امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخشش (گذشت کردن)
با سلام ،
یکی دیگر از موانع و سد هایی که در مقابل ما قرار دارد و مانع از پیشرفت و رشد معنوی ما میشود نبخشیدن و رها نکردن موضوعات مختلف که باعث رنجش و ناراحتی ما میباشند است. حتما باید این سد برداشته شود تا بتوانیم رشد کنیم . بنظر شما دوستان ، چرا باید خودمان و دیگران را ببخشیم ؟ و چگونه میتواینم اینکار رو انجام بدهیم و چه چیزهایی به ما در این راه کمک میکند؟ با سپاس.
 سپاس شده توسط mohammadrms ، shahrooz518 ، Saeed141 ، abbasss ، Mahacita Bahuruci ، hakimbashi ، farbod ، zartosht ، nima ufo lover ، annasufia ، مریم ، جویا ، Reza809 ، Taraneh ، Kundalini ، ebi7777 ، goodboy_313 ، beny ، Healer ، maryam ، ستاره ، Ramiin ، ayat ، zoom
کینه نگه داشتن یک خاطره و تجربه منفی در ذهن و سرکوب کردن آن است، که موجب بیماری روحی و جسمی می شود. برای اینکه سلامت باشیم باید بخشنده باشیم ، برای اینکه تازه شویم باید ببخشیم. نه تنها بخشیدن به معنی گذشت از بدیها بلکه به معنای بخشش و دادن، فرد بخشنده انرژی اش درجریان است و تازه می شود، شخص خسیس انرژی خود را مسدود می کند. آب جمع شده می گندد اما آبی که جریان دارد همیشه تازه است، حتی زمانی که دیگران را درمان می کنیم خودمان هم تازه می شویم.
توجه توجه! لطفا در پیام خصوصی و ایمیل به بنده درخواست همسویی ارسال نکنید. بنده فعلا هیچ همسویی ارائه نمیکنم.
و لطفا  "قوانین انجمن" را مطالعه و رعایت کنید.
 سپاس شده توسط ye doost ، farbod ، zartosht ، hakimbashi ، shahrooz518 ، iman_bihamta ، Saeed141 ، nima ufo lover ، mohammadrms ، abbasss ، annasufia ، goodboy_313 ، مریم ، جویا ، Reza809 ، Taraneh ، farzad78 ، ebi7777 ، beny ، فاطمه ، maryam ، Healer ، ستاره ، Ramiin ، ayat ، farda123 ، Orkideh ، zoom ، سنجاقک ، Valizadeh
ممنون،بنده با ماهاچيتاي عزيز،کاملا موافقم،خوبه که روشهايي و راهکارهايي براي بخشيدن رو هم به اشتراک بگذاريم.

با تشکر
 سپاس شده توسط farbod ، shahrooz518 ، annasufia ، goodboy_313 ، Reza809 ، Taraneh ، abbasss ، ebi7777 ، جویا ، Healer ، ستاره
با سلام، بنظر بنده هم برای رشد کردن نیاز هست که حتما گشودگی داشته باشیم و یکی از کلید های مهم گشودگی همین بخشش هست،اما چرا بخشش انقدر مهم است؟ وقتی به

بخشش و نتایج آن فکر میکنیم به اهمیت این موضوع پی میبریم... فکر میکنم نبخشیدن به طور مستقیم و غیر مستقیم روی خیلی چیزهای دیگر از جمله ضمیر ناخودآگاه ما اثر منفی

میگذارد ،و فقط موضوع بخشیدن نیست، چون دل مارو سیاه میکند و جلوی گشودگی را میگیرد،روی اعصاب و روان ما تاثیر منفی میگذارد به عنوان مثال ممکن است تبدیل به کینه شود یا

ممکن است باعث انتقام جویی شود یا خودخوری ،یا بیش از حد بزرگ کردن آن مسئله که باز، منجر به ضربه زدن به خودمان میشود و یا تهمت زدن یا حسودی یا غیبت کردن یا تلافی کردن

یا بددهانی کردن و خیلی چیزهای دیگر میشود .همچنین نبخشیدن روح مار را آزرده میکند و مشکلات و مسائل مختلف جسمی و روحی رو به بار می آورد ، پس اگر خودمون رو دوست

داریم و میخواهیم که رشد معنوی داشته باشیم و تو این مسیر نورانی پیشرفت کنیم باید سعی کنیم ببخشیم تا به خودمون کمک کنیم .
 سپاس شده توسط farbod ، goodboy_313 ، annasufia ، Saeed141 ، shahrooz518 ، zartosht ، kimiasang ، مریم ، جویا ، Reza809 ، Taraneh ، abbasss ، farzad78 ، ebi7777 ، Healer ، ستاره ، Ramiin
راهکارهایی برای بخشش :

الف)) اگر موضوعی یا برخوردی پیش آمد فورأ شروع کنید به بخشیدن، با خود این جمله رو تکرار کنید: خود را میبخشم ، دیگران را هم میبخشم. این جمله روی ضمیرناخودآگاهتان تاثیر خوبی میگذارد.

ب)) مدیتیشن بسیار قدرتمندی برای بخشش: ایتدا قبل از مدیتیشن بخشش دعا کنید و از خدا فرشتگان و اساتید روحی بخواهید تا شمارا در این مدیتیشن همراهی و کمک کنند .

ابتدا لیستی از کسانی که باید ببخشید و همینطور کسانی که باید ببخشنتون تهیه کنید.

خودتان را توی جایی زیبا به دلخواه خودتان تصور کنید، بعد شخص مورد نظر را ببینید که پیش شما میاد و به خاطر تمامی مسائلی که داشتید و پیش آمده از شما عذر خواهی میکند، توجه کنید

سناریو دست شماست هرجوری که مایلید و به هر زبانی که میخواهید معذرت خواهی را انجام دهید ، تا بتوانید شخص را ببخشید، این مدیتیشن را ادامه دهید تا زمانی که شخص را ببخشید،بعد

از بخشیدن ،شخص را در اغوش بگیرید و براش دعای خیر و مغفرت بکنید و خودتون و شخص را درون نور طلایی رنگی تصور کنید.. بعد خداحافظی کنید با شخص.حالا نوبت نفر بعدی

هست... همینگونه ادامه دهید تا بتوانید اشخاص مختلف را ببخشید...

حالا همین کار رو برای بخشیدن خودتون از طرف کسانی که باید بخشیده بشید تکرار کنید ،یعنی ابتدا دعا کنید و سپس خودتونو مقابل شخص مورد نظر در جایی زیبا تصور کنید، به هر

زبونی که میخواهید از طرف عذر خواهی کنید ،اینکارو ادامه دهید تا شخص مورد نظر شمارو ببخشه بعد طرف رو در آغوش بگیرید و خودتونو توی نور طلایی ببینید و برای هردویتان

دعای خیرو مغفرت بکنید بعد خداحافظی کنید و سپس سراغ نفر بعد برید،

نکته:
- هر مدیتیشن را برای حداکثر تا 3 یا 4 نفر انجام بدهید نه بیشتر..

- ممکن است بعد از این مدیتیشن حالت کلافگی یا بی قراری یا... بکنید، نگران نباشید این به خاطر این است که چیزهای منفی و کینه ها و... را از دلتان بیرون آورده و شفا بخشیدید...میتوانید

برای پاکسازی حمام نمک بگیرید تا شارژ شوید.

- سعی کنید اگر موضوعی پیش آمد سریعأ همان شب قبل خواب مدیتیشن کنید و موضوع را حل و فصل کنید. زیرا هر چه موضوع کهنه تر شود قویتر میشود و ردر وجودتان ،ریشه پیدا میکند.

- اگر این مدیتیشن را ادامه دهید کم کم به جایی میرسید که سریعأ بدون معطلی موضوعی اگر پیش بیاید میتوانید درجا طرف مقابل را ببخشیدو....

ج)) نامه نویسی : اگر موضوعی شمارا چنان ناراحت کرده که با این مدیتیشن نتوانستید شخص را کاملأ ببخشید ، میتوانید نامه ای بنویسید، ابتدا دعا کنید ، سپس نامه ای بنویسید و احساستان

را راجع به موضوعات و مسائلی که با شخص موردنظر دارید در آن بنویسد ، حتما از جمله ی احساس میکنم استفاده کنید چون ممکن است موضوع آن گونه که ما فکر میکنیم نباشد و براساس

قضاوت اشتباه ما بوده باشد،(مثلا من احساس میکنم تو به من ظلم کردی یا احساس میکنم تو به من توهین کردی یا....) میتوانید احساس های خوبی را هم که باهم شریک بودید تاحالا در این

نامه بگنجانید زیرا که کمکتان میکند.. بعد از نوشتن نامه باید آن را ظرف چند روز 30 تا 40 بار بخوانید اگر موضوعی را خواستید مجددأ اضافه کنید... این کار ممکن است چند روز طول

بکشد. این چند بار خواندن باعث میشود تا احساسات برانگیخته و خشم ما بیرون بریزد و ما با مساله بطور واقعی برخورد کنیم نه احساساتی ، بعد ازاین کار، نامه را بسوزانید... و برای

هردویتان، طلب خیرو مغفرت نمایید و ارتباطتان را در نوری طلایی ببینید.

نکته: ما زا مسائل و مشکلات زندگی شخصی که مارو ناراحت کرده بی اطلاعیم ، همچنین از محیطی که در آن رشد کرده ، از سمت دیگر قضاوت های اشتباه و برخورد های نامناسب

ما هم باعث به وجود آمدن این رنجش ها میشود ، پس طرفمون رو ببخشیم چون بهتر از این ، نمیتونسته باشه... و فکر کنیم ،این پیش آمد چه درسی برای ما داشته.
 سپاس شده توسط annasufia ، Mahacita Bahuruci ، Saeed141 ، farbod ، zartosht ، hakimbashi ، bidary ، shahrooz518 ، رزم آور نور ، جویا ، Reza809 ، Taraneh ، abbasss ، farzad78 ، ebi7777 ، beny ، Healer ، ستاره ، zoom
دوستان خیلی وقته میخوام یکی که خیلی منو اذیت کرده ( از دید خودم البته)، ضررهای مادی معنوی و ... زیادی به من زده رو ببخشم اما متاسفانه نمی تونم!
از EFT و چند تکنیک دیگه هم استفاده کردم اما باز هم نتونستم!
این نبخشیدن و این کینه ای که از طرف دارم خیلی منو اذیت میکنه، 90 درصد ذهنم به کارهایی که کرده مشغول شده و هیچ کاری نمیتونم بکنم.
به نظرتون از چه تکنیکی برای بخشش استفاده کنم؟؟
 سپاس شده توسط 68Mohammad68 ، Valizadeh ، babak16 ، ebi7777 ، جویا ، ستاره
abbasss نوشته است:دوستان خیلی وقته میخوام یکی که خیلی منو اذیت کرده ( از دید خودم البته)، ضررهای مادی معنوی و ... زیادی به من زده رو ببخشم اما متاسفانه نمی تونم!از EFT و چند تکنیک دیگه هم استفاده کردم اما باز هم نتونستم!این نبخشیدن و این کینه ای که از طرف دارم خیلی منو اذیت میکنه، 90 درصد ذهنم به کارهایی که کرده مشغول شده و هیچ کاری نمیتونم بکنم.به نظرتون از چه تکنیکی برای بخشش استفاده کنم؟؟
تکنیک نمی دونم ولی برای من، دور بودن از طرف خیلی موثر بوده مثلاً مسافرت...
 سپاس شده توسط 68Mohammad68 ، abbasss ، Valizadeh ، babak16 ، ebi7777 ، جویا ، ستاره
با سلام اشکال ما این هست که فکر میکنیم ببخشیم باید به طرف بگیم ، بخشیدن کاملا ذهنی هست و فقط بخاطر خودمان باید ببخشیم ، ببخشیم تا رها شویم و هم در قران و هم کتاب مقدس اومده که ببخشید تا بخشیده شوید ، وقتی نتوانیم ببخشیم نمیتوانیم وارد آلفا شویم و در نتیجه دعاهای ما هم اجابت نمیشه  و کلی ارتعاش منفی به هستی میفرستیم که باز به خودمان برمیگرده و نبخشیدن باری هست که خودمان حمل میکنیم آن شخص که زندگیش را میکنه یعنی فکر میکنید اگه نبخشید چیزی از آن شخص کم میشود؟  بخشیدن بخاطر این هست که به خودمان لطف کنیم نه به آن شخص 
و اینکه مطمئن باشید که آن شخص که از نظر ما بد کرده هرکس که باشد بازتابی از خود ما هست اگر نه  اصلا او را جذب نمیکردیم و جدا از بخشیدن باید ببینیم که پیام هستی از اینکه با این شخص روبرو شدیم و به ما آسیب زده چیست ؟ 

مثلا اگر با شخصی روبرو شویم که زیاد دروغ میگوید و دروغ گفتن  او ما را اذیت میکند این میتواند یک پیام باشد که ما با این شخص روبرو شدیم تا بفهمیم دروغ گفتن یا هر ویژگی دیگر او که ما را آزار میداده خوب نیست و خود ما هم کمی از آن داشتیم و بخاطر همین با این شخص که خیلی بیشتر از ما آن ویژگی را داشته روبرو شدیم تا متوجه آن شویم و آن را اصلاح کنیم و اگر متوجه پیام نشویم و سعی بر اصلاح آن نکنیم باز بعد مدتی به شکل دیگر اتفاقی میفتد که باز همان پیام را به ما بدهد
 سپاس شده توسط farzad78 ، abbasss ، Valizadeh ، babak16 ، ebi7777 ، beny ، فاطمه ، ستاره
وقتي نمي‌توني اون رو ببخشي، به انتقام فكر كن.
كسي كه اين همه بهت بدي كرده و سزاوار بخشش نيست، لابد سزاوار مجازات هست.
فعلا به مدت يه ماه بشين براش نقشه بكش. بدترين مجازاتي رو كه مي‌توني، براش تصور كن. به صورت ذهني كتكش بزن. داغونش كن. چشماش رو از حدقه در بيار. استخون‌هاش رو خورد كن. آتيشش بزن. بكشش. زندگيش رو نابود كن. اصلا كاري بكن كه روزي صد بار آرزوي مرگ بكنه. بدتر از اون چيزي رو كه سرت اورده، سرش بيار. فعلا اين كار رو به صورت ذهني انجام بده تا مرحله بعدي رو بهت بگم.
من هيچ نمي‌دانم
 سپاس شده توسط abbasss ، Kundalini ، babak16 ، goodboy_313 ، ayat
(6-6-1395، 08:52 صبح)abbasss نوشته است: دوستان خیلی وقته میخوام یکی که خیلی منو اذیت کرده ( از دید خودم البته)، ضررهای مادی معنوی و ... زیادی به من زده رو ببخشم اما متاسفانه نمی تونم! و ...
برای بخشیدن کسی لازم به تکنیک خاصی نیست. فقط کافیه خودتو جای اون بذاری. چه ظلمی بهت کرده؟ میدونی اون تو زندگیش چه تربیتی داشته؟ چه عقده های حقارتی براش پیش اومده؟ چقدر کوته فکر و خودخواهه؟؟ خب اون قطعا تربیت درستی نداشته و نمی تونسته بهتر از این عمل کنه. اون یک بیمار با ظاهری سالمه. لازم نیست اونو ببخشیش. خودت رو ببخش. اول خودت رو جای اون بذار و بعد خودت رو ببخش. اینجوری لطف بزرگی به خودت میکنی و رها خواهی شد. تو رها خواهی شد.
 سپاس شده توسط bashar ، محمدمسعود ، babak16 ، 68Mohammad68 ، abbasss ، ebi7777 ، جویا ، beny ، شیوا ، Healer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان