امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه چاکراهای خود را باز و فعال کنیم توسط مانترا و مودرا
دوستان عزیز و راهیان نور در این بخش مقاله ای رو براتون میگذارم که ترجه خودمه البته به صورت خیلی خلاصه و از چندین منبع مختلف گرفته شده که بیشتر با تصاویر گویا است و امیدوارم در پاکسازی و متعادل کردن چاکراهاتون بتونه کمک باشه.
برای پاکسازی چاکراها علاوه بر استفاده از انرژی های همسو شده میشود از طریق نشستن های خاص، مانتراها و مودراهای هر چاکرا نیز برای پاکسازی استفاده کرد همینطور موسیقی های خاصی که برای پاکسازی استفاده میشود.

نکته: در تمام مقالاتی که من مطالعه کردم تاکید شده از چاکرای ریشه پاکسازی را شروع کنید و تا از پاکسازی چاکراهای پایین مطمئن نشده اید به سراغ پاکسازی چاکرای تاجی نروید.
حال به صورت خلاصه به تمرینها و نحوه نشستن و مودرا و مانترای هر چاکرا میپردازیم.

نحوه نشستن در مدیتیشن به صورت زیر میباشد که برای تمام چاکراها یکسان است:
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-2Bullet3.jpg]
در هر نشست شما با تمرکز بر روی یک چاکرا میتوانید به پاکسازی آن بپردازید و یا برای هر چاکرا زمان مشخصی اختصاص داده و از هر چاکرا به چاکرای دیگر رفته و پاکسازی را انجام میدهید.
حال به صورت مختصر به هر چاکرا و مودرا و مانترای آن میپردازیم...
1- چاکرای اول یا چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات -مولادهارا:
مانترای آن "LAM" میباشد.
مکان حدودی آن برای تمرکز در عکس زیر مشخص شده است:
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-2.jpg]

مودرای این چاکرا نیز به شکل زیر میباشد:
[عکس: npcfbi3f5gwy.jpg][عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-2Bullet4.jpg]

2- چارکای دوم یا چاکرای خاجی یا مرکز کلیه -سواد هیستانا:
مانترای آن "VAM" است.
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-3.jpg]
[عکس: rzsgvvr0p8gj.jpg]
3- چاکرای سوم یا چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای شبکه عصبی زیر معده -مانی پورا:
مانترای آن "RAM"است.
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-4.jpg]
[عکس: iz2wq30yekyt.jpg]
4- چاکرای چهارم یا چاکرای قلب یا عشق الهی -آنا هاتا:
مانترای آن “YAM” است.
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-5.jpg]
نحوه قرار گرفتن دست یا مودرای آن به شکل زیر است:
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-5Bullet3.jpg]

5- چاکرای پنجم یا چاکرای گلو یا حلق-ویهودها:
مانترای آن “HAM” است.
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-6.jpg]
مودرای آن نیز به صورت زیر میباشد:
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-6Bullet2.jpg]
[عکس: kbtvu949zzvv.jpg]
6- چاکرای ششم یا چاکرای پیشانی یا چشم سوم -آجنا:
مانترای آن “OM”یا “AUM” میباشد.
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-7.jpg]
مودرای آن به شکل زیر میباشد:
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-7Bullet2.jpg]
[عکس: eh1o5oxivrz8.jpg]
7- چاکرای هفتم یا چاکرای بالای جمجمه یا تاج سر یا ساهاسرارا:
این چاکرا مانترایی ندارد و سکوت لازمه مدیتیشن در آن است.
نحوه قرار دادن دست و مودرای آن به شکل زیر میباشد:
[عکس: 670px-Open-Your-Spiritual-Chakras-Step-8Bullet2.jpg]
[عکس: 9ydy3z1jpgio.jpg]
منابع:
http://www.list-of-birthstones.com/healing-energy/how-to-open-your-aura.php
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط wind ، Reza809 ، saeed871 ، miladsafaie ، مریم ، atrin ، 777 ، amirkalate ، Taraneh ، رزم آور نور ، sahand110a ، haghjo ، فراز ، داود ، konda ، فاطمه ، arman23 ، جویا ، سنجاقک ، دانیال ، پاييز ، ریکی ، maryam ، Valizadeh ، beny ، مهدی7 ، fire ، mina_sadat1360 ، sama modabber ، maryam2090 ، Ahoora10 ، RealArt ، zohrearian ، Melica
با سلام، متاسفانه برخی تصاویر پست بالا حذف شده برای همین من مجددا مودراهارو اینجا میگذارم امید که استفاده ببرید.

۱-چاکرای ریشه:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۲_ چاکرای دوم:

۳_ چاکرای سوم:

۴_چاکرای چهارم:

۵_چاکرای پنجم:

۶_ چاکرای ششم:

۷_ چاکرای هفتم:

سال ها پرسیدم از خود کیستم
آتشم ، شوقم ، شرارم ، چیستم
دیدمش  امروز  و دانستم  کنون
او به جز من ،من به جز او نیستم
مولانا
 سپاس شده توسط جویا ، دانیال ، فاطمه ، konda ، مانا ، MehrdadS ، پاييز ، zartosht ، مریم ، arman23 ، maryam ، hadighasemian ، Valizadeh ، رزم آور نور ، مهدی7 ، fire ، Taraneh ، mina_sadat1360 ، sama modabber ، maryam2090 ، taoke ، zoom ، RealArt ، zohrearian ، Reza809 ، Melica
سلام ممنون
هر سری از چاکرای اول تا اخر رو ترتیبی کار کنیم بهتره یا هر چاکرا رو چند روز کار کنیم
سپاس
 سپاس شده توسط bashar ، پاييز ، arman23 ، Taraneh ، maryam2090
سلام ودرود دوست عزیز
باید روی هر چاکرا تک تک کار کنید وچندین روز تا چندین هفته کار بشه بستگی به چاکراهای شما دارد و استاد باید تشخیص بدهد که چاکرای بعد را کار کنید ولی برای راهنمایی میتونید از این کتاب استفاده کنید که اطلاعات بسیار خوبی دارد

در پناه حق
در جهان تنها يك فضيلت وجود دارد و آن آگاهي است

و تنها يك گناه و آن جهل است

مولانا
 سپاس شده توسط دانیال ، bashar ، پاييز ، arman23 ، maryam ، hadighasemian ، Taraneh ، maryam2090 ، RealArt
(12-10-1394، 05:29 عصر)دانیال نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ممنون
هر سری از چاکرای اول تا اخر رو ترتیبی کار کنیم بهتره یا هر چاکرا رو چند روز کار کنیم
سپاس

با سلام.
من به شخصه برای تمرین به کمک نرم افزار چاکرا مدیتیشن مانتراه هر چاکرا رو به دفعاتی که بخوام پخش میکنم و در همون حال از مودرای اون چاکرا هم استفاده میکنم.
اگر زمانم محدود باشه فقط روی یک چاکرا کار میکنم اما اگه تایمی معادل ۱ ساعت داشته باشم روی همه چاکراها برای ۱۰ دقیقه زمان میگذارم که اینو خیلی بیشتر دوست دارم اما باید بتونید برای ۷۰ دقیقه در حالت نشسته باقی بمونید.
مولانا
 سپاس شده توسط پاييز ، arman23 ، konda ، amirkalate ، maryam ، N3111 ، beny ، Taraneh ، mina_sadat1360 ، maryam2090 ، jafar ، zohrearian ، Melica
عالی بود خیلی گویا و واضح
 سپاس شده توسط jafar ، maryam2090
(12-10-1394، 09:53 عصر)bashar نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(12-10-1394، 05:29 عصر)دانیال نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ممنون

سپاس

با سلام.

من به شخصه برای تمرین به کمک نرم افزار چاکرا مدیتیشن مانتراه هر چاکرا رو به دفعاتی که بخوام پخش میکنم و در همون حال از مودرای اون چاکرا هم استفاده میکنم.

اگر زمانم محدود باشه فقط روی یک چاکرا کار میکنم اما اگه تایمی معادل ۱ ساعت داشته باشم روی همه چاکراها برای ۱۰ دقیقه زمان میگذارم که اینو خیلی بیشتر دوست دارم اما باید بتونید برای ۷۰ دقیقه در حالت نشسته باقی بمونید.
سلام ببخشید نرم افزاری رو که گفتین رو معرفی کنید لطفا 
 سپاس شده توسط jafar ، maryam2090 ، Ma76
با درود.
دوست عزیز نرم افزار زیاده و من دیگه استفاده نمیکنم و نام اون نرم افزار رو یادم نیست اما با یه سرچ در انجمن چند نمونه که معرفی شده رو میتونید پیدا کنید، در اپ استور گوگل هم با سرچ نرم افزارهای زیادی در دسترس هستند.
مولانا
 سپاس شده توسط maryam2090
نقل قول:سلام براي كسي كه نميتونه نشسته مراقبه كنه  چه بايد كرد؟
 سپاس شده توسط bashar ، jafar
با درود
اصل مراقبه بر سکوت و رهایی از ذهن است و شما میتونید حتی به صورت درازکش هم مراقبه کنید.
مولانا
 سپاس شده توسط farzad78 ، jafar ، Reza809 ، جویا ، maryam2090 ، amirkalate ، Melica

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان