امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخشش (گذشت کردن)
(6-6-1395، 12:37 صبح)ebi7777 نوشته است: وقتي نمي‌توني اون رو ببخشي، به انتقام فكر كن.
كسي كه اين همه بهت بدي كرده و سزاوار بخشش نيست، لابد سزاوار مجازات هست.
فعلا به مدت يه ماه بشين براش نقشه بكش. بدترين مجازاتي رو كه مي‌توني، براش تصور كن. به صورت ذهني كتكش بزن. داغونش كن. چشماش رو از حدقه در بيار. استخون‌هاش رو خورد كن. آتيشش بزن. بكشش. زندگيش رو نابود كن. اصلا كاري بكن كه روزي صد بار آرزوي مرگ بكنه. بدتر از اون چيزي رو كه سرت اورده، سرش بيار. فعلا اين كار رو به صورت ذهني انجام بده تا مرحله بعدي رو بهت بگم.
دوست عزیز این موج منفی در بعد روحی کاملا اتفاق میوفته و به اون شخص آسیب میزنه و ما دچار کارما منفی میشیم!
................................................
عباس عزیز تمام بلا هایی که سر ما میاد یا کارمای ما هستند یا درسی برای ما دارند.کارما هم خودش نوعی درسه که وقتی درسش رو عمیقا بگیری از روت پاک میشه یا نسبت بهش کاملا مقاوم میشی.اگر کارایی که اون باهات کرده خیلی ناراحتت میکنه حس میکنم کارمای درونی خودت بوده.عمیقا درک کن و یاد بگیر که این کارمای خودته  تو این کارها رو انجام نخواهی داد.وقتی درس گرفته بشه نیازی به قانون کارما نیست
به تو سر بسته و در پرده بگویــم***تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را
آنچـه گفتند و سُرودنـد تو آنـی***خودِ تو جان جهانی
گر نهانـی و عیانـی***تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی
تو ندانی که خود آن نقطه ی عشقی***تو خود اسرار نهانی

سپاس شده توسط Valizadeh ، محمدمسعود ، bashar ، babak16 ، farzad78 ، abbasss ، ebi7777 ، beny ، فاطمه ، Healer
شمشیر زبانم از فصیحی / دارد سر معجز مسیحی
نطقم اثر آنچنان نماید / کز جذر اصم زبان گشاید
حرفم ز تبش چنان فروزد / کانگشت بر او نهی بسوزد
چون سایه شده به پیش من پست / تعریض مرا گرفته در دست
بر هر جسدی که تابد آن نور / از سایۀ خویش هست رنجور
سایه که نقیصه‌ساز مردست / در طنزگری گران‌نورد است
دزدان چو به کوی دزد جویند / در کوی دوند و دزد گویند
گنجینه به بند می‌توان داشت / خوبی به سپند می‌توان داشت
گنجی که چنین حصار دارد / نقّاب در او چکار دارد؟
اینست که گنج نیست بی‌مار / هرجا که رطب، بود همي خار
دیر است که تا جهان چنین است / پی نیش مگس کم انگبین است
تا من منم از طریق زوری / نازرد ز من جناح موری
زآنجا که نه من حریف خویم / در حق سگی بدی نگویم
دانم که غضب نهفته بهتر / وین گفته که شد نگفته بهتر
لیکن به حساب کاردانی / بی‌غیرتی است بی‌زبانی
آن کس که ز شهر آشنائیست / داند که متاع ما کجائیست
من هيچ نمي‌دانم
 سپاس شده توسط Valizadeh ، bashar ، babak16 ، abbasss
عباس جان بنظرم مدیتیشن سکوت درون رو انجام بده چون قصد اون مدیتیشن مشاهده گر بودنه اگه بتونی مشاهده گر باشی ناراحتیتم کمتر میشه و انشاالله میتونی ببخشیش
یه راه دیگه هم که به نظرم میاد اینه که اشتباهات خودمون و بدی های خودمونو در ذهنمون بگذرونیم مثلا یه روزی به یه نفری زور گفتی یا توهین کردی یا به هر نحوی یه کاری کردی که ناراحتش کردی و الان پشیمون شدی بعد خودتو بزار جای اونی که نمیبخشیش و بگو اون هم مثل من که فلان روز کاری کردم تا یکی ناراحت بشه ناراحتم کرده و شاید اون هم بعد ها به خودش بیاد و پشیمون بشه یا حتی پشیمون هم نشه! من با بخشیدن چیزی ازم کم نمیشه! در هر صورت بخشش بخششه چه پشیمون بشه چه نشه فرقی نمیکنه شما بخشیدی و رها شدی حالا اون میخواد پشیمون بشه میخواد پشیمون نشه
اگر پشیمون شد که سودشو خودش میبینه و دیگه اذیت و آزار نه در حق شما بلکه در حق کسی دیگه هم انجام نمیده
اگر هم به کار خودش ادامه بده یعنی غافله و چه مجازاتی از غفلتی که در اون غوطه وره بیشتر؟
چون واقعا دوست من کینه مثل آتش درونی میمونه که اول خود آدمو به آتیش میکشه پس باید این آتیشو خاموش کنیم با بخشش وگرنه اولین زیان به شخص خودمون میخوره
کیست در گوش که او میشنود آوازم؟
کیست در دیده که از دیده برون مینگرد؟
*
یا کدام است سخن مینهد اندر دهنم؟
یا چه جان است نگویی که منش پیرهنم؟
 سپاس شده توسط Valizadeh ، bashar ، babak16 ، abbasss ، ebi7777 ، جویا ، Healer ، ستاره
ممنون از حضور و مهر همه دوستان

چند روزیه مدیتیشن سکوت رو دارم انجام میدم و فکر میکنم تا حدودی کینه های قدیمی که رو اومدن بخاطر برون ریزی بوده و دیروز در بدترین حالت موجود بودم.

دیشب دوباره ای اف تی کردم و جنبه های جالبی بالا اومد، اینکه اگه طرف مقابل رو ببخشی یعنی باختم و طرف مقابل پیروز شده و اینکه اگه طرف مقابل رو ببخشم ممکننه در آینده دوباره ضربه ای بهم وارد کنه. اینکه باید انتقام بگیرم و طرف مقابل رو تنبیه کنم و  جنبه های دیگه.

خدا رو شکر تونستم تا حدودی شدت این جنبه ها رو کم کنم و امروز حال خیلی بهتری دارم

چیزی که برام جالبه اینه، هر وقت کینه های قدیمی بالا میاد از نظر مالی هم به مشکل میخورم و جالب تر اینکه هر زمان تصمیم گرفتم خودم و طرف های مقابلم رو ببخشم گره از کارم باز شده و از نظر مالی هم وضعیتم بهبود پیدا میکنه!!!

در دوره های مختلف زندگی با سختیات زیادی رو به رو بودم و خدا رو شکر تا حدودی تونستم از مشکلات غلبه کنم (کنار بیام و بپذیرم مشکلات رو) و در دوره از زندگی چیزی که بیشتر از همه اذیتم میکنه کینه و نبخشیدن افرادی است که بهر نحوی بهم ضربه زدند.

امیدوارم به کمک شما دوستان خوبم و استاد ماهاچیتا بتونم از این مرحله سخت موفق بیرون بیام و تا حدودی رها بشم.

محتاج دعای همه عزیزان هستم.

Heart
 سپاس شده توسط bashar ، Valizadeh ، سنجاقک ، محمدمسعود ، ebi7777 ، amirkalate ، goodboy_313 ، جویا ، فاطمه ، Healer
نمیدونم منظور آقا ابی چی بود از این پستشون، بهتره منظور خودتون رو زودتر بیان کنید. من یه برداشتایی کردم و فکر نمی کنم منظورش واقعا چیزایی بود که گفت.
---

بودا گفت، عصبانیت و نفرت مثل اینه که یه آهن گداخته رو برداری پرت کنی به کسی، ولی در واقع اول خودت می سوزی"
توجه توجه! لطفا در پیام خصوصی و ایمیل به بنده درخواست همسویی ارسال نکنید. بنده فعلا هیچ همسویی ارائه نمیکنم.
و لطفا  "قوانین انجمن" را مطالعه و رعایت کنید.
 سپاس شده توسط bashar ، abbasss ، سنجاقک ، ریکی ، ebi7777 ، saeed871 ، محمدمسعود ، goodboy_313 ، جویا ، فاطمه ، Healer ، ستاره
_ يه بار يه كسي رفته بود پيش آيه الله گلپايگاني و بهش گفته بود: «من وقتي ميخوام نماز بخونم، نمي‌‌تونم نيت كنم. برا همين چندين ساعت‌ مي‌ايستم و برا نيت كردن زور مي‌زنم و وقتم تلف ميشه». آقاي گلپايگاني بهش گفته بود: «من به عنوان مرجع تقليدت بهت حكم مي‌كنم كه بعد از اين بدون نيت نماز بخون. اصلا از اين به بعد حرامه كه نيت كني». اين بنده خدابعد از چند روز دوباره برگشته بود و گفته بود: «من هر كاري مي‌كنم، نمي‌تونم نيت نكنم. اصلا نيت خود به خود مياد».
_ يه بار يكي از دوستام با خانومش دچار مشكل شده بود و شبها خونه نمي‌رفت. از من كمك خواست. گفتم طلاقش بده. گفت مشكلمون در اين حد نيست. گفتم اين زن به درد تو نمي‌خوره. شروع كرد از خوبي‌هاي زنش تعريف كردن. و من همچنان اصرار كردم كه جدا بشن. از پيش من كه رفت، با يه دسته گل رفته بود با خانومش آشتي كرده بود.
من هيچ نمي‌دانم
 سپاس شده توسط abbasss ، Mahacita Bahuruci ، goodboy_313 ، دانیال ، 68Mohammad68 ، جویا ، فاطمه ، maryam ، Healer ، ستاره ، Reza809
اصطلاحا بهش میگن روانشناسی معکوس.
یاد یه نفر افتادم که میخواست خودکشی کنه یه استادی برش داشت بردشت لب دره گفت بدو دیگه خودتو بکش، یالا یالا کار دارم دیگه خودتو بنداز پایین... پس چرا معطلی بدو دیگه مگه نمیخواستی خودتو بکشی... بپر دیگه! 
خلاصه طرف عصبانی شد گفت واسه چی میخوای منو بکشی من نمیخوام بمیرم و منصرف شد.

البته دلیل نمیشه همه هم همینکارو بکنند! همیشه به این سادگی نیست!
توجه توجه! لطفا در پیام خصوصی و ایمیل به بنده درخواست همسویی ارسال نکنید. بنده فعلا هیچ همسویی ارائه نمیکنم.
و لطفا  "قوانین انجمن" را مطالعه و رعایت کنید.
 سپاس شده توسط bashar ، سنجاقک ، Valizadeh ، 68Mohammad68 ، ebi7777 ، abbasss ، goodboy_313 ، دانیال ، جویا ، فاطمه ، maryam ، Healer ، saeed871 ، ستاره ، Reza809 ، farda123
(6-6-1395، 05:15 عصر)Mahacita Bahuruci نوشته است: اصطلاحا بهش میگن روانشناسی معکوس.
یاد یه نفر افتادم که میخواست خودکشی کنه یه استادی برش داشت بردشت لب دره گفت بدو دیگه خودتو بکش، یالا یالا کار دارم دیگه خودتو بنداز پایین... پس چرا معطلی بدو دیگه مگه نمیخواستی خودتو بکشی... بپر دیگه! 
خلاصه طرف عصبانی شد گفت واسه چی میخوای منو بکشی من نمیخوام بمیر و منصرف شد.

البته دلیل نمیشه همه هم همینکارو بکنند! همیشه به این سادگی نیست!
در روش درمانی لوگوتراپی این روش قصد متضاد هست , به اینصورت که دقیقا همونکاری رو بکنی که ازش واهمه داری , مثلا من خودم بعداز تصادفی که چندماه پیش کردم دیگه میترسیدم پشت فرمون بشینم ولی ترس دشمن کارم بود اتفاقا استاد اون تاپیک کتاب انسان درجستجوی معنا رو ایجادکردند و بعدازمطالعه اون و همچنین مطالعه روش درمان معناگرایی و تحقیق درمورد قصدمتضاد که یکی ازروشهای این نوع درمان هست , تصمیم گرفتم دقیقا برم تو قلب حادثه و وقتی خیابون خلوت بود سوارماشین میشدم و پامو میذاشتم رو گاز و بطرف ماشینایی که کنار خیابون پارک شده بودن میرفتم و بعدترمز میگرفتم واقعا ترسناک بود ولی یه حس قدرت درونم بوجوداومد که میتونم کنترل شرایط رو دردست بگیرم , و همچنین جیغ میکشیدم و کلی میخندیدم درحالیکه بدنم غرق درعرق میشد , این قانون قصدمتضاده که به اون ترسمون بخندیم و مسخرش کنیم و همه چیزو شوخی بگیریم , من طی دو سه روز متوالی که اینکار رو کردم واقعا حالم خوب شد و ترس از تصادف ازبین رفت . ا
                                                                                                               عشق اسطرلاب اسرارخداست

مولانا  
 سپاس شده توسط Valizadeh ، bashar ، محمدمسعود ، ebi7777 ، abbasss
البته روش دوستمون مریم خانوم برای خودشون خیلی خوب و موثر بوده ولی در بعضی از افراد ممکنه نتیجه عکس بده. کلا این روش قصد متضاد در مشکلات حاد ممکنه جواب بده ولی هر کدوم از ما در روز کلی مشکل ریز و درشت ممکنه برامون پیش بیاد و اگر بخایم اینجوری حلشون کنیم، انرژی زیادی رو باید صرف کنیم. ممکنه ظاهرا حل بشه ولی به اعماق ناخوآگاهمون بره. مثلا بعد از چند ماه صحنه تصادف رو توی خواب ببینیم. استفاده از آگاهی برای رفع کینه و دلخوری مثل درمان اونه و بعد از مدتی تمرین بصورت خودکار درمیاد و مثل روشهای کپسولی نتیجه ش آنی و مسکنی نیست. البته این برداشت خودمه.
 سپاس شده توسط maryam ، ebi7777 ، abbasss ، bashar
دوست عزیزم ولیزاده , درسته برای همه چیز شاید نشه این روشو بکار گرفت و البته شاید این تجربه من یه خورده بدآموزی داشته باشه , ولی اینکه گفتید بااین روش مشکل ظاهرا حل میشه ولی میره به اعماق ناخودآگاهمون و ممکنه اون صحنه رو درخواب ببینیم , این اصلا درست نیست حتی میتونم بگم برعکسش اتفاق میفته من وقتی تصادف کردم همش کابوس میدیدم و صحنه هاش جلو چشمم بود حتی مثلا سرسفره نشسته بودم درحال غذاخوردن یهو صحنه میامد درنظرم ولی باور بفرمایید این روش رو که انجام دادم حتی یکبار هم دیگه کابوس ندیدم و زندگیم به حالت عادی برگشت الانم خیلی سخت میتونم جزییات اون حادثه رو در ذهنم تداعی کنم , خیلی به این روش اعتقاد پیدا کردم , من معمولا برای حل این نوع از مشکلاتم میرفتم مشاوره ولی اینبار بااین روش مشکلم حل شد وبه مشاور هم احتیاج پیدانکردم . این روش باعث میشه که اتفاقا اون ترس و وهم از از ناخودآگاه بیاد به سطح و محو بشه .
                                                                                                               عشق اسطرلاب اسرارخداست

مولانا  
 سپاس شده توسط Valizadeh ، ebi7777 ، abbasss ، bashar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان