسط mohammadrms ، konda ، مریم ، kimiasang ، Saeed141 ، saeed871 ، hourisima ، bashar ، جویا ، Taraneh ، پاييز ، آیلا
با سلام، فکر میکنم اگر چیزهایی که خودمون بهش رسیدیم و تجربه کردیم رو بنویسیم خیلی خیلی بهتر از مقالات سایت های دیگر هست که بخوایم بزاریم یا میتونیم مقالات رو جاهای مختلف بخونیم و استنباط و نتیجه گیری خودمونو بنویسیم اینطوری هم مفهوم تر و قابل درک تره هم بیشتر به دل آدم میشینه... بنظر بنده شهود از دل میاد یعنی بهمون راهو نشون میده و هدایت میکنه مارو ،اما چیزهایی که زاییده ذهنه درونش تشویش و نگرانی هست. اما گاهی هم البته خیلی کم پیش اومده که راجع به مسئله ای فکر کردم که شهودم راهنماییم کرده اما زاییده ذهنم بوده و اشتباه کردم، برای همین هم فکر میکنم باید خیلی خوب و بیشتر تمایز ها و تفاوت هاشونو بشناسیم تا گاهن دچار دردسر نشیم.از دوستان خواهش میکنیم بیشتر و بهتر توضیح بدن تا کاملا برامون روشن بشه این موضوع. با سپاس.
 سپاس شده توسط farbod ، konda ، عبدالله ، Saeed141 ، shahrooz518 ، مریم ، kimiasang ، saeed871 ، hourisima ، bashar ، Reza809 ، Taraneh ، آیلا
درود

مورد خوبی هست که توسط کریشنا جان مطرح شده ( البته شاهد نظرات خاصی در این تاپیک نبودیم و توجه بهش نشده!!! ) ، بنده علم خاصی در این مورد ندارم که نظرم رو در مورد سوالات مطرح شده عرض کنم البته کسی هم از عزیزان تا به حال به اون سوالات نپرداخته! ، و بیان سخنان دیگران فکر میکنم مفیدِ فایده نباشه پس درکم رو از این موضوع که به چه شهودی میشه اطمینان کرد در تجربیاتم عرض میکنم . هر شهودی چه شنوایی چه ادراکی و دیداری و ... اگر در هنگام رخ دادن عشق الهی را در شما تداعی کند شهود درستیست و شهودیکه عشق و شفقت الهی را درونتون بر نیانگیزد و یا احساس ترس و تردید یا تشویش یا.... را القاء کند قابل اطمینان نیست . به نظر بنده ملاک و خط کش در تشخیص همین است (به صورت کلی ) و کاری به مسائل مذهبی و دینی و فرقه ها و نظرات در بودیسم و یا اسلام و یا .... ( اصطلاحا خط کش هاشون در این مورد ) ندارم .
 سپاس شده توسط Saeed141 ، ye doost ، farbod ، kimiasang ، shahrooz518 ، saeed871 ، hourisima ، bashar ، Reza809 ، Taraneh ، نسیم ، konda ، chakavak3 ، آیلا
سلام
به نظر من شهود همونطور که از اسمش معلومه یعنی شاهد بودن.به نظرم دو جور ندا یا پیام ادم میگیره یکی تو سر هست که میتونه برای افکار و اندیشه و ذهن و تخیل و توهم و علم و ..... باشه.یه ندا یا پیام هم هست که موقع وقوعش اگه ادم دقت کنه از دل میاد.با دل درک میشه.یهو یه چیزی تو دل ادم باز میشه.پیامی میگیره که همراه اون پیام یه انرژی قوی و ارامش بخشی هست که یه جور اطمینان میده که همین درسته.نمیدونم کمی سخته توضیحش.ولی من هر وقت پیامی از دلم میگیرم همیشه درست از اب در میاد حتی اگه اولش فکر کنم اشتباه شده بعد مدتی خیر و صلاحش رو متوجه میشم.
از تجربم بخوام بگم مثلا وقتی با کسی حرف میزنم یا قراره براش درمانگری کنم بدون اینکه چیزی بهم گفته باشه یه ندایی تو دلم میگه کجای بدنش بیشتر نیاز داره و درد میکشه که همیشه درست میشه.یا تو اتفاقایی که برام میوفته.یا مثلا تمرین و کار کردن یکدفعه تو دلم میاد یه برونریزی با فلان حالات دارم و فلان روز تموم میشه. من سعی میکنم به ندای درونم بیشتر توجه کنم و اکثرا بهم خیلی کمک میکنه ولی وقتاییکه گوش نمیدم ضرر میکنم
 سپاس شده توسط ye doost ، Saeed141 ، مریم ، kimiasang ، عبدالله ، جویا ، saeed871 ، hourisima ، bashar ، Reza809 ، Taraneh ، konda ، آیلا
به نام خدا

شهروز جان ببخشید اما اون چیزی که شما فرمودین یک دنیا با عالم حقیقت شهود تفاوت داره
اون حس ها مربوط به انرژی و حس های دیگه هست ، دوست من شهود تفاوت داره با اینکه حس
کنید یا ندایی به دلتون بیاد در شهود یک نداگر و راهنما دارین ، در شهود حس نیست درک هست
یه دوست بنده 3 ماه با یکی از نسخه های بزرگان کار کرد وقتی به شهود رسید تجربیات عجیبی داشت
که لازم به ذکر نیست
به نام خدا که سر منشاء روح ماست
باران که می بارد ، دلم برایت تنگ میشود …
راه می افتم بدون چتر ، من بغض میکنم ، آسمان گریه !خدای من
به سمت نور برو >سایه ها به دنبال تو خواهند بود 
یادتان بخیر پدر مادر برادر زندگی روحتان خوش
 سپاس شده توسط farbod ، zartosht ، مریم ، Saeed141 ، kimiasang ، hakimbashi ، saeed871 ، bashar ، نسیم ، konda ، shahbalout ، آیلا
سلام به همگی دوستان
شمشال جان دوست عزیزم
ما پنج تا حس داریم که با بدن فیزیکیمون یا همون کالبد مادی مون حس یا درک میکنیم.درک و حس یک معنی رو دارن فکر میکنم.و حس ها و درکهایی که با حس ششم یا حس برترمون متوجه میشیم.
ما برای شهود نیاز به توانایی یا تمرین خاصی نداریم.همون شاهد بودن کافیه.شهود معنی لغویش یعنی حاضر بودن شاهد بودن.وقتی ما فقط شاهد و حاضر باشیم و هیچکاری نکنیم میتونیم از شهودمون بهره بگیریم.
همه ما این شهود رو داریم ولی بسته به قدرت باور و ایمانمون ازش اگاهیم و استفاده میکنیم.تو اکثر اموزش های درمانگری و کار با انرژی تاکید شده ازشهودمون استفاده کنیم.حس ششم ؛چشم سوم؛و مثل این اسمها همون شهود هستن.که درجه و رتبه های زیادی داره.شهود چیزی نیست که کسی نداشته باشه بعد با چند ماه تمرین یه مرتبه داره شهود کامل و حقیقی بشه.
شهود و همه دارن و با تمرین و باور و ایمان به مرور زمان تقویت میشه.
همونطور که فکر کنم تو انجمن استاد عزیز یه همسویی گذاشتن برای تقویت قدرت شهود.نگفتن باز شدن شهود یا دریافت شهود.چون همه ما از نعمت شهود درونی یا باطنی و راهنمایان و فرشتگان معنوی برخورداریم فقط ارتباط ما دچار مشکل شده.
البته این نظر شخصی و تجربه منه.خوشحال میشم همه دوستان و استاد عزیز هم نظر و تجربشون رو بگن که استفاده کنیم. Heart Smile
 سپاس شده توسط konda ، FATIMAA ، kimiasang ، جویا ، saeed871 ، bashar ، Reza809 ، مریم ، Taraneh ، نسیم ، آیلا
شهود چه خصوصیاتی دارد؟ به نظر بنده شهود یه آگاهی از منشا الهیه وشاید هم بوسیله خود الهی ما و یا فرشتگان به مراکز دریافت درونی ما فرستاده میشه. 
و از نظر بنده دارای سطح /طبقاتِ
برای کسانی که دارای ظرفیت وجودی بالایی هستند میتونه خیلی قوی و پر از آگاهی و شعور باشه
برای کسانی هم که در ابتدای راه هستند ( مثل بنده ) خیلی معمولی و نزدیک به حواس باشه 
[align=right]آیا می توان به شهود اطمینان کرد : در صورتی که به این درک رسیده باشیم  بله
[align=right]آیا می توان بین شهود و توهم تمایز قایل شد : بله توهم و شهود همانطور که از اسمشان پیداست کاملا متضاد هم هستند و این دو کلمه و حالت کاملا از هم جدا میباشند
[align=right]شهود چگونه بدست می آید : با تمرین های معنوی ( عبادت خالصانه ، مدیتیشن/مراقبه ، تزکیه نفس ، لایت ورک)
[align=right]آیا شهود دایمی است یا لحظه ای: خب به نظر بنده هر چیزی که در این عالم از طبقات بالاتر به انسان داده میشه در صورت از دست دادن شرایط و قابلیتها از انسان هم گرفته میشه
[align=right]تجربیات خود در مورد شهود :
خیلی وقتها پیش اومده که در مورد کاری/ عملی یه ندایی از درون بهم گفته نکن یا فلان شکل عمل کن .
ولی اینجور تجربه ها اگر بخواهیم سطح و طبقاتی برای شهود در نظر بگیریم ، تجربیات اینچنینی در سطح خیلی معمولی و ابتدایی قرار میگیرن.
پیش اوده در خواب مسئله خاصی رو دیدم که اینجور برداشت کردم که فلان کار رو انجام بدم یا نه. این جور تجربیات به نظر بنده از سطح قبلی بالاترِ.
در مورد درمان خیلی زمانها بدون اینکه بیمار چیزی بگه محل درد یا انسداد رو متوجه شدم.
...

سپاس شده توسط bashar ، saeed871 ، جویا ، مریم ، Taraneh ، گلبهار ، konda ، mina_sadat1360 ، shahbalout ، chakavak3 ، آیلا ، RealArt ، رزم آور نور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان